Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megbocsátható-e a megcsalás...

Megbocsátható-e a megcsalás amikor hosszan beteg a másik?

Figyelt kérdés

Adott egy éves óta együtt élő pár.Az egyik súlyos beteg lesz,hosszú korházi kezelés,kétesélyes a túlélés.A másik fél látogatja,biztatja,közben küzd a fennmaradésért,mert egy fizetésből lakást kell fenntartani,élni,orvosoknak pénzt adni.

Aztán egy barát karjaiban vigasztalódik két korházi látogatás között.

De kitart a párja mellett,végig vele van míg meggyógyul végül.

Ha te lennél a beteg fél,megbocsátanád?


Nem saját történet,ismerős páré,30 alatt,még gyerek nélkül.


2013. jan. 14. 09:05
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
91%
Nem. Ezt nem nyelném le.
2013. jan. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
93%
Bajban ismertetszik meg a barát. Aki egy ilyen helyzetbenm míg a társa az életéért kűzd, megcsalja a társát-az nem társ.
2013. jan. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

Én sem bocsátanék meg,akkor sem ha végig velem volt mig beteg voltam,akkor is megcsalt.Vigasztalódjon szülőkkel,velem (ismerősnek szervi baja volt,de szellemileg nem volt baja semmi),de ne más karjaiban.


A pár esetében a vége még nem ismert,kíváncsi leszek nagyon.

2013. jan. 14. 09:11
 4/32 anonim ***** válasza:
96%
Nem, számomra ez a megcsalás talán leggusztustalanabb formája, hisz gondolom a beteg fél nem jó kedvéből feküdt hosszú ideig kórházban.
2013. jan. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
95%
Abszolút NEM.
2013. jan. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
6%
Azt az erőt pótolni kell valahonnan amit mindkettőjük fennmaradására fordított. A lélek nem hagyja magát teljesen kifosztani, valahonnan erőt merít. Ő tudja jobban. Ez egy különleges eset és feltétlenül megbocsátható. Az általatok megcsalásnak nevezett dolognak ez egy tisztességes változata. Kitartott a beteg párja és a kettejük ügye mellett? Igen! Akkor a többi magánügy. Hogy tovább lássatok az orrotoknál nézzétek meg "Az utolsó metró "c. filmet. Ajánlom szeretettel mindnyájatoknak.
2013. jan. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
95%
NEM.
2013. jan. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
96%

Ez kb. olyan, mint amikor a kismama veszélyeztetett terhes, 9 hónapig 0 szex.

Aki ilyenkor, a legkiszolgáltatottabb helyzetben képes megcsalni a párját, az egy szemét.

Ha fogytán vannak a lelki erőtartalékai, kérjen segítséget egy lelkipásztortól, kineziológustól, vagy pszichiátertől. De ne csalja meg azt, akit elvileg szeret, ez gusztustalan.

2013. jan. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
96%

Egyáltalán nem elfogadható.

Bár én nem voltam/vagyok életveszélyben, elég komoly betegségben szenvedek, van hogy egy fél évig nincs szex a férjemmel.

Még csak eszébe sem jutott félremenni, pedig ő kifejezetten igényelné az együttlétet.

Minden nap rohan haza hozzám hogy besegítsen a házimunkában, mivel én nem tudok vele menni, nem jár el sehova... még csak esélyt sem ad rá hogy bárki megkísérthesse.


Az nem kifogás hogy végig a beteg párunkkal vagyunk, ha közben meg félrejárunk!

Eleve, ha a párja élet-halál között küzd, ki az a gerinctelen suttyó akinek az jut eszébe hogy másnál "vigasztalódjon"? Miközben neki kéne halálra aggódnia magát?

2013. jan. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
95%
Ez undorító...Jellemtelen és érzéketlen ember' képes ilyesmire. Voltam fiatalon hosszú ideig beteg és a párom végig mellettem volt,nem is gondolt más tényezőre csak,hogy meggyógyuljak,se barát,se szülő segítségét nem fogadta el,ő akart segíteni önzetlenül.- Túléltem,nélküle nem ment volna.Egy pár egy egység, szoros kötelék egészségben,betegségben...őszinteség egymás megbecsülése,szeretet,sőt ezeknél sokkal több nem megfogalmazható...
2013. jan. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!