Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elmondjak a szüleimnek, hogy...

Elmondjak a szüleimnek, hogy kaptam az iskolától plusz támogatást?

Figyelt kérdés
év elején lehetett pályázni alap támogatásra és szociális ösztöndíjra is. Az alapot megkaptam, a másikról lecsúsztam. karácsony előtt viszont a megmaradt pénzt szétosztották de azt nem mondtam el a szüleimnek. Most lesznek olyan dolgok amire muszáj lesz költeni (pl orvos) és gyanús lenne ha csak úgy kifizetném zsebből..

2013. jan. 12. 21:27
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
tartsd meg amolyan dugipénznek.
2013. jan. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
87%
vallj be egy kisebb összeget, ha gyanús, honnan van vmire pénzed, a többit dugiba :)
2013. jan. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
69%
ugyan milyen egyetemen osztogatnak fejenként 117000 Ft-ot?
2013. jan. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
25%

Ez tényleg nem kevés pénz. Van akinek nincs ennyi fizetése.

Elmondtam volna..

Milyen család az ahol titkolóznak egymás előtt?

Szüleid meg lehet, álmatlanul forgolódnak éjjelente, rezsit fizessenek, vagy élelemet vegyenek.

Rosszul esett volna, ha a gyerekem nem mond el ilyen dolgot.

Kétszer néztem meg az összeget. Nem kevés. Zsebpénznek!

2013. jan. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
87%

Ha tőlem is elvennék én sem mondanám meg.


A szociális ösztöndíj a hallgatóé, a szülőnek semmi köze hozzá.

2013. jan. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
Megmondtam volna, sőt, mindenképpen elmentem volna belőle néha otthonra bevásárolni, és a ruhákat, hobbit, ilyeneket saját magamnak fizettem volna.
2013. jan. 13. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
természetesen elmondtam volna. Anyukámék mindent megtettek h nekem ne legyenek anyagi gondjaim pedig nem volt könnyű nekik, magukon spóroltak h nekünk megadhassanak alapvető dolgokat. Nem lenne pofám egy forintot se kérni tőle ezek után pár hónapig. Ahpgy ő segített nekem míg gyerek voltam, úgy én segítek neki egyelőre csak azzal h fenntartom magam, de remélem h ha majd egyszer rászorulnak tudok pénzt adni
2013. jan. 13. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

Ez is ilyen körülmény és család-függő dolog.


Én is, és a párom is olyan családdal lettünk megáldva, ahol valószínűleg egyikünk sem mondta volna el a dolgot.


A párom 18-ik születésnapjára a távoli rokonok összekalapoztak cirka 200ezer forintot jogosítványra.

A szülei zsebretették az egészet, és azt hazudták a rokonoknak hogy elbukta a jogsit.

Persze akkor arról volt szó hogy visszakapja csak megszorultak anyagilag, de azóta sem kapott egy fillért sem.

Nemsokára esküvőnk lesz, fel is lettünk készítve hogy ők sajnos egy fillért sem tudnak adni...


Az én anyám minden nyáron elküldött melózni, és elvette a fizetésem mondván ne élősködjek rajta (nem voltam még 18).


Ha neked is hasonló kaliberű családod van, meg lehet érteni ha nem mondod el nekik.

Ha szimplán csak azért hogy legyen dugipénzed, hát hadd ne mondjam el a véleményem :D

2013. jan. 13. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
91%
Nem mondanám el, az én pénzem én rendelkezem vele.
2013. jan. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

csomó dolgot én fizetek magamnak...és persze ebből. nem vagyok olyan, hogy tőlük kérjek és közben meg lenne miből..


5 hónapra kaptam 5x 23 800-at

2013. jan. 13. 15:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!