Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kezdjek az életemmel?

Mit kezdjek az életemmel?

Figyelt kérdés

Idáig dolgoztam, összespóroltam kb. 4 millió forintot. Most ott állok, hogy nem tudom hogyan tovább... a munkahelyem pár hónapon belül megszűnik.


Íme az alternatíváim:


1. Szeptemberben elkezdem az egyetemet (idén felvettek államilag támogatottra, de kivettem a 2 passzív félévemet, hogy dolgozhasak tovább). 3 évig tart az alapképzés. Tehát elkezdem a sulit és közben felélem az összegyüjtött pénzt (a szüleim nem támogatnak).


2. Beiratkozom egy német szuperintenzív nyelvtanfolyamra és amint vége, megyek külföldre "szerencsét próbálni". (Angolul már tudok.) Itt Mo-on nincsen senkim /barát, barátnő, szerető család/ senkim aki miatt itt jól érezném magam.


3. Keresek egy másik munkahelyet, folytatom a spórolást amíg csak lehet, és veszek egy lakást és/vagy csinálok egy vállalkozást magamnak idehaza.


Te mit választanál a helyemben?


21/L


2012. dec. 11. 21:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
A masodikat valasztanam. A harmadik sem rossz, de bennem nincs vallalkozo szellem, felnek a bukastol, stb, emg amugy is inkabb szeretek beosztott lenni, mint fonok. De valoszinuleg nem vagyunk egyformak, ha te ugy erzed, van benned annyi ambicio, kitartas, stb es meg hiszel is magadban, akkor hajra! :)
2012. dec. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
48%
Én egyetemre mennék.
2012. dec. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
2-es! aztán kint még gyűjtenék, és ott mennék egyetemre. mellette természetesen meló. itthon nem maradnék.
2012. dec. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
44%

Én is az elsőt választanám! És nem feltétlenül kell felélned a megtakarított pénzedet(csak egy kis részét), ha lesz iskolaviszonyod könnyebben találsz munkát(diákmunkát), persze nem azt mondom, hogy dolgozz éjjel-nappal és ne nyúlj a spórolt pénzedhez, csak azt, hogy lehet egy kis bevételed diákmunkából és nyáron is kapósabbak a diákmunkák!


Ha elvégezted az egyetemet(gondolom olyan szakra mész amit szeretsz, jónak látsz), még mindig tudsz saját vállalkozást indítani, ami jó dolog szerintem, de könnyen bele is lehet bukni, és az egyetemen szerezhetsz több tapasztalatot az adott téren, vagy akár találhatsz egy jó állást a diplomáddal!

2012. dec. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Pontosan ebben a sorrendben döntenék, illetve a 3-ast biztosan nem választanám semmilyen körülmények között. Az 1-es ponthoz pedig van olyan lehetőség, hogy ne kelljen felélned a spórolt pénzedet.
2012. dec. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
54%
Milyen munkával spóroltál össze 4 millió Ft-ot 21 éves korodra?
2012. dec. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Egyetemre mennék, mert a tanulásba fektetett pénz visszajön. Suli közben diákmunkáznék, hogy ne éljem fel az összes spórolt pénzemet. Ahogy az előttem lévők is írták, nem vagyunk egyformák, de nekem fontos, hogy legyen diplomám - presztizs. Döntsd el, egyáltalán mi az életcélod, és aszerint cselekedj. 21 évesen 4 millióval alapból előbbre vagy mindenkinél, mondjuk én a hallgatói szerződést nem akarnám aláírni. Itthon nem foglalkoztatják a diplomásokat, felesleges ittmaradni, inkább külföldön megkeresem azt a pénzt, amiből majd törlesztem a diákhitelt.
2012. dec. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én külföldön iratkoznék be egy egyetemre, mellette pedig munkát vállalnék. Utánna haza sem jönnék.


21/L

2012. dec. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
33%
Ilyen kérdést teljesen értelmetlen feltenni ezen az oldalon, nyilvánvalóan mindenki azt fogja mondani, hogy menj külföldre, mert ott a wc pucolónak is aranykoronája van. Persze 90%-uk itthonról firkálgat.
2012. dec. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Külföldön nagyon drága az egyetem!! Plusz albérlet, rezsi, kaja stb. Ennyi pénzt diákmunkával nem lehet megkeresni tanulás mellett (főleg ha nem az anyanyelved). A 4 millió max egy év alatt elmenne..
2012. dec. 11. 22:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!