Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon zavaró és eddig nem...

Nagyon zavaró és eddig nem találtam rá megoldást. Mi lehet a baj? Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok és már régóta fennáll egy probléma az édesanyám és köztem: egyszer elenged és azt mondja, azt tehetek, amit szeretnék, de ha konkrét probléma van és azt megemlítem előtte, rögvest lekorhol, elhord mindennek. Egyszerűen nem merek neki semmiről beszélni, vagy ha erre is kerül a sor, mert ha elmondom az igazságot(bármilyen kis dolog is ez), vagy leint, vagy lehord a sárga földig, de ha rossz, akkor mindenképpen felemlegeti nekem és mindig akkor, amikor éppen a legrosszabb lelkiállapotban vagyok.

2013. jan. 13. 17:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Talán mással kellene megosztanod a gondjaidat.
2013. jan. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

lehet, hogy nem mindent vele kellene megbeszélned. olyat pedig nem hallottam még, hogy 21 éves embert valaki az anyja ne engedjen el valahova.


szintén 21/L

2013. jan. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Sokak nem tudják a problémájukat az édesanyjukkal megbeszélni, ott vannak a barátok, a párjuk, más rokon stb.

erre nincs megoldás, mert ha nem találtál megoldást 21 év alatt, megváltoztatni mostmár nem fogod.:-(

2013. jan. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Próbálj beszélni erről anyukáddal. Sok szülő nem tökéletes, de gondolom anyukád is azért ilyen mert félt.

Az enyém is ilyen volt anno (jó régen) én is szenvedtem emiatt, úgy éreztem, hogy ellenem van, nem ért meg. Ma már tudom, hogy milyen fantasztikus anya és mennyire szeret.

Mindig a legrövidebb út az egyenes, tehát beszélj vele.

2013. jan. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
Velem is ugyanez van..sokáig próbáltam vele békében élni, de képtelenség volt. Egy szép nap ugy döntöttem, hogy ha ok nélkül cseszeget, akkor az egyik fülemen be a másikon ki. Idővel rájött hogy nem tud felidegesíteni és békén hagyott. Jó, most sincs olyan tökéletes anya-lánya viszonyunk, de nem szedjük szét egymást.
2013. jan. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Van párom és nem mindent vele beszélek meg, de egyszerűen nem tudok normálisan beszélni vele semmiről.
2013. jan. 13. 17:58
 7/12 A kérdező kommentje:

#2: ki mondta, hogy nem enged el valahova?


Én úgy értettem, hogy egyszer elenged, egyszer magához szorít.

2013. jan. 13. 18:01
 8/12 anonim ***** válasza:

Második vagyok. Ebből következtettem: "egyszer elenged és azt mondja, azt tehetek, amit szeretnék"


mivel nincs hangsúly a kétértelmű megfogalmazás miatt félreértettem. :)

2013. jan. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Tényleg az a legjobb, ha nem osztasz meg vele mindent. Amiben a te döntésed számít, azt mondd el úgy, hogy " ez, és ez a helyzet, én pedig így döntöttem..." itt a múlt időn van a hangsúly, tehát azon, hogy nem akarod vele megvitatni, csak tájékoztatod a saját elhatározásodról. Ha lehord a sárga földig, nyugodtan kérd őt meg, hogy válogassa meg a kifejezéseit, mert erre nem szolgáltál rá. Elfelejti, hogy nem vagy már sem pisis, sem a beosztottja.
2013. márc. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy a mamádal valami gáz van lelkleg. Legjobb volna mielőbb elköltözni tőle, jó messze.
2013. márc. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!