Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Volt nejem ismeretlen helyre...

Volt nejem ismeretlen helyre költözött a gyermekünkkel, és nem hajlandó közölni az új címet velem. Hová fordulhatok? Milyen jogaim vannak?

Figyelt kérdés

Kéthetente van elviteles láthatási jogom. Ezt most egy vidéki munka miatt nem tudom igénybe venni már több hónapja. A gyerektartást természetesen fizetem. Közben a volt nejem, városon belül elköltözött a gyerekkel (az ismerősöktől tudtam meg). Ezt velem nem közölte, és email kérésemre sem adja meg az új címüket. Arra hivatkozva, hogy ha úgysem tudok a gyerekért menni, akkor nem is tartozik rám. Hol és milyen jogi lépést tudok ez ellen tenni? Hivatalos úton kell megkérni őt a címközlésre? Azt gondolom, hogy a gyermekem lakcímét kötelezettsége közölnie, akár látogatom őt most, akár nem.

Előre is köszönöm a válaszokat.


2013. jan. 20. 11:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%
Engedélyed nélkül nem változtathatja meg a gyerek állandó lakcímét. Mond meg, ha nem mondja meg akkor ha jó kedvedbe vagy akkor bíróságra mész, ha nem akkor meg rendőrségre gyerekrablás miatt.
2013. jan. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%

A gyámhatóságon teszel bejelentést a láthatás akadályozása miatt a feleséged ellen.


Az új lakcimét nem köteles közölni, de a láthatást biztositania kell.

2013. jan. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
67%
Ha neki itélték a gyereket, akkor ott lakik vele, ahol akar, neked nem kell sem beleegyezni, sem veled közölnie (feltéve, hogy az országon belül marad), viszont a láthatást biztositania kell.
2013. jan. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
24%
Nem köteles ne viccelj a gyerek lakcíme nem változtatható meg az Apa engedélye nélkül.
2013. jan. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
60%
Az országban bárhová viheti a gyereket, akár akarja az Apa akár nem VISZONT az anyának az útiköltséget állnia kell vagy neki kell fuvarozni a gyereket az Apához. A címet nem köteles megmondani, viszont akkor minden láthatáskor el kell vinnie az Apához a gyereket. Ezt már mi is végigjártuk.
2013. jan. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Utolsó jól mondja.

Ő költözött el ,tehát neki kell a gyereket a sát költségén hozzád szállítania.


Elvált szülők gyermeke.

2013. jan. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
34%

oda viheti ahova akarja, amíg a láthatás megvan.

ha ragaszkodsz hogy lásd őket, felhívod hogy találkozzatok itt és itt ekkor és ekkor és ő majd odaviszi őket.

amíg ezt megteszi, te hiába futkározol bárhova mert Nem köteles veled közölni, hol laknak.

(és gondolom nem véletlenül nem mondta el, valami súlyos gebasz lehet akkor veled)

2013. jan. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
61%

NEm tudom, honnan szedik egyesek ezt a hülyeséget, hogy az elvált szülö nem költözhet el a neki itélt gyerekkel a másik engedélye nélkül!?!?!? Akkor minden idióta ragaszkodhatna ahhoz, hogy maradjanak vele egy háztartásban, mert nem egyezik bele, hogy kiköltözzenek a közös lakásból!!!!


Az országon BELÜL engedély NÉLKÜL oda költözik aszülö a ygerekkel, ahová akar, és a másikkal nem köteles egyáltalán közölni az új cimét.


VISZONT aki elköltözik, az KÖTELES a láthatást ennek ellenére biztositani és a keletkezö többletköltséget is neki kell állnia (utilköltség, szállásköltség, stb)

2013. jan. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nincsen velem semmi gebasz, nem tudom mire gondolsz. És nem ítélkezz úgy, hogy nem ismersz. Mindig dolgoztam, soha nem ittam, nem mentem félre és nagyon szeretem a gyermekem.
2013. jan. 20. 14:21
 10/12 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszönöm a válaszait, és tanácsait :)
2013. jan. 20. 20:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!