Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van kedvetek segíteni egy...

Van kedvetek segíteni egy picit? Jó tanács?

Figyelt kérdés

megpróbálom nagyon röviden:

spórolási tanácsokat szeretnék kérni,

hihetetlen mennyire nehéz helyzetbe kerültünk és most minden ft-ot meg kell fognunk.

2 pici gyerek van, az egyik gyermek beteg sajnos, egész napos ápolást igényel.

emiatt nem tudok munkába menni, ráadásul a fejlesztése kezelése elvisz rengeteg pénzt.

mivel csak a gyes és a csp van az szinte mind rá megy.

a párom keres havi 80ezret.

ebből rezsit kell fizetni ami télen nehéz mert a fűtés 35ezer ft :(

és a többi viz 8000ft, villany 11000ft (erre kapunk 4ezer ft lakásfenntartásit így az 6800ft, közös költség 10000ft.

tv 700ft (ebbe van a tv+telefon+internet)

sajnos vannak hiteleink is amit januártól nem is tudunk fizetni (decemberbe még kaptam munkanélkülit) de már lejárt az önkormányzatnál nem vagyunk jogosultak a 22ezer ft-os segélyre a gyes miatt.

így kell kijönnünk egész hónapba ebből a bevételből.

amit a gyerekekre kapunk abból spórolni nem tudok mert a fejlesztés kell, Úszás, tornák... persze kapunk heti kettő tornát ingyen is de az édes kevés a fejlődéshez. a pelenka kell,

marad a gyesből kb 15-18ezer ft még ami mehet a kiadásokhoz.

olyan tanácsokat szeretnék, hogy pl. mi az amit főzhetnénk itthon kiadós de olcsó és a beteg gyerek is ehesse, sajnos nem tud mindent megenni még nem tud nagyon rágni :(

emiatt is nehéz a helyzet.

gondoltam adok el ruhákat amit kinőnek, abból veszek nekik másikat, persze használtan mert az jóval olcsóbb.


minden jó ötletet szívesen fogadok hogy mit hogy csináljunk, mert nem bírom idegileg :(

most a rossz kommenteket nem szeretném olvasgatni,


köszönöm :)


2013. jan. 11. 14:23
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Fozni esetleg nagyobb adagot 2-3 napra valami krumplisat.
2013. jan. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
igen én is arra gondoltam hogy össze írok egész hónapra ételeket amiből többet lehet főzni és csak azok hozzávalóit megvenni, de miket?
2013. jan. 11. 14:40
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Hős vagy! Én most azt a praktikát tesztelem, hogy minden nap írom naptár szerűen, hogy mire költöttem aznap. A hét végén össze számolom az egész hetet, utána a hónapot. Már 2 hét után kevesebbet költöttünk, mert tudatosabbá tesz az egész. :)
2013. jan. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
42%

Vizen,villanyon spórolni,mert az sok.Közös költségbe nincs se viz,se fűtés és ennyi?

Nem lenne érdemes egy olcsóbb helyre költözni?

2013. jan. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

jaj, valamit nagyon ki kell eszelnünk....

eddig is épp hogy megéltünk de most kiesik közel 80ezer ft...

és így hogy nem tudok dolgozni menni...


nagyon félek mi lesz... segítségünk sajnos nincs :(

a picit meg nem fogom betenni semmilyen intézetbe, azt soha

2013. jan. 11. 14:44
 6/24 A kérdező kommentje:

nem nagyon tudunk költözni mert a lakás hitelből van, mióta lejárt a gyedem nyár óta nem tudtuk fizetni a törlesztőt,ami 110ezer ft lett 4 év alatt a 34ezres kezdőrészletből :( reménykedtem hogy a picire való tekintettel dűlőre jutunk a bankkal de semmi.... őket nem érdekli.

még egyszer nem kerestek meg hogy miért nem fizetjük...

albérletet most megint csak nem tudnánk fizetni....

2013. jan. 11. 14:47
 7/24 anonim ***** válasza:
Nem tudsz valamit elvállalni, otthoni munkát, vagy esetleg 4 órásat, hétvégit? A kaján lehet még sokat spórolni. Én volt, hogy 8 napig nem ettem, mert be kellett fizetnem a tandíjamat. :( Persze nem biztatlak koplalásra, isten ments! A spagettit már rendszeresen hús nélkül készítem. Sokszor van nálunk leves pl. frankfurti, vagy főzelékek. Ezekből sokat lehet csinálni kevés pénzből.
2013. jan. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

jól lenne találni valami itthoni munkát, de mi?

hát hétvégi munka sem nagyon van, de nem adom fel keresgélek csak még nem tudom hol...

már gondoltam valami éjszakai műszakra is csak hát akkor ki viszi fejlesztésre a picit, meg napközbe ki van vele, mert aludni kell...

én tudok koplalni de a gyerekek ebből nem érezhetnek semmi, nekik mindent megpróbálunk megadni ami kell, most nem tízezres játékra gondolok hanem pl tej, gyümölcs ilyesmi, nekik enni kell.


de ha valki tud otthon végezhető munkát nagyon megköszönném ha meg mondaná hol találom

2013. jan. 11. 15:02
 9/24 anonim ***** válasza:
88%
Ha már úgyis otthon vagy tanulgass régi technikákat,ami a főzést illeti. Tésztafélét gyúrd meg te magad. Tarhonyát is olcsóbb ha magad csinálod. Péksüteményt kettő árából otthon egy egész tepsivel sütsz. Úgy kalkulálj, hogy maradék ne legyen semmiből. Olajat ne dobd ki, ha egyszer már sütöttél benne, abból készíted a rántást, vagy pörkölt alá is jó. Húslevesből a zöldséget ne dobd ki, keverd össze hidegen majonézzel. Maradék kenyeret szárítsd meg, daráld le prézlinek. Drága tusfürdők helyett használjatok szappant, semmi bajotok nem lesz tőle,és nem kell hosszan zuhanyozni, mert amennyi kosz éri a városi embert az pár pillanat alatt lemosható. A mosogatószer pedig helyettesít mindenfajta drága tisztítószert amit le és felmosáshoz használunk egyébként. Üdítőital is felesleges. Konyhatáján pedig azzal spórolsz, amit te magad megcsinálsz, mert egyetlen dolog ami ingyen van az a munkád. Telefonálni csak ha életbevágó, és akkor is röviden. Tévé feleslegesen ne legyen bekapcsolva, villany se égjen hasztalan. Éhesen ne vásárolj, mert csak sóvárgás lesz belőle, vagy pazarlás. L
2013. jan. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
59%
Pl. amikor a férjed otthon van, olyankor te elmehetnél magánlakást takarítani.
2013. jan. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!