Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » MIt kezdjek az életemmel?...

MIt kezdjek az életemmel? Kilátástalannak tartom

Figyelt kérdés
Hoztam egy rossz döntést,elmentem humán szakra,most vagyok másodéves,de nagyon rossz a színvonal,ott akarom hagyni és másik szakon folytatni,de ott már 2 vet nekem kéne fizetni,csak egy év lenne ingyen,mivel kettő évet már elcsesztem a jelenlegi szakon,az állam pedig csak 3 évet fizet it nálunk az országban.Gondolkodtam,hogy elmegyek felépítményi szakra.Ez jó is lenne,de valahogy olyan kilátástalnnak tűnik az életem,sokat gondolkodom az öngyilkosságon is
2013. jan. 11. 15:17
 1/10 anonim ***** válasza:
4 évet fizet az állam.
2013. jan. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Pályaválasztási tanácsadón vagy karrier tanácsadáson mért nem gondolkodtál???

Beszélj erről barátokkal, ismerősökkel, akik hasonló cipőben vannak, és meg is fogják érteni a problémádat. (Szülők sokszor már nem tudják úgy átlátni ezt, csak azt látják, hogy "ki van fizetve", akkor már végigcsinálod.)


Érdeklődj, keresgélj, nézegesd az álláshirdetéseket! Sokszor egyáltalán nem hátrányos, ha több területhez is értesz, nem csak egy területen vagy képzett.

A legtöbb munkakörben kevés is. Pl. középvezető mérnök lehet akármilyen jó szakember, ha csapnivaló vezetőként viselkedik a beosztottakkal.


Karrierben gondolkodj, ne a kari ered vagdosásában! Te már kinőttél ebből, úgy gondolom. :p


Egy évet dolgozhatnál is, és kereshetnél annyit, hogy a tanulmányaid finanszírozni tudd. Tanulás mellett is dolgozhatsz, lehetőleg olyan cégnél, ahol később is el tudod magad képzelni, ami nyújt előrelépési lehetőséget. (Akár egy gyár is OK, ha tudod, mihez kezdenél egy-két szinttel feljebb.)


Célokat neked kell találni, hogy ne láss mindent kilátástalannak. Ezt senki más nem tud adni neked. Amint tudod, mit akarsz elérni, és ehhez mi a következő lépés, máris elmúlik a kilátástalanság.

2013. jan. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
jelenleg dolgozom,de ebből csaknem 2 ezer euró kéne a 2 évre a tandíjhoz
2013. jan. 11. 15:34
 4/10 anonim ***** válasza:
4 évet fizet az állam Bsc-n, és további 2őt Msc-n. Öngyilkosság? Eszednél legyél,okostojás, ha úgy gondolkodnék,mint te, már 15ször felköthettem volna magam, de sztem mindenki. Én meg TTK-ra mentem, be is fejeztem, de nem dőlt össze a világ, csak egy problémával több. Amúgy én ha visszamennék,akkor otthagynám, tehát most februárban valami értelmes szakra jelentkezz, és nem lesz semmi baj. Ekkora hiba még belefér az életben.
2013. jan. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
szlovákiai vagyok,itt 3 évet támogat az állam,februárban jelentkezem máshova
2013. jan. 11. 15:54
 6/10 anonim ***** válasza:
Egy évet még támogat,tehát az első évben nem kell fizetni. Ne szivass, hogy nem tudsz legalább 1000 eurót összeszedni egy év alatt, aztán az első fizetős évben meg a többit.
2013. jan. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
jelenleg van munkám,de ez nem biztos,hogy mindig így lesz,most gyűjtögetek van félretett 700 euróm,de ehhez kell még 1300,lehet nyáron kimegyek külföldre dolgozni,akkor hamarabb összejön a pénz
2013. jan. 11. 16:05
 8/10 anonim ***** válasza:
Nyáron egy hónap alatt megkeresed ezt, ha van félretett pénzed,akkor még nyalókára is fussa.
2013. jan. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia! Én is felvidéki vagyok és hasonló helyzetben vagyok, mint te. Én most hagytam ott az egyetemet, mondjuk én csak elsőéves vagyok, tehát nekem is ezáltal elveszett 1 évem. Eléggé magam alatt vagyok és szintén nem tudom mi tévő legyek. Szeretnék munkát találni, amíg nem kezdek bele egy másik egyetembe, mert nem akarok itthon ülni, hanem értelmesen szeretném tölteni az időmet és szintén ki kellesz majd fizetnem ezt az 1 évet. Neked legalább már van munkád. Egyébként én is humán szakra jártam és a jövőben is ilyen szakra szeretnék menni, de más tanszékre. Nekem sajnos a reál tantárgyak nem az erősségeim, de azzal is tisztában vagyok, hogy nincs nagy szükség bölcsészekre. Nem tudom mihez kezdjek.

Egyébként kívánok Neked sok sikert és ne add fel!

U.I.: ha szabad kérdeznem, melyik egyetemre - szakra jártál? Csak azért kérdem, mert nem tudom még melyik egyetemet válasszam.

Bocsi a hosszú válaszért.

2013. jan. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
szia utolsó,privátban írtam
2013. jan. 11. 17:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!