Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire kulonbozik a parod...

Mennyire kulonbozik a parod szemelyisege a tiedtol? Hogyan oldjatok meg az ebbol adodo nezeteltereseket?

Figyelt kérdés
A kerdes azert szuletett meg, mert egyre tobb kulonbseget fedezek fe koztem es ujdonsult parom kozott. En nyugis, de hirtelen indulatu vagyok, o orokmozgo, aktiv. En otthon ulok, netezek, filmezek, ha ki akarok kapcsolodni, o inkabb klubokba menne szorakozni. O focizik, nagy sportrajongo, engem megmozditani is nehez... Mindezek ellenere tudunk, mirol beszelgetni. Kivancsi vagyok, meddig mukodhet ez. Van itt olyan par, akik meg igy vannak?
2012. okt. 3. 16:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
2 éve vagyunk együtt, együtt is élünk, az elején a rózsaszín köd idején még minden oké volt, de egyre kevésbé értjük meg egymást, és egyenes utunk van a szakításhoz, belátható időn belül. Ő pesszimista, én életvidám vagyok, ő nyughatatlan, én nyugodt vagyok, ő folyton leszól, amiért lelkis vagyok, mert ő elnyomja magában a bajait, én erre képtelen vagyok. Nincs közös hobbink, és lassan közös témánk sem lesz... Legalább 1-2 közös vonás szerintem kell egy kiegyensúlyozott kapcsolathoz. De ez csak az én véleményem.
2012. okt. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
én mindössze 1 hónapig voltam együtt a sráccal. a szakító ok pont ez volt. az összeférhetetlen különbségek. ha túl tudok lendülni ezen nem lesz gond, de ha nem akkor meg lesznek még veszekedések.
2012. okt. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Annyira hasonlóak vagyunk, hogy lényegében ugyanaz a személy is lehetnénk férfi és női kiadásban :D

Jelentéktelen különbségek vannak csak köztünk (én imádom a kávét, ő még soha nem ivott, kb. ilyen szintűek).

2012. okt. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
az előző párom különböző volt, de még talán nem is ennyire. Hát szakítás lett a vége. A mostani párom hasonlít rám eléggé, de vannak különbségek amik néha, ha szóba jönnek, kicsit elszomorítanak. De általában véve ugyanaz az életstílusunk, a gondolkodásunk pedig majdnem. Szerintem ez azért fontos egy kapcsolatban
2012. okt. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mi elég hasonló karakterek vagyunk... amiben különbözünk kicsit:

-ő kutató típus, megszállottan kutat családfát stb., nekem ez túl száraz, nem lenne hozzá energiám

-én sokkal érzékenyebb vagyok

2012. okt. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A leges legfontosabb, hogy az alapvető jellemvonásokban azonosak legyetek, különben garantáltan nem fog működni. Tehát ha Te családalapítós, vegyünk házat/lakást, haladjunk előrre az életben típus vagy, ő pedig inkább elverni minden hónapban a fizetést és diszkókba járni, akkor a kettő nem fog működni. Hasonlóképpen ha az egyik állóvíz a másik pedig küzd az életben.


Egyébként nálunk mi már egymás véleményét is előre tudjuk és megveszünk dolgokat egymás nélkül, mert tudjuk a másiknak tetszene-e. A legnagyobb különbség (a nemi különbségen kívül :-)...), hogy én 'add Uramisten azonnal' típus vagyok, ő pedig inkább kivárós típus. De ezt simán át szoktuk hidalni, azt szokta mondani azért ilyen, hogy engem vissza tudjon tartani.

2012. okt. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nálunk sok különbség van, és ebből adódóan sok veszekedés. Az igazán fontos dolgokban konszenzusra törekszünk, ami kevésbé fontos, arra legyintünk egyet.

Egyébként pont úgy vagyok, mint te, ráérősebben állok hozzá a dolgokhoz, ő meg mindent adjuramisten azonnal. Ez nagyon hamar elő is jött, tekintve hogy a kapcsolatot összeköltözéssel kezdtük :) Hamar rájöttem két dologra: egyrészt hogy ha ez így megy, nem sokáig húzzuk, másrészt pedig hogy ugyan lehet úgy élni, ahogy én éltem eddig, de valójában sokkal eredményesebb az ő hozzáállása. Úgyhogy - részben tudatosan, részben tudattalanul - elkezdtem hozzá idomulni. Úgy tűnik, meg is van az eredménye: nagy parám volt például, hogy lejár a munkaszerződésem és mi lesz utána, de hónapokig nem találtam semmit. Aztán ráfeküdtem, és hirtelen két munkahelyem is lett. Elvállaltam mindkettőt, így nagyon kemény, hajtós napjaim vannak (mellette még egyetemre is járok), viszont az anyagi helyzetem jelentősen javult. Korábban rengeteget stresszeltem miatta, mert nagyon kellett kockázni, hogy mit hogy fizessek ki. Így ez a stressz eltűnőben van, még talán félretenni is tudok majd. Szóval úgy tűnik, jó ötlet volt ezt átvenni tőle, bár még sokszor nehezemre esik mindig menni és csinálni a dolgokat, de bele fogok szokni.


Próbáljatok meg kompromisszumos megoldást találni, te is vegyél részt az ő aktív programjain, de máskor ő is maradjon otthon veled filmezni. Idővel meglátjátok, hogy ez így működik-e.

2012. okt. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mi tök egyformák vagyunk,mint két tojás.
2012. okt. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!