Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lányok! Mennyire osztjátok...

Lányok! Mennyire osztjátok meg a titkaitokat, magánéleti gondjaitokat apukátokkal? Szerintem az én apukám túlságosan sokat akar megbeszélni velem. Hogyan lehet leállitani?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok. A szüleim elváltak, anyukámmal élek 4 éves korom óta. Apát nagyon szeretem, nagyon jókat lehet vele nevetgélni, máig szívesen kirándulok vele és az a fajta szülő, aki akkor is inkább a gyerekeinek vesz laptopot, ha neki rongyokban kell járnia. Egy dolgot viszont nehezen tudok megemészteni ,nevezetesen, mikor nekiáll lelkizni. Valahogy hihetetlen érzékkel választja ki azokat a témákat, amikről nem szeretnék beszélni. Pl. szex, vagy más kínos témák. Nekem személy szerint hányingerem van, mikor a nőügyeiről beszél és azt sem szerettem volna megtudni, hogyan vesztette el 13 évesen a szüzességét. Olyan szülő akar lenni, mint a Szívek szállodájában Loreley, aki inkább barátnő, mint szülő, de hozzá ez egyáltalán nem passzol. Csak kínos helyzetbe hoz vele. Ha megmondom, hogy nem szeretnék beszélni vele a témáról, megsértődik és csak azért is, ha kitérő válaszokat adok, akkor is tovább forszírozza a dolgot. A végén csak kihúzza belőlem a válaszokat, de ezek után nagyon kellemetlenül érzem magam, ő viszont halál boldog, hogy teljesítette szülői kötelezettségeit és mély beszélgetést folytatott a lányával. Én viszont inkább nagymamával, anyukával, barátnővel, esetleg húgaimmal beszélném meg ezeket. Ti hogy vagytok vele? Mennyire beszélgettek ennyire bensőséges dolgokról apukátokkal? Hogyan állíthatnám le apát, ha kényelmetlenül érzem magamat a témától úgy, hogy ne legyen sértődés?
2013. jan. 14. 21:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A titkok örzői mindig azok az anyák-akik valóban anyák:DD
2013. jan. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
26%

Apa, undorodom tőled ilyenkor. Semmi közöd a magánéletemhez és egy csöppöt sem érdekel a tiéd. Ha annyira a szexről akarsz társalogni, keress hozzá partnert.

Sértődjön.

2013. jan. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Utolsó, sajnos egy ilyen után egyszer napokig nem volt hajlandó válaszolni semmilyen kérdésemre, mert én sem válaszoltam az övéire.
2013. jan. 14. 21:56
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Én sosem éreztem kellemetlennek erről beszélni vele. Bár mi elég nyitott emberkék vagyunk, nyilván azt nem taglaljuk, hogy ki milyen pózban szeretkezett előző este, de pl. én is tudom mikor vesztette el a szüzességét, ahogy anyukámról is. Egy-két ciki, vicces sztorit is megosztottunk egymással.

Ha zavar, mond meg neki, hogy neked kényelmetlen erről beszélgetni.

2013. jan. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
23%
Akkor nem válaszol. Na és? Mivel tudja, hogy te nem akarsz erről beszélgetni vele, szándékosan akar téged számodra szégyenteljes helyzetbe hozni. Ez nem szeretet, főleg nem apai szeretet. Direkt nem fogalmaztam az előbb durván, de én megmondanám neki, ha te ilyen nyomorék ember vagy, tőlem el is húzhatsz az életemből. Még fogalmad sincs, hogy meg fog ez téged nyomorítani, milyen szerencsétlen, védekezésképtelen emberré válsz ilyen apa mellett. Az teljesen más ha egy meghitt viszonyban ez a téma is előjön, de senki a világon nem kényszeríthet téged kényelmetlen helyzetbe. Legyen az az atyaúristen maga.
2013. jan. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem csak a szexről van szó, hanem bármiről, amiről kínos beszélnem, a szex csak egy példa volt.
2013. jan. 14. 22:44
 7/12 A kérdező kommentje:
Utolsó, igazad van, nem kényszeríthet. De én szeretem őt és tudom, hogy csak jót akar, rosszul.
2013. jan. 14. 22:46
 8/12 anonim ***** válasza:
31%
Értem én, hogy szereted, neki pedig észre kell vennie, hogy felnőtt nő a lánya, aki meghatározhatja, miről hajlandó beszélni és miről nem. Ha jön rá magától, neked kell meghúznod a határokat, mégpedig határozottan. Mondd meg neki, apa, ha azt akarod, hogy szívesen legyek veled, hagyj békén ezekkel a dolgokkal, én nem fogok minden találkozás előtt szorongani, na, ma vajon mivel akarsz kellemetlen helyzetbe hozni. Nincs hozzá jogod, a lányod vagyok, nem a tulajdonod.
2013. jan. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Mindenképpen a sarkamra fogok állni, csak jó lett volna egy békés megoldás.:(
2013. jan. 14. 23:20
 10/12 anonim ***** válasza:
68%

nálunk egy biztos: megtaláltam a hercegem, de apukám marad a szívem királya...

bármit elmondok neki, megbízom benne, és ha kell, nem adja tovább...nagyon szeretem őt! jobb apukát (és egyáltalán szülőket) elképzelni se tudok!

24L

2013. jan. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!