Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Úgy érzem hogy anya nem...

Úgy érzem hogy anya nem szeret kiközösít mikor tesómmal beszél. Mit tehetnék mért van ez így?

Figyelt kérdés
Se apa de anya meg főleg nem foglalkozik velem. Apa tőlünk 200km-re él így jó ha fél évente látom max egy hétre. Legalább ő akkor kérdezi hogy mizu de anya sosem pedig mindig itt van. Anya bulizni jár hétvégente nincs velünk mamával vagyunk. Ha itthon van akkor is csak a tesóm fenekét nyal.ja a tesóm kitűnő meg jó sportoló hozzá teszem ha a tanulásommal gond van lesem sz.arja a leckéket sem mondhatom fel mert nm ér rá. Kiküld a szobájából ha be megyek. A tesómnak 100ezer ft-os telója van és 10 éves nekem meg egy 6 éves gagyi telefonálni tudok vele. Folyton mindig mindent meg kap pedig van egy csomó ruhája 6db téli cipője van nekem meg a csizmám kicsi meg leszakadt a talpa meg van ragasztva meg beázik a kabátom szintén kicsi. Három pólóm van mondanom se kell hogy szét van mosva varrva . Reggelente kaját veszünk tesóm 500ft kap én meg 100ft. Nem érzem túl igazságosnak. A szülőimre nem megy el pedig felvételizek. Lehet hogy örökbe fogadtak csak nem mondták? Mi az oka mit tegyek?
2013. jan. 13. 21:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha valóban igy van, ahogyan leirtad, akkor nagyon pofátlanok a szüleid. Hány éves vagy? Megkérdezted már tõlük, hogy mégis miért igy viselkednek veled?
2013. jan. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
11%
Elég nagy kamu....
2013. jan. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha ez valóban így van, akkor elég durva. Te hány éves vagy? A nagymamád mit szól mindehhez? Sajnos mi innen a távolból nem sokat tudunk tenni, de ha van olyan ember a családban, akire számíthatsz, akkor tőle kérj segítséget!
2013. jan. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát kösszi a normális válaszokat! 14 éves és bárcsak kamu lenne. Meg kérdeztem általában takarodjak meg nem mond rá semmit. Nincs senki sem aki segítene mama nem igazán foglalkozik vele ha felhozom akkor meg leordibál.
2013. jan. 13. 21:42
 5/9 anonim ***** válasza:
Kitartás :( mást nem tudok mondani. Kérdj segítséget iskolából, ismerőstől!
2013. jan. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kamu,hallottam már jó pár ilyen esetről.Volt egy anyuka,aki a kisebbik gyerekét ajnározta,vett neki mindent,a nagy meg el volt felejtve.Azután született egy harmadik gyereke és elkezdődött ugyanez,csak akkor már a két nagytesó húzta a rövidebbet.Ugyanez a szitu állt fent apám gyerekkori barátjánál,sőt,apámnál is kivételeztek a húgával.Mindegy,sorolhatnám.

Kérdező,lehet,hogy anyukádnak bűntudata van valamiért a tesóddal szemben és ezzel próbálja ellensúlyozni.Vagy úgy gondolja,hogy mivel a tesód kisebb,ezért ő jobban rászorul a segítségre,csak azért,mert kisebb.Azt lehet,nem számítja bele,hogy neked problémáid vannak,csak azt,hogy a tesód korban alattad van.Vannak ilyen végtelenül egyszerű gondolkodású szülők.Azt javaslom,hogy próbálj meg minél hamarabb a saját talpadra állni.Két év múlva vállalhatsz diákmunkát,de addig is kérhetsz anyagi segítséget apukádtól,vagy a mamádtól.Én ezt tenném a helyedben.A tanulási gondokról meg annyit,hogy nekem is voltak ennyi idősen,de ahogy rájöttem a megfelelő módszerre,amivel tudok tanulni,azóta alig kell se.ggelnem a könyvek fölött.Ebben kérj segítséget a tanáraidtól,vagy iskola pszichológustól,vagy ifjúságsegítőtől,vannak ilyen irodák.

2013. jan. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2013. jan. 14. 16:30
 8/9 anonim ***** válasza:
szia én átérzem miről beszélsz kb ki vagyok közösítve 3-an vagyunk tesók a családba fiúk már 21 éves vagyok vanegy ikertesóm aki jó tanuló volt mindig is meg van egy bátyám aki csak féltesóm ő 27 éves it tél a nyakunkon nah szóval kiskorom óta szüleim büntetésbe tartottak meg apám vert kb mindennap mert rossz tnauló voltam és nélkülöznöm kellett csomó dolgot nem mehettem ki az utcára rengetegszer aztán jött a középsuli ott már mégrosszabb tnauló lettem és kb onnantól kezdve kezdődött hogy kb egy árnyék lettem a családban senkit nem érdekel mi van velem ikertesomnak volt érettségi bankett étterembe megünnepeltük nekem ez nem volt egyáltalán nem is gratuláltak az érettségimhez meg semmi de addig amig meg nem volt mindig ezzel bas.zogattak kb aztán tesomnak van jogsija is én azt se kaphattam bátyámnak is van hozzáteszem.. tesomnak segitettek munkát találni mer most kezdett dolgozni és elég jo állása lett nekem meg ha megkérem hogy segitsenek mindig aztmondják hogy oké aztán nem lesz belőle semmi egyedül meg pályakezdőként nem igazán tudok melot találni fogalmam nincs hogy csináljam mindenki sza.rik rám mindig kinevetnek és gúnyólodnak rajtam hogy nincs munkám menjek el dolgozni és folyamatosan ezt cisnálják kb megmondtam anyának h ne bezséljen velem ugy mint egy kutyával azt egy ideig abbahagyta deatán kezdték előröl és már rajtam van az ideg akarok dolgozni de nem tudok elmenni mer nem segit senki szánalmas.
2013. márc. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
jah azt kihagytam még telóm sincs már jópár éve számitógépe is csak tesoimnak van és kb egy patkánylyu ka szobám egy ágy fér be..
2013. márc. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!