Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van lehetőség arra, hogy a...

Van lehetőség arra, hogy a nővéreméknek "adjam" a kisbabát?

Figyelt kérdés
Nővéremék évek óta próbálkoznak a babával, most ott tartanak, hogy el akarják indítani az örökbefogadást, de még nem tették meg. Én terhes vagyok, harmadik baba lenne, a kicsi még pár hónapos, nem akartunk több gyereket. Nem szeretném megtartani, de felvetődött bennünk, a férjem is beleegyezett, hogy örökbe adnánk a nővéreméknek. Van erre lehetőség? Nincsenek mér várólistán sem, és egyébként biztos hogy ők kapnák? (egyébként nem csinálnám végig a terhességet, mert nem tudnám másnak is odaadni a babát)

2013. jan. 11. 10:06
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
88%
Nagyszüleim is ezt csinálták. Manapság nem tudom miképp működik ez a dolog, mindenesetre példa volt már rá.
2013. jan. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
95%
Persze, ez abszolút elintézhető jogilag, csak gondoljatok bele előtte, hogy mennyi lelki macerával fog járni.
2013. jan. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
90%

Volt rá példa. De a pontos választ nem itt fogod megkapni.

Az ilyen kérdéseket érdemes az orvosnak, a gyámügynek feltenni.

2013. jan. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
94%

A jogi részéhez én nem értek, de biztos megoldható.


Inkább arra reagálnék, hogy lelkileg mit jelenthez ez. Az biztos, hogy a nővéredék felé szép gesztus, és biztos nagyon tudnák ők szeretni azt a babát. Itt nekem ami nehézséget jelentene, az az, hogy nektek már van 2 gyereketek. Nyilván idővel meg kellene mondani az örökbe fogadott gyereknek (vagyis inkább kiskorától kezdve úgy kell nevelni), hogy ő is tudja, hogy örökbe fogadott gyerek, és gondolom, akkor azt is elmondanák, hogy ti vagytok az igazi szülők. Lehet, hogy ez zavart okozna benne, hogy hogy is van az, hogy a nagynénje az igazi anyukája, az unokatesói valójában a tesói, és ők kellettek, ő meg nem kellett?


A kemény megfogalmazásért bocsi, nem bántásból írom, csak gondolkodtam, hogy hogy éreznék ilyen esetben.


DE! Mindezek ellenére mégis azt mondom, hogy sokkal jobb örökbe adni a babát, mint elvetetni.


Szóval ez egy bonyolult helyzet, és nem lehet kategorikus véleményt mondani. Ne haragudj, hogy nem tudtam olyan érdemi tanácsot adni. Remélem, hogy a lehető legjobban döntötök majd.

2013. jan. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
55%

Lehet, ezt hivjak nyilt orokbefogadasnak.


Egyebkent enm gondolom, hogy ez jo otlet.

2013. jan. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Csak arra voltam kíváncsi van e erre lehetőség, érdemes e felvenni a kapcsolatot a gyámhatósággal.


A lelki része:

Természetesen ezen is gondolkodtam már. Nekünk felnőtteknek nem okozna problémát. El tudok határolódni, biztos nagyon fogom szeretni a kicsit, de nem én leszek az anyukája, ezt elfogadom.

A gyerekeknél sem hiszem hogy problémát okozna. Nyilván kiskorától kezdve így kell majd nevelni, arra tanítani, hogy mi csak segítettük a szüleit ahhoz, hogy ő a gyerekük legyen. Van még idő biztos kitalálunk valami szép "mesét" ami gyerekkorban megállja a helyét, aztán ha így nő fel akkor nem lehet gond. A testvéreit sem hinném, hogy elvennénk tőle, mi ketten vagyunk nővéremmel, egy unokatestvérünk van, olyan mintha az öcsénk lenne. Ez nevelés, családi összetartás kérdése.

2013. jan. 11. 10:25
 7/23 anonim ***** válasza:
88%
Meg nem okoz problemat. De igy lesz akkor is, ha majd vegigvitted a 9 honapot? Igy lesz, amikor megszulod? Es a 6 het elteltevel is igy fogod gondolni? Es mit mondasz a "sajat" gyerekeidnek? A kornyezetedben eloknek?
2013. jan. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
86%
Vagy titkoljátok a gyerek előtt,hogy kik az igazi szülők vagy másnak adjátok örökbe.Szerintem is bántaná a gyereket,hogy ő miért nem kellett nektek.
2013. jan. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Ha úgy csinálom végig a terhességet, hogy nem azt várom, hogy nekem legyen babám, hanem hogy nővéremnek "adhassam" akkor nem értem miért okozna ez nekem problémát. Mint írtam nem akarok több gyereket.

A környezetünkben élőknek nem sok beleszólása van. Nyilván a szüleimnek nem lenne ellenvetése, akik fontosak nekünk azok elfogadnák. A szomszéd véleménye meg nem izgat. A férjemnek nem élnek a szülei, így nincs senki akinek ez problémát okozhatna, és elgondolkodnánk azon, hogy ez valakivel szemben kiszúrás.


Titkolózásra nem fogunk építkezni. Ha valakit szeretnek, igazán szeretnek, őt pedig nagyon fogják, akkor ez sok mindenre elég. De nyilván egy gyerekpszichológust is be lehet majd vetni, akár úgy, hogy végigkísérje az egész gyerekkort.

2013. jan. 11. 10:38
 10/23 A kérdező kommentje:
A pszichológust természetesen úgy értettem, hogy tanácsokat ad mindvégig.
2013. jan. 11. 10:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!