Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Mi a helyzet a fogtechnikus...

Mi a helyzet a fogtechnikus szakma (OKJ-képzés) körül? Értem úgy, hogy milyen a felvételi, tanulás, állás, meg egyebek.

Figyelt kérdés

2012. szept. 15. 15:02
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

Csak annyit tudok mondani hogy okjs papírral ebben nehéz elhelyezkedni, vagy egyenesen lehetetlen.

Ahhoz hogy fogtechnikus legyen valaki, elsősorban pénz kell, és további tanulási lehetőség, mert egy szakközéppel nem engednek senkit egy páciens fogaihoz


Ezt úgy írtam mint családban lévő probléma

20/F

2012. szept. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ :)
2012. szept. 16. 19:29
 3/3 anonim válasza:

Egy fogtechnikusnak nem is az a dolga hogy a páciens szájában turkáljon, ő csak a fogpótlást készíti el minta alapján. Úgy hogy nem értem a válaszod első.

De egyébként én elkezdtem és ott is hagytam a fogtechnika szakmát. Egyrészt baromi sok pénzt kér el a maszek a gyakorlati helyért (nekem 1 szakma nem ér közel 800. 000 Ft-ot) másrészt végzett nagyon jó kézügyességű ismerősöm sem talált vele még állást. Alkalmazottként nem lehet vele jól keresni, de ha van elég pénzed hogy vállalkozást csinálj, ahhoz is nagyon sok minden kell (viszony fogorvosokkal, a fogtechnikai eszközök/berendezések ára is már az egekbe szökik, és nagyon sok munka)

2012. nov. 8. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!