Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Magának való lenne a lányom?...

Magának való lenne a lányom? A szomszéd szerint az (erős negatív felhanggal mondta), mert nem engedi, hogy az ő 2 éves lánya ráncigálja és dirigáljon neki.

Figyelt kérdés
2 éves múlt, nagyon eleven, cserregő, zsizsgő gyerekről van szó, de nem tűri, hogy a kb. vele egy idősek "egrecírozzák". Érdekes, hogy a nagyobbaktól (4-5 évesektől) eltűri és meg is csinálja, amire kérik. Igaz csak a szelídebb jellemű gyerekektől, mert aki erőszakosan közelít hozzá, attól nem. Én látnám ennyire rosszul a gyermekek jellemét? És ez baj, ha nem szereti, hogy a korcsoportja erőszakoskodik vele?
2012. aug. 2. 16:00
 1/4 anonim ***** válasza:
87%
Hat lehet, hogy en nagyon nyugodtan visszavalaszoltam volna neki, hogy: "A lanyom csak azokkal szemben maganak valo akik rancigaljak es dirigalnak neki. Altalaban a lanyom maganak valosaga valasz az eroszakos viselkedesre, o igy tudja elfogadni es feldolgozni. DE remlem ha majd nagyobb lesz akkor beszol ha nem tetszik neki valami. Addig marad a maganakvalosag."
2012. aug. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Te látod normálisan a dolgokat.
2012. aug. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Ebből a szempontból teljesen olyan a lányom mint én. Én sem szeretem, ha rám akarja valaki erőszakolni az akaratát. Szerencsére lassan megtanul kiállni magáért.

1. válaszolónak! Nem írtam, de lényegében ezt válaszoltam. Erre az volt a válasz, hogy nem normális, ha nem hagyja, hogy olyat csináljon amit nem akar. Remek példa erre, hogy nem szereti ha valamilyen járműre pattan és azt tolni akarják vele, vagy ha löködik, hogy ide v. odaállj.

Tudom, nem kéne felvennem az ilyeneket, de rengeteget rágódok rajta, hogy mikor, mivel teszek jót a gyermekemnek.

2012. aug. 2. 16:43
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Normális a lányod viselkedése.

A fiam már a hasonló korú gyerekekkel, nem tudom mi alapján belövi, hogy vezér-alárendelt lesz e a játékban, és csinálja amit kell... De egy időben hasonlóan volt a többiekkel.(3éves)

2012. aug. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!