Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 22 évesen "ennyit" tudok...

22 évesen "ennyit" tudok felmutatni, ez kevés?

Figyelt kérdés

Helló!

Szóval feküdtem az ágyban egyik este és azon gondolkodtam, hogy eltelt már az életem lassan 1/3 része és itthon lakom a szüleimnél és eddig ennyit tettem le az asztalra:

-érettségi

-felsőfokú szakma

-tanulmányi verseny eredmények

-sporteredmények

-1,5év munkaviszony

-ECDL, emelt infó érettségi

folyamatban lévő jogsi meg nyelvvizsga, ezt alkalmi munkákból fizetem.


Lényegében ennyi amit elértem olyan dolgokban amiket a "társadalom elismer"...mások ilyenkor már a családot meg a házvásárlást tervezik, nem?

Szerintetek mibe fogjak bele, egyáltalán ez kevés?

Főiskola kizárva, nincs rá keret, még államira sem.


2013. jan. 21. 09:53
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
100%
Ez így normális, rendben van szerintem.
2013. jan. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 A kérdező kommentje:
Jó, persze, menjek dolgozni...ez alap, amint megvan a fenti két papírom, keresek teljes állást. Arra gondolok, hogy nagyon le vagyok maradva?
2013. jan. 21. 09:56
 3/44 anonim ***** válasza:
100%
Miért lennél lemaradva, az átlagnak nincs 22. évesen családja, meg háztartása.
2013. jan. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
100%
ennyi idősen nagyon kevés olyan embert ismerek, aki családalapításon, gyerekszülésen, házvásárláson gondolkodik, esetleg ott, ahol becsúszott a gyerek, az én környezetmebn sok olyan ember van, aki az általad felsorolt dolgok közül egyikkel sem rendelkezik
2013. jan. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
100%
4-e vagyok ismét, max érettségijük van, ezt kihagytam
2013. jan. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
100%
21 éves lány vagyok,eddig annyit értem el,hogy albérletem van és viszonylag jól fizető főállásom,amit nem szeretek de 120 a nettóm.van érettségim meg egy okj-s ügyintézői szakmám.jogsira meg nyelvvizsgára még nincs pénzem.egyelőre még párkapcsolatom sem.temérdek szavalóverrsenyt nyertem,ezek az érdemeim.szerintem te előrébb vagy mint én.
2013. jan. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyáltalán nem kevés. Én 22 évesen kb annyit tudtam felmutatni, mint te most, azzal a különbséggel, hogy nekem nem volt felső fokú szakmám. Most 32 éves vagyok, van két diplomám, biztos állásom, és a gyereket még csak most tervezgetjük a feleségemmel.


Fősulira meg majd lesz keret lehet, hogy 2, lehet, hogy 5 év múlva, de ha igyekszel, biztosan lesz.

2013. jan. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez teljesen korrekt így. Családalapítás hová még?! Arra ráérsz. Még élj egy kicsit, meló vagy suli mellett, aztán a többi.
2013. jan. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
68%

Én 20 éves vagyok, lány.

Ami megvan:

- érettségi

- állami levelezős egyetem

- felsőfokú nyelvvizsga

- 1,5 év mindennapos vezetői tapasztalat

- 4 millió spórolt pénz

- 1 éves munkaviszony

Ami nincs:

- sport

- versenyeredmények

- se kutyám, se macskám (1 barátnőm van, akivel nagyon ritkán talákozom, de rajta kívül senki másom)

- számítógépes tudás (ezt tudom könnyen meg lehet tanulni, de nem visz rá a lélek :D)


Összességében pedig nagyon nem vagyok boldog.

2013. jan. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
100%

9-es vagyok.


A sulit persze még nem fejeztem be.

2013. jan. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!