Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá a szüleimet...

Hogyan vegyem rá a szüleimet hogy megengedjék a kontaktlencsét?

Figyelt kérdés
Egy hónap múlva leszek 15 és ki szeretném próbálni a kontaktlencsét, mert a szemüveg már kezd kényelmetlen lenni. Megkérdeztem, hogy mi az indok, hogy miért nem. Erre a válasz a tipikus "azért, mert... csak... azt mondjuk..." max. csak egyetlen egy értelmes, még az is elég erőltetett válaszuk volt: mindhárom nagyobbik testvérem kipróbálta, de mindegyik vissza tért a szemüveghez. De nekem még az esélyt sem adják meg, hogy kipróbáljam.

2013. jan. 19. 21:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Nem tudom.


Én arra gondolok, hogy az ára. Szóval egy pár, igazán jó minőségű k.lencse nem olcsó (meg a lötyi se hozzá, amiben tartani kell, amikor nem hordod), és ha elveszted, akkor az gáz. Szóval anyagilag rosszabbul érint, mint egy olcsó elvesztése.


Akkor derül ki, hogy te hogy viszonyulsz a k.lencséhez,ha elkezded viselni. Addig nem lehet tudni, hogy kényelmes vagy kényelmelen-e számodra.

Szóval nem lehet viselés nélkül kijelenteni, hogy te tuti érzékeny vagy rá.


Nem hiszem amúgy, hogy egy próba tragédiát jelentene.

2013. jan. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

én is kérleltem őket, 14-15 évesen.... 19 vagyok, most engedték csak meg...

nyaggasd őket, hátha megunják és megengedik. amúgy egy vision expressben semmibe nem kerül a szemvizsgálat és a próbalencse kipróbálása... szóval ez nem lehet kifogás! (és ha olyan lencsét veszel ami napi, akkor kapsz 30 párt nemtom, kb 6-7ezerért amihez nem kell se folyadék, se tartó... és akkor lesz 30 alkalmad kipróbálni hogy jó-e)

2013. jan. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
59%

Az első válaszolón látszik, hogy soha nem hordott még kontaktlencsét (első, irigyellek ám! :) )

A lágy lencséket meg lehet venni csomagban, egy hat hónapra való adag kb. 12-14.000 Ft, a folyadék hozzá kb. 4.000

Egy jó minőségű szemüvegért, normálisan kinéző kerettel meg 40-50.000 körül is elkérnek.

Amellett a lencse nem karcolódik, nem törik össze, és nem esik le a fejedről - és kényelmesebb is viselni.

A szülők meggyőzése ... te ismered őket, kérdező, de az jó indok lehet, hogy mindhárom nagyobbik testvérednek megengedték, hogy kipróbálja, és maga döntsön, ennyi jár neked is. Sok sikert!

2013. jan. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, különösen neked utolsó :) hát lássunk neki a győzködésnek...
2013. jan. 19. 21:33
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Keress egy helyet ahol ingyen vizsgálnak, kapsz próbalencsét. Aztán ha tetszik majd meséld el otthon is és talán akkor megengedik. Persze ha nem álltok jól anyagilag akkor az lehet a baj. Azért nem olyan olcsó a lencse... Pl. az enyém az olcsóbb kategóriás, netről veszem, így is 5500 ft negyedévre + 1200 ft a legolcsóbb folyadék. Nekem ez igencsak nagy kiadás. Bár van akinek nem.
2013. jan. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

3-asnak


Igen ez mind igaz. De a lencsével könnyebb fertőzéseket összeszedni, és a kigyógyulás is nagyon sokáig tart, és addig nem lehet kontaktlencsézni. Nem mellesleg vannak helyzetek ahol gyakorlatilag nem is viselheted, mert nincs tükör, nem tudsz kezet mosni sem, és aludni pedig nem ajánlott benne.


2 évig kontaktlencséztem, de végül sorozatosan begyulladt a szemem így letettem róla. Ezután egy keretnélküli hajlékony szárú szemüvegre fizettem be, és azóta nem is akarok mást. Olyan könnyű, hogy néha megfeledkezem róla, a fejemről sem esik le, mert a hajlékony szár a fejemen tartja, és nem kell szenvedi a lencsével sem.

2013. jan. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Mikor én vettem adtak előtte próbalencsét,hogy szokjam.

A tisztítófolyadékkal a 3 havi lencse 15 ezer volt.

Éppen akciós volt a Visionnél ;) Érdemes figyelni az akciókat neten.

2013. jan. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy az anyagiak lennének a problémák.

Bármiféle érvet felhozok a válasz: "csak mert azt mondjuk" !

Mindegy, azért nem fogok hiszti rohamot kapni amiért nem kapok, csak kicsit igazságtalannak érzem.

Köszi a válaszokat!

2013. jan. 19. 21:49
 9/18 anonim ***** válasza:

Neves alkalmakra nem szoktál ajándékba pénzt kapni? Akkor megveheted magadnak. Nem is értem, miért kellene ehhez szülői engedély. Na jó, pénz persze kell. Idősebb testvéreid nem tudnak kisegíteni?

Nekem 16 évesen lett lencsém először. Nem kértem ki a véleményüket, a szülinapi ajándékra kapott pénzből vettem. Meglepődtek, de nem problémáztak.

Mellesleg, egy régimotoros a kanyarban bedobja, nem kell oda tükör. Ha nincs kézmosási lehetőség, akkor egy törlőkendő is megteszi szükségmegoldásként.

2013. jan. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Hát azért én jobban óvom a szemem fényét, mint hogy egy törlőkendő után csak úgy a kontaktlencséhez nyúljak. Tisztában vagyok azzal, hogy könnyen el lehet veszteni egy életre a látást, és nekem tudom hogy ez a legfontosabb érzékszervem.
2013. jan. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!