Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményed egy olyan...

Mi a véleményed egy olyan szülőről, akinek a gyereke már általánosban is majdnem megbukott, csak a tanár becsukta a szemét azért ment át, ugyanez a helyzet volt szakközépben, és mégis egyetemre tuszkolja a gyerekét olyan szakra ahol nincs felvételi?

Figyelt kérdés
2013. jan. 11. 09:36
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
46%

Ez kamu kérdés?

Sehol nincs felvételi, csak az érettségi jegyeit vagy a 3-4. év vége számít. Ha szakközépbe 2-3.ra végezte akkor a minimum 240 pontot nem éri el, amivel pedig még fizetősre sem veszik fel. Kicsit rosszindulatú a kérdésed.

2013. jan. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
szlovákiai nagyon gagyi egyetemről van szó,itt z értlemesebb szakokon van felvételi
2013. jan. 11. 12:33
 13/17 anonim ***** válasza:
82%
Nem releváns közönségnek tetted fel a kérdésed! Honnan tudjuk,h milyen az a szlovákiai gagyi egyetem? És attól gagyi,mert nincs felvételi? Akkor a magyarországi neves egyetemeink is gagyik.
2013. jan. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
olyan szak,ahol nem tanulnak semmit,csak be kell járniuk,és megkapják a papírt
2013. jan. 11. 13:32
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Ó persze mert ez csak így megy. Talán oda jársz, hogy ezt ilyen jól tudod. Ne legyél már irigy, mert elég nevetséges.
2013. jan. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Hát jó hogy azt akarja hogy tanuljon, még ha nem is a legjobb suliba. Mégse mondhatja azt neki hogy : Na kicsikém, most hogy tudjuk hogy hülye vagy, inkább eltartunk, ne is tanulj.


Meg az se hogy: Na gyerekem, te tiszta hülye vagy. Ne is lássalak, legyél utcaseprő.

2013. jan. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Sose voltam jó tanuló. Ha tanultam, akkor jó voltam, de lusta voltam. Ezt onnan tudom, mert az érettségim kitűnő lett, mivel arra tanultam. Kivéve a matekot, mert abból kettő darab ponton múlt a kettesem, épphogy nem buktam meg. Ezzel nem volt ilyen szerencsém egyszer egy félévkor, mert akkor bizony meghúztak matekból, azt hiszem ez 10. év volt. A pontjaim elég alacsonyak voltak, mivel semmiből nem teljesítettem jól, mert nem érdekelt a tanulás soha, de felvettek egy közgazdasági szakra (nem volt felvételi itt sem, és ponthatár sem nagyon, mert csak önköltséges indult, oda meg bárki mehet). Itt sem tanultam még egy szót se, de már a 3. félévemnél járok, most végzek az utolsó vizsgákkal. Eddig még egy tárgyból sem buktam, nem volt pótvizsgám, és egy szót se tudok. Nem vagyok rá büszke, de lesz egy diplomám, amivel hamarabb el tudok helyezkedni, mint 8 általánossal, még ha nem is a szakmámban, amit amúgy nem is bánok, mert egyáltalán nem érdekel, nekem csak a papír kell. Szóval hogy mi a véleményem? Jól teszi, lehet, hogy a felsőoktatásban majd megjön az esze, ha nem, akkor meg legalább lesz egy papírja, mint ahogy te is írtad: bárkinek odaadják (bár ezt nem tudom, honnan veszed, de ha úgy nézzük, én sem sokat tettem érte eddig, hogy lediplomázhassak, de nekem csak szerencsém volt eddig, van évfolyamtársam, aki vért izzad a tanulás miatt és bukdácsol, nem tudom, hogy csinálom, hogy én átcsusszanok mindenhol).
2013. jan. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!