Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit jelent egy anyánál az,...

Mit jelent egy anyánál az, hogy "csinálj amit akarsz"? Megsértődött?

Figyelt kérdés
Elváltak a szüleim, eddig hetente vándoroltam, nem is volt ezzel gond, de most odaköltözött anyukám pasija akit nem bírok elviselni. Nem azzal van a gond, hogy mindenkivel bajom van az előzővel sem volt, illetve apukám barátnőjével is jó a viszonyom. Mondtam anyukámnak, hogy apunál lennék inkább (ők is belementek), találkozzunk persze, de aludnék ott, illetve jobb lenne ha kettesben csinálnánk inkább programokat. Erre mondta az amit írtam. Megsértődhetett? Ez olyan mintha elhagynám? Nem akarom megbántani.

2013. jan. 13. 22:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem rosszul esik neki a dolog, és ezért mondta.
2013. jan. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
igen, megsértődött.
2013. jan. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

1, Igen, azt jelenti, hogy megsértődött, megbántódott. Viszont ettől még nem kéne így beszélnie veled.


2, Nem olyan, mintha elhagynád. Vele akarsz programot.

A férfit nem bírod elviselni.

2013. jan. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Egy idő után azért ti megenyhülnétek?

Nem tehetek róla, hogy nem szeretem a pasit. Nem akarok vele élni. Attól még anyukámat ugyanúgy szeretném, még találkoznánk, csak nem laknánk együtt.

2013. jan. 13. 22:16
 5/9 anonim ***** válasza:

Meg kéne enyhülnie. Elvileg egy anyának a gyereke a legfontosabb.


Gyorsítja a folyamatot, ha sokszor elmondod neki, hogy: nem tehetsz arról, hogy a férfi nem szimpatikus, nagyon sokszor előfordul ez emberekkel, hogy nem szimpatikusak egymásnak, és ezt nem lehet kijavítani, vagy megoldani.


DE őt nagyon, nagyon, nagyon szereted, attól még ugyanúgy, hogy máshol laknál... Ezeket mondd el jó sokszor... Hátha használ.

2013. jan. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Megsértődött igen. Egyrészről értem, hogy rosszul esik neki, de másrészről (mivel én is átéltem hasonlót) nem értem még mindig az ilyen szülőket. Nekem apum volt ilyen, őt is csak annyira kértem, hogy csináljunk ketten programot, nem volt hajlandó. (Bár nálunk annyi volt a bajom a nővel, hogy 8 évig viszonya volt vele anyu mellett - emiatt nem bírtam elviselni.

Na de amit tudok tanácsolni ilyen helyzetben: mondd el, hogy neked időre van szükséged, hogy megszokd, hogy neki van valakije. Nem az van, hogy egyáltalán nem akarsz vele kijönni, de érthető, hogy valamit csak anyukáddal szeretnél csinálni és feszélyez téged a pasi jelenléte. Nem tudom mennyi idős vagy, de én ezt annak idején úgy éltem meg, hogy apu a nőt választotta helyettem. (Kb. 13 voltam akkoriban) Az is arany középút, ha egyszer úgy szerveztek programot, hogy "csak csajos" máskor meg hárman. Akkor nem süthetik rád, hogy ellenséges vagy, mert nem vagy hajlandó programot csinálni, de nem kell annyit elviselni a pasit.

Remélem tudtam segíteni valamennyit és kitartást!!

2013. jan. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

16 éves lány vagyok.


Már 1,5 éve együtt vannak, eddig kibírtam vele, mert nem éltünk együtt. Ezután is kibírnék heti egy napot vele anyu kedvéért, de az, hogy 7 napig folyamatosan vele kell lakjak sok. Így hogy van más megoldás, gondoltam ez lenne a legjobb. Ha nagyon akarják ezután is ehetünk néha együtt vagy ilyenek.

2013. jan. 13. 22:23
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez a "csinalj, amit akarsz" amolyan erzelmi zsarolas... kb "nem torodom veled, csak akkor, ha azt teszed, amit mondok". Egy ido utan elmulik neki es megenyhul.
2013. jan. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

6-os vagyok. Szerintem azért érthető, hogy nem kötelező két embernek kijönnie, szóval ha nem bírod a pasit, akkor ne legyél arra kényszerítve, hogy vele lakj.

Kicsit egyébként eleve rossz ez a helyzet - bár nem tudom nem vagyok a helyedben - hogy mindig ingázz a két szülőd között, úgyhogy lehet jobb is lenne, ha az egyiknél hosszabb távon laknál. Ez persze nem azt jelenti, hogy a másikhoz már soha nem mész, csak szerintem az is érthető lenne, hogy nem akarsz ide-oda szaladgálni. Nálunk pl. úgy van, hogy anyuval lakom egy olyan házban, amit nem tudtak apummal elfelezni. Viszont apu meg a barátnőjével lakik. Időnként megyek hozzájuk is, de itthon lakom, nekem azért elsősorban ez az otthonom. Így nem vagyok arra kényszerítve, hogy a nőjével bájologjak és viszonylag szabadon járok-kelek. Persze 16 évesen nekem még meg akarták mondani hogy mi hogy legyen. Ezzel nem bántani akarom a szüleid, ne úgy vedd, csak ezen szerintem nem szabad megsértődni. Az elvált szülőkkel mindig nehéz az élet, mert nem tudsz úgy kedvére tenni egyik félnek sem, hogy a másiknak ne essen rosszul :) (akármilyen békében is vannak egymással)

2013. jan. 13. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!