Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Édesapám nagyon fukar, lehet...

Édesapám nagyon fukar, lehet valamit tenni, hogy fejlődjön a személyisége?

Figyelt kérdés
2013. jan. 19. 11:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem. Felnőtt embert eleve halott ötlet személyiségváltozásra bírni. Ha valaki magától akar változtatni, úgy sem könnyű, de külső nyomásra inkább csak bekeményít és csak azért sem változtat.
2013. jan. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%

Nézed meg vele az alábbi filmeket:


Karácsonyi Ének

"A fösvény"

Duck Tales (ajánlom az öreg skót kacsát)

Skót viccek nagykönyve


Meg ilyenek.

2013. jan. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Sajnos én is ettől félek, hogy ez nem megvalósítható, de azért megpróbálkozom a filmekkel, amit ajánlott a második válaszoló. Mentek a zöld kezek, köszi! :)
2013. jan. 19. 11:38
 4/6 anonim ***** válasza:
Csak vigyázz, mert általában az ilyen személyiség öröklődik. Szóval a leendő gyermekeid is elképzelhető, itt fogják megkérdezni: ..... nagyon fukar, mit tehetünk vele?
2013. jan. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 yuda ***** válasza:

Személyiségváltozás kizárólag az ember bensejéből indul. Kívülről még gyereket sem lehet változtatni, legfeljebb eljátszik a megfelelési szerepet, de első adandó alkalommal úgyis fellázad ellene.

Ha apukád magától nem akar változtatni, akkor kívülről nem lehet.

Ráadásul ahogy tapasztalom, az emberek inkább rosszabbak lesznek az idő múlásával, nem jobbak.

Kivéve, ha valami katarzis éri őket, de ez igen ritka.

2013. jan. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

"Csak vigyázz, mert általában az ilyen személyiség öröklődik. Szóval a leendő gyermekeid is elképzelhető, itt fogják megkérdezni: ..... nagyon fukar, mit tehetünk vele?"


Ettől igazán messze állok, hiszen ha te magad is végig gondolod, talán épp egy konfliktus helyzetből fakadóan tettem fel ezt az ártatlan kérdést. Ezáltal talán te magad is sejtheted, hogy én épp az ellenkező oldalt képviselem.

Mellesleg ő mindig is ilyen volt, ezért is okultam a hibáiból, ahogy a környezet is igazolhatná ezt. Szóval leány gyermekként, ha valakire, akkor anyumra ütöttem. A pszichológia szerint pedig így is szokott inkább lenni. Az utódjaim nevelésében pedig következetes leszek, és megfontolt. No, meg persze körültekintő, emellett nyitott, és semmiképp nem mulasztom el kikérni édesanyám tanácsait. Azért köszöntem enyhén rosszindulatú, átlagból kiinduló aggályaidat, s teljesen haszontalannak bizonyuló válaszodat. További szép napot!

17/L



Yuda:

Igazad lehet. Végső soron a szeretet lényege az elfogadás. :)

2013. jan. 19. 16:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!