Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családi fészekből kirepülés:...

Családi fészekből kirepülés: normális, hogy ezt érzem?

Figyelt kérdés
Párommal több, mint három éve újítunk fel egy régi családi házat. Munka mellett és kevés pénzből csak nemrég jutottunk el odáig, hogy beköltözhetővé váljon a házikó, úgyhogy nem sokkal karácsony előtt be is költöztünk. Addig a pontig, amíg nem vált „valósággá”, hogy költözünk, addig minden vágyam az volt, hogy végre sikerüljön. Viszont amikor/amióta sikerült, eléggé magamba zuhantam. Eddig anyukámmal és a tesómmal éltem, akiket imádok, szóval én nem menekültem otthonról, szerettem ott lakni. Párommal sincs baj, sőt! Eszméletlen kedves, figyelmes, mindig elmosogat maga után, ablakot pucol, segít mindenben, szóval rá tényleg egy rossz szavam nem lehet, kész főnyeremény. Viszont mindennek ellenére úgy érzem, mintha cserben hagynám az otthoniakat azzal, hogy eljöttem, hiányoznak nagyon, rendesen honvágyam van. Pedig nem is költöztem messzire, 5 perc autóval. Normális, hogy ezt érzem? Más is volt így ezzel?

2013. jan. 16. 15:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz hasznos a válaszom,mert még sosem költöztem el itthonról.Nem szeretek itthon lenni és nem túl felhőtlen a kapcsolatom a családommal,így sehogy sem tudom átérezni a helyzetedet.Viszont ha egyszer elköltözök és nyugalmam lesz,akkor biztos el fog múlni a honvágyam is.Amúgy kérdező,lehet,hogy csak nem szoktad még meg az új helyet,végül is ez elég nagy változás.
2013. jan. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen normális érzés.

Amikor én 23 évesen elköltöztem, ugyanezt éreztem, olyan "steril" volt a lakás, nem volt még igazi otthon, igazán otthonos.

Amikor most Karácsonykor hajnalban díszítettem a fát, pont azon merengtem, hogy most, 9 év házasság után már vannak olyan kis emlék-díszeink, amik egyedivé és hangulatossá teszik az ünnepet.

Virággal, szőnyeggel, szép függönyökkel, családi fotókkal máris jobban fogd magad érzeni.

2013. jan. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális mert megszoktad, hogy vannak melletted, de mindennap hazamehetsz, és szép lassan hozzászksz az uj élethez.
2013. jan. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
én átérzem, és sztem teljesen normális, amit érzel. bár én már 3 éve költöztem el, és maradtam ugyanabban a városban, busszal kb 15 perc, de rettenetesen hiányzik még mindig. ha hazamegyek, mindig elszomorodok. arra gondolok h milyen jó volt gyereknek lenni, itt élni, és h elszálltak az évek :) most felmerült h elköltözünk budapestre (50 kmre ahol most élünk), de én nagyon nem szeretnék, mert sztem nem bírnám ki.
2013. jan. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem éreztem ilyet sosem. Nálam ez úgy működik, hogy akkor mától itt lakom, és pont. Persze a szüleimmel tartom a kapcsolatot, de nem vagyok egy érzelgős típus.
2013. jan. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kezecske!


Már kezdtem azt hinni, hogy bemmen van a hiba, mert végre valóra válik egy álom, és most inkább rémálomnak érzem. Na jó, ennyire nem rossz, meg a kezdetekhez képest jóval kevesebbszer "törik el a mécses" egy nap, de még mindig nem az igazi :(

2013. jan. 16. 19:34
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is teljesen normális. Mikor én költöztem el a szüleimtől alig vártam, hogy saját lakás, saját élet azt csinálok amit akarok... Aztán az első nap amit az új lakásban töltöttem maga volt a pokol. Sokat sírtam hogy én márpedig haza akarok menni :D

De szépen lassan megszoktam, és azóta nagyon megszerettem itt élni. Kicsit fáj az elszakadás, de hát ez az élet rendje. Hidd el idővel egyre jobb lesz!

2013. jan. 17. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Teljesen átérzem a helyzetet, az én könnycsatornáim is teljesen tiszták most :)

Igaz, már bő 3 hét eltelt a beköltözés óta, már valamennyivel "könnyebbenk" érzem, de még mindig elég rossz.

Ha melóba vagyok, néha rámjön egy ilyen érzés, hogy hú de tök jó, hogy már lakható, aztán hazamegyek, és megint le vagyok taglózva. Téboly, tuti nem vagyok normális :)

2013. jan. 17. 14:31
 9/9 anonim válasza:

Ugyanezt érzem :(

Lassan 20 éves leszek, párommal 2 éve nálunk, anyukámmal élünk egy lakásba. Viszont utóbbi időben édesanyám megunta azt hogy mi itt élünk vele és szó szerint elege lett páromból ezért el kell költöznie tőlünk. Én 2 év együtt élés után nem tudnék külön lakni ezért úgy döntöttem vele megyek albérletbe. Én még tanulok, ő dolgozik és anyu így fizetné az én részem . Holnap költözünk.. és nagyon rossz érzés itt hagyni a szobám és ezt a lakást. 15 percre lesz az új lakásunk de mégis olyan mintha egy másik városba költöznék :(

Magamtól nem is terveztem hogy elköltöznék még egy-két évig, viszont így "muszáj" volt ezt választanom , ezáltal még rosszabb elhagyni a megszokott , szeretett otthont.

Még mindig azon jár az agyam hogyan tudnék én itthon maradni de mégis párommal lenni..

Olyan barátságtalan és idegen nekem az új lakás. Nem tudom mikor tudom majd megszokni.

Egy pozitív gondolatom van csak hogy anyukám azt mondta hogy én bármikor visszaköltözhetek hozzá.:(

2014. aug. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!