Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van értelme csak csak kétheten...

Van értelme csak csak kéthetente normális kapcsolatban élni?

Figyelt kérdés

Együtt élünk, minden 2. héten itt van a gyermeke, de lassacskán inkább többet, mert az anyukát nem érdekli. Amikor itt van, én nem vehetek részt a "családi dolgokban", mint fürdés, meseolvasás, reggeli ébresztés, esti rituálék. Csak főzhetek, takaríthatok, és napközben szórakoztathatom a gyereket, de a párom akkor is ott van, nem csinál addig semmit a közös háztartásból. Már beszéltem vele, szerinte neki minden percét a gyerekkel kel töltenie, de nem érti meg, hogy ez így nem jó, mert nem mint család funkcionálunk, mert én max alájuk dolgozhatok. Egy rendes családban mindenki kivenné a részét mindenből. Reggel, amikor még picit csak kettesben lehetnénk, nem bújik oda hozzám, hanem rohan át a gyerekszobába, hogy összebújjanak, és nem érti miért fáj ez nekem. Azt mondja ne legyek a gyerekre féltékeny, közben én csak annyit kértem, egy picit mondjuk negyed órát csak ketten legyünk, addig ne ébressze fel. Este is egyre későbben fekteti le, így jó ha maradna lefekvésig egy óránk, de akkor meg gépezik, mert az őt kikapcsolja, meg ránéz a munka dolgokra.

Ha engedné, hogy úgy viselkedjünk mint egy család, nem lenne gond semmivel, de kizár a kettejük kapcsolatából.

Most én vágyok túl sokra? vagy ez így kell legyen? mert akkor ez nem párkapcsolat.


2013. jan. 12. 09:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nagyon hiányzik neki a gyereke, és ezt így fejezi ki. Kompenzálni akarja, hogy nem egyenletesen van mellette. Sajnos rosszul kezeli a helyzetet, de ha türelemmel és odafigyeléssel állsz hozzá, enyhülhet a dolog. Ha összebarátkozol a gyerekkel, már ő fogja kérni, hogy vonjanak be téged is a közös dolgaikba. Plusz, ha látja a párod, hogy nem saját időért vitázol, hanem mondjuk te is mennél vele, hármasban is együtt lehetnétek. Tudom, hogy nem a te gyereked, de gyerek. Két szülő közül a pad alá esett. Próbáld te is szeretni nagyon,és akkor a párod sem érzi azt, hogy választásra kényszeríted, és ha enyhül benne a feszültség, szeretetteljesebben fog hozzád is viszonyulni, akkor is, amikor ott a gyerek. A törődést nem lehet kierőszakolni, vagy megbeszéléssel kivívni. Először szeresd te őket minden erőddel , és akkor vissza fog hatni rád, mert bevonnak a világukba. Amíg harcolsz érte, addig egyre távolabb kerül a család gondolata.
2013. jan. 12. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
10%

A társad gyerekes elvált ember, nem gyerektelen singli. Teljesen más egy ilyen emberrel a kapcsolat, mint egy gyerektelen singlivel. Ráadásul ami a legnagyobb probléma, hogy te a gyereket, az írásod alapján nem tudtad elfogadni.


Fejezd be ezt a kapcsolatot, mert nem neked való.

2013. jan. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van,ez így nem párkapcsolat,és még leginkább nem család.Próbáld megbeszélni a pároddal,nyugodtan,ha nem érti meg vagy nem érdekli,akkor válts,és alapíts saját családot magadnak,mert így csak szenvedni fogsz.Téged kívülállóként kezelnek,háztartási alkalmazottként.
2013. jan. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Kedves második, nem tudom miből szűrted le, hogy nem szeretném és ne fogadnám el. Én meg akkor azt szűrhetem le, hogy téged biztos otthagytak és megkeseredett lettél, vagy igen vagy nem.


3 éve együtt élünk, elfogadtam, szeretem, azzal sincs bajom, hogy valószínűleg állandóan itt lesz. Azzal van csak bajom, hogy hiába kizárnak a meghittebb, bensőségesebb programokból. Nekem marad, hogy leülhetek legózni vele, azt annyi. Illetve, hogy a páromon nem látnám, hogy érdekelné, hogy mit érzek, hogy mint emberi lény vágyok a törődésre, mert gondolom akik rendes családban élnek, ott is foglalkoznak egymással a szülők, a szabad perceket kihasználják, és itt viszont ez nincs meg.

2013. jan. 12. 09:21
 5/16 anonim ***** válasza:

3-as vagyok

Kérdező,én sem hinném, hogy nem szereted a gyereket.De ezt a mellőzöttséget én sem viselném el.Tehát ha ott a gyerek,akkor vagy együtt,mit egy család,minden téren,vagy menjen mindenki külön.

Az hogy reggel is átrohan hozzá,ahelyett hogy még akár 10 percre összebújjatok csak úgy,tényleg túlzás. Nem csecsemő már az a gyerek.

2013. jan. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Pendulum92 ***** válasza:

Te pont azt éled meg, mint sok családban a férfiak. A nő a gyerek születése után csak a gyereknek, él férfi utána már csak szükséges rossz(pénz végett), a gyerek minden szabadidejét elveszi, és még az "intimitást" is megéli vele(itt a szeretere gondolok, törődésre).Ezek után a férfi meg kiábrándul, más nő után néz, és a gyerek meg gyülőlködéssel teli légkörben nő fel.


Sajnállak, mert szörnyű helyzet lehet.A férfinak kéne felfognia, hogy attól, hogy gyereke van, és törődnie kell vele, ti még ugyanúgy párkapcsolatban éltek, amit gondozni kell, különben elhal.

2013. jan. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%
Nem vagyok sem megkeseredett, sem otthagyott, és értek a gyerekekhez, sőt volt olyan kapcsolatom, amiben te vagy, csak annyi különbséggel, hogy a gyerek az első pillanattól kezdve ragaszkodott hozzám,ugyan ilyen felállásban voltunk, de teljesen másképp. Nálunk nem az volt mint nálatok, hogy te csak a keze alá dolgozz, hanem normál módban. Ezért irtam azt amit, mert tapasztalat áll mögöttem.
2013. jan. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
ketteske voltam.
2013. jan. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

Nálatok nincs egység-két külön világ vagytok, az egyik oldalon a gyerek-apa, a másik oldalon te.

De nem együtt, egységben.


ketteske voltam

2013. jan. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

A kérdező valóban nincs egységben a gyerek apjával és a gyerekkel, de az én meglátásom szerint ez nem a kérdező hibája. Az apa szándékosan hagyja ki belőle, holott a kérdezőnek lenne rá igénye.

Kedves kérdező, kíváncsi lennék arra, mi lenne akkor, ha a pároddal közös gyereketek lenne. Nem szoktatok erről beszélgetni? Akkor hogyan viselkedne a párod? Akkor is elkülönítené a gyereket (mert most ezt teszi) tőled és a jövőbeli közös gyermeketektől?

Próbáld meg megértetni vele, hogy hosszútávon ez azért nem jó, mert nem élheti meg a gyerek, hogy egy egész család része.

2013. jan. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!