Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Légysz segíts, mit csináljak,...

Légysz segíts, mit csináljak, ha nem szeret a mostohaanyám, mindig húzzam meg magam? Mivel érhetném el, hogy ne dirigáljon mindig?

Figyelt kérdés

Apukámmal maradtunk, anyukám németországban dolgozik. apa új felesége nem nagyon szeret, inkább csak az öcsémet. neki mindent elnéz, csinálhat bármit őt tényleg úgy szereti mintha a fia lenne. engem pedig mindig csak ugráltat hogy ezt csináljam azt csináljam. mindig megkérdezi hogy tanultam e már, pedig tudja hogy szoktam, apukám pedig átveszi tőle a dolgokat, nem engednek gépezni se sokat, csak olyankor tudok este ha elmennek valahova. lehet az a baja hogy én nagyobb vagyok, nem tudom. öcsém amúgy is mindenki kedvence

13/L



2013. jan. 18. 20:48
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
nem nagyon értem itt mi a baj. az hogy 13 éves lánynak nem hagyják hogy elkanászodjon? ver vagy bántalmaz esetleg?
2013. jan. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
az a baj hogy nekem semmit nem enged, az öcsémnek pedig mindent! nem tudom mivel kedveltessem meg magam jobban. öcsém 8 éves állítólag kisangyal őt sokkal jobban szereti ezért megenged neki mindent. engem nem kell hogy szeressen csak ne dirigáljon
2013. jan. 18. 20:56
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én sem értem a gondot igazából.

Jó, 13 éves vagy, szóval szerinted mi vagyunk a hülyék, meg mindenki, csak te vagy helikopter... majd kinövöd. :D

Már nem vagy kisgyerek, aki nem tudna segíteni otthon. De elég nagy és felelősségteljes se, hogy felnőttként önálló lehess, és azt csinálj, amit csak akarsz.

Hidd el, anyukád is ugyanígy csinálná. Ez minden tisztességes családban így megy, elég baj is lesz annak, akit hagynak lazsálni vagy elkanászodni. Te majd életképes felnőtt leszel.

Öcséd nem tudom, hány éves, de gondolom még annyira nem tud részt venni a háztartásban. De ne legyél rá féltékeny, esetleg egyszerűbb műveletekre próbáljátok meg őt is bevonni a munkába.

Apukád feleségének se egyszerű, egy kisgyerekkel könnyebb összeszokni és megtalálni a közös hangot, mint egy kamaszlánnyal. :) Főleg akkor nem könnyű, ha nincs is saját gyereke, akkor pláne új neki a gyereknevelés is, de hidd el, ennél rosszabb dolgokat is hallani. :)

Próbálj te is türelmes lenni, ne legyél flegma és lusta dög, néha anélkül is csinálj meg valamit, hogy kérné, és legyél nyitott irányába. Hidd el, ő is változni fog.

2013. jan. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
jóó de pont ezaz hogy valamihez már elég nagy vagyok ad feladatokat mindig én hozom el az öcsémet a suliból, meg mosogassak, takarítsak, meg ezt, meg azt.. közben meg gyerekként kezelnek hogy gépezzek, feküdjek le, míg nem élt velünk apukám sokkal többet megengedett most meg ő vette át az irányítást. szerintem ez nincs így jó, mi apu gyerekei vagyunk neki kellene irányítani, de hagyja hogy ő csinálja.
2013. jan. 18. 21:07
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ki kéne próbálnod, hogy pár hétig mindent megcsinálsz neki, mielőtt még szólna. Reggel felkelsz és mire felkel, lenne reggeli, kávé, takarítanál, szóval pár napig tényleg olyan lennél mint egy kiasangyal. Akkor vagy változna a hozzáállása és belátná, hogy te jó akarsz lenni, vagy továbbra is undok lenne, akkor viszont féltékenységből ilyen, mert te is nőnemű vagy, és tudat alatt úgy érzi, versengenie kell apukádért neki. De próbáld meg, hátha megváltozik!
2013. jan. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Próbáld meg te szeretni őt. Végülis bevállalt titeket, feltételezem, hogy az apukád kedvéért. Adnod kellene egy esélyt, hogy legyetek egy jó család.

Lehet, hogy van benned egy kis ellenszenv, hiszen nem te akartad így. Mégis azt mondom, fogadd el,igyekezz azon, hogy békesség legyen.

A szeretetet ne azon mérd, hogy mit enged meg, vagy mit nem. Meg aztán valószínüleg nem is tudja, hogyan kell gyerekekkel bánni, mit lehet elvárni tőlük, szóval, lehet, hogy nem is látott még gyereket közelről. Legyél a segítségére. Próbálj a barátságába férkőzni.

Neki sem lehet könnyű egy ilyen helyzet. Nemcsak egy férjet kapott, hanem két gyereket is. Szeretne jó anyuka lenni, de nem tudja, hogyan kell. Légy a segítségére, légy mosolygós, és legyetek jó barátnők, vagyfogadd el nagytestvérednek. Próbáld meg legalább!

2013. jan. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

En egy anya vagyok már megéltem pár dolgot, a gyerekeket is elég jól ismerem.


Anyád lelépett és itt hagyott titeket. mondhat bárki bármit akkor sem vitt magával és a nehezét apádnak hagyta. Nem egyszerü gyereket nevelni. Apád sokmindent rátok hagyott föleg rád mert azt akarta hogy legyen egy kis nyugta és hogy ne hisztizz inkább megengedte hogy netezz orrvérzésik. Aztán jöt a jó mostoha aki észre vette hogy ha ez a kis fruska orrvérzésik netezik minden nap akkor elvérzik és ezt ö nem akarta. elkezdett rendet rakni, és belátta apukád is hogy hát ez nem rossz dolog és orrvérzésik netezni nem igazán jó, így már egy növel az oldalán (aki oda is figyel a gyerekekre) már van ereje nevelni titeket.


tudom hogy ez a kor a legrosszabb. Nem vagy még felnött de már nagyon gyerek sem. Háztartási munkát már eltudsz végezni, de képtelen vagy még beosztani az idödet és tanulás helyett is neteznél.

Ha tanultál akkor úgy kérdezd meg, hogy most tanultam és szeretnél 1-2 órát netezni. ìgy másképp fog állni elé a mostohád is.


Szerintem azért becsüld meg ezt a nöt, mert bele ment egy kapcsolatba, apád mellé állt úgy hogy 2 gyereket nevel. anyád ezek elöl lelépett.

2013. jan. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Tényleg nem kéne ennyire idegenként kezelned szerencsétlen nőt.

Ha már elég nagynak érzed magad hogy ilyeneken gondolkozz, gondolkodj el azon is amit az előző válaszoló mondott.


Semmi törvény nem tiltja hogy anyukád kivigyen titeket németországba.

Ha a bíróság ítélt titeket apádnak, akkor bizony édesanyád nem lehet egy mintaszülő.

Ha ő passzolt le apádnak, akkor bizony otthagyott a francba és elment új életet kezdeni - nélkületek.


A mostohaanyád ellenben elvállalt titeket, igyekszik normálisan nevelni.

Kapsz új ruhát? Van gép amin netezz? Nem ordít veled egész nap igaz?

Azzal hogy hozzáment apádhoz, titeket is megkapott. Joggal anyáskodik feletted, és tűrd is el, hiszen személyében legalább lesz olyan, akit joggal nevezhetsz anyának!

2013. jan. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Egyébként nekem is van öcsém.

Az öccsökkel mindig kivételeznek: ha házimunkát végez, az nem fiús.

Ilyen korban azért igyekszik az ember férfiútra terelni azt a gyerkőcöt.

Azt ne várd el hogy öcsédet küldjék mosogatni helyetted.

Ahogy kivettem, 8 évesen te is azt csináltál amit akarsz.

Azt szeretnéd hogy felnőttként kezeljenek? Akkor viselkedj is úgy.


Ha nem tetszik szólj a "mostohaanyádnak" hogy szeretnél inkább gyerek lenni még egy kicsit, de akkor ne panaszkodj majd ha nem engednek meg neked semmit amit a korodbeliek már csinálhatnak...

2013. jan. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
"mindig megkérdezi hogy tanultam e már" - ha nem foglalkozna veled, nem kérdezgetné...
2013. jan. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!