Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tesztek, ha megaláznak...

Mit tesztek, ha megaláznak benneteket, beszólnak, visszaszóltok? Kinek mertek, kinek nem visszaszólni?

Figyelt kérdés
Helyzetfüggő az egész, tudom, de mivel testi tüneteim is vannak már a sok hallgatás, és minden sz.. lenyelése végett, úgy gondolom, ideje nekem is szólni ha van mondanivalóm. Főleg, ha bántanak, ok nélkül, mert épp azt érem el a hallgatással, hogy még jobban kihasználnak, és lábtörlőként kezelnek. De hogy csináljam a változást, minél gyorsabb eredmény kellene, mert mint mondtam, testi tüneteim is vannak már..? Nem szeretnék a ló túloldalára sem átesni, és túl érzéketlenné, és bunkóvá válni. Az egyensúly kellene.
2013. jan. 18. 23:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Csoportba beilleszkedés idején ki kell állnod magadért. A hallgatás semmi esetre sem jó megoldás, mert akkor a lejjebb levők is kóstolgatni fognak, és tényleg mindenki lábtörlője leszel. Lépj fel határozottan! Legyél nyitott, udvarias, de ha piszkálnak, csak arra kíváncsiak hol a határ nálad. Meg kell mutatni, hogy hol van, ennyi.
2013. jan. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Kerülöm a konfliktust. Vadidegen, szimpla ismerősök beszólásaira sosem reagáltam, azzal csak adnám alájuk a lovat, veszekedés, balhé, nekem ez nem hiányzik. Mondja csak a magáét, engem nem hat meg számomra érdektelen emberek véleménye, elengedem a fülem mellett, ő meg egyszer megunja majd.


Barátok, családtagok esetében persze más a helyzet. Ha valami nem tetszik, szóvá teszem, de a megbeszélés, nem a veszekedés híve vagyok. Így kimondom ami bánt, megoldást keresek, viszont egy vadidegenen nem húzom fel magam és nem engem idegel a dolog.


23/L

2013. jan. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
63%

Èn mindig megvédem magam ,bârmikor bârki ellen!

A szeretteimet foggal,körömmel vèdem nem fèlek senkitől.Nagyszãjù vagyok,vagy ha mâr nagyon szakad a hùr (ami 100 alkalombòl 1) akkor tettlegessêgig is fajulhat a dolog.

Soha senkinek ne hagyd ,hogy megalâzzon,vagy földbe taposson!!

19/N

2013. jan. 18. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
attól függ, milyen beszólásról van szó, de semmiképpen sem szabad hagyni magad, ha valamiért piszkálnak akkor elég egy frappáns visszaszólás, nem szabad, hogy lássák rajtad, hogy bánt, azzal csak adod alájuk a lovat, légy lekezelő és nézd őket levegőnek
2013. jan. 18. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Általában visszaszólok valami frappánsat,de mindig nyugodtan,higadtan és mosolyogva :) Ez mindig beválik...viccesek olyankor a reakciók :D
2013. jan. 18. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
55%
Milyen testi tüneteid vannak?
2013. jan. 18. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Soha nem aláztak még meg. Beszólni már szóltak, visszaszóltam. De általában sok embernél a trágár szavak egymás után pakolása a beszólás. Én erre higgadt, kultúrált módon válaszoltam vissza, de a lényege az volt, hogy "menj a büdös francba te hülye állat" - persze csúnyábban is tudnám mondani, ha akarnám. Általában a buta, alpári embereket kikészíti a nyugodt hangnem, és mégcsúnyábbakat próbálnak visszavágni, erre ha elmosolyodsz, akkor ők felrobbannak. Én igazából sosem idegesítettem magam, ha nekem beszóltak. Ez még főleg gimiben volt, ott voltam körülvéve IQ-harcosokkal, azóta szerencsére kultúrált környezetbe kerültem.
2013. jan. 19. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

nálam bejött a hallgatás... a végleges.

egyszerűen Sohatöbbé nem szólok az illetőhöz.

a reakció mindig az hogy elkezd pattogni, saját magát hergeli, üvöltözik mint egy majom... és arra sem reagálok semmit.

nyíltan szid, arra se.

a végén, mikor már kellően kinevettette magát megunja és már préda után néz.

egyszerűen képtelenek azzal mit kezdeni ha levegőnek nézem őket.

2013. jan. 19. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

8-asnak igaza van, a legnagyobb büntetés az ilyeneknek a teljes közöny.


A nyelvnek az irónia, a szatíra, a szarkazmus a legnagyobb fegyvere az ilyenek ellen, amivel gyakorlatilag seperc alatt akár egy félmondattal is földbe döngölheted a kötözködőt - és még nem is mondtál semmi csúnyát, nem szidtad az őseit. Ezt gyakorold.


A kötözködőknek legtöbb esetben van valami (rejtett) rettenetes kisebbségi komplexusa, attól érzik magukat valakinek, többnek, hogy a körülöttük lévő embereket okkal-ok nélkül degradálják, nehogy jobbnak tűnjenek náluk. Persze van, akit hergel az irónia stb., van, aki nem is érti, de sokszor elsunnyognak szégyenükben, hogy kiszúrtad a defektjeiket, amiket olyan igyekezettel szerettek volna palástolni. Ők a 'legjobb védekezés a támadás' elvet alkalmazzák, csak nagyon kitekert formában.

2013. jan. 19. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Novelned kene az onbecsulesedet. Egyszeruen sugarzik az emberrol, ha meg van elegedve magaval. Valahogy biztonsagot araszt, es a jelenlete tiszteletet parancsol. Egy ilyen embernek nem szolnak be.
2013. jan. 19. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!