Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan segíthetnék a családomn...

Hogyan segíthetnék a családomnak? Mit tehetnék ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon rosszul ért véget az előző év. A nagybátyám meghalt. Nagyon váratlanul történt a dolog, mindenkit nagyon megvisel ez az egész, engem is nyilván.


Pár nappal a halála után a két fián (az unokatesóimon) csak a döbbenetet lehetett látni. A héten meg volt a temetés is, és akkor láttam, hogy mennyire összetörtek lelkileg az unokatestvéreim és az anyukájuk. Szörnyű volt őket így látni.


Úgy érzem, mindenképpen támogatnom és segítenem kell őket, hiszen, kire számíthatnának, ha nem a családjukra. Szeretném, hogy tudják, hogy számíthatnak rám, hogy mellettük vagyok és támogatom őket. De valahogy nem tudom ezt kifejezni. Most még nem is akarom, mert nagyon friss a dolog, de egy pár nap múlva már talán esedékes lenne a dolog.

Unokatesóm nem itt él, ritkán találkozunk, ennek ellenére szeretném biztosítani arról, hogy mellette vagyok. Viszont így csak telefonon, sms-ben vagy emailben tudnám megtenni. Telefon kilőve, mert elsírnám magam, ebben biztos vagyok.

De az sms vagy az email olyan személytelennek tűnik, nem?


Mit tehetnék most? Hogyan segíthetnék nekik?

17/L



2013. jan. 12. 13:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell semmit tenned, ezt mindenkinek a maga módján kell feldolgoznia. Majd idővel minden rendbe jön.
2013. jan. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
vállald a sírást :)
2013. jan. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Én pont az a típus vagyok, aki vállalja a könnyeit, ezt tudják is. Viszont annak nincs értelme, hogy felhívom és az első szó után elsírom magam és nem tudok érthetően beszélni. A sírást tényleg vállalom, amikor odamentem hozzájuk a temetés után, akkor is sírtam.


Most viszont egy fontos vizsgára kell koncentrálnom, aztán pár nap múlva talán letisztul bennem minden és remélem ösztönösen tudni fogom, hogy mit tegyek.

2013. jan. 12. 16:43
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

a telefon hívásban nem csak az számít, hogy mit mondasz, hanem, hogy megtetted. és ha csak sírsz is tudni fogja, hogy együtt érzel vele és hogy gondolsz rájuk. szerintem pont azért érzed személytelennek az sms-t és az emailt, mert ezt az érzelmi oldalt nem engedni át.


amúgy még esetleg a chat talán egy kicsit közelebbi, mint a email vagy az sms.

2013. jan. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!