Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 32 évesen még mindig nem...

32 évesen még mindig nem vagyok kész egy gyerekre. Hogy mondjam el a feleségemnek?

Figyelt kérdés

Üdv!

Az a helyzet, hogy 4 éve vagyok házas, 6 éve ismerjük egymást a feleségemmel, aki egy szuper nő, nagyon szeretem. Szeretnék gyereket is, kb mostanra beszéltük meg, hogy elkezdjük a projektet, de úgy adódott, hogy a karrierem kapott egy nagy lökést és emiatt változtak a dolgok a fejemben. Ő már nagyon szeretne, mert azt mondja, már nem akarja tovább halogatni, eddig mindig miattam húztuk a dolgot. Teljesen ráállt a témára, elkezdte abbahagyni a gyógyszert is.

Nem merem neki megmondani, hogy én még mindig nem állok rá készen és kéne még 2-3 év. Mit tegyek?


2013. jan. 19. 12:22
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetlen megoldás, hogy megbeszéled ezt vele, így, ahogy ide leírtad.
2013. jan. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Sokkal több gondot zúdítasz a nyakadba ,ha nem mondod el, mintha odaállsz elé.


Ok és okozat.


De ahogy egy nő karriere csúcsán is lehet jó anya, úgy egy férfi meg pláne. Csak felfogás kérdése a dolog.

2013. jan. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
20%
Úgy gondolom, egy kisbaba érkezése a Te életedet nem változtatná meg jelentősen. Az anyáét annál inkább. Feleséged vágya és türelmetlensége érthető. Ha egy nő gyereket akar, nem lehet megállítani. Ha mégis ráállsz, több lesz az örömöd, mint gondolnád!
2013. jan. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Pedig jobb lesz, ha megmondod, minél előbb, mert ha már a felséged abbahagyta a gyógyszert, abból bizony már bármikor lehet baba!

Azt tudnod kell, hogy akkor lesz boldog egy házasság a gyerekkel és akkor lesz egy gyerek igazán boldog, ha őt mindketten akarták. Nem úgy, hogy csak az egyik.

A másik pedig, hogy elhiszem, hogy fontos a munka, a karrier, de a munka nem lesz a te boldog családod!

Ha nem akarsz babát, akkor ne vállaljatok, erőltetni semmit nem szabad! De ha ez miatt ő rosszul fogja magát érezni, esetleg boldogtalan lesz, akkor te se legyél meglepődve. Ha pedig te beleerőlteted magad és te nem leszel boldog, akkor pedig ő ne legyen meglepődve!

Ezért kell, hogy a babavállaláshoz mindig 2 ember legyen, mert akkor van értelme, egyébként nincsen és ha ütköznek az akaratok, az érdekek, akkor azt is tudni kell kezelni, illetve elfogadni, ha utána megváltoznak majd a dolgok.

2013. jan. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
83%

Hasonló szitu volt a ismerősöméknél, ott is jött az új karrirer, meg a több pénz, meg a baba, amit a férfi nem nagyon akart, de végül belement.

Ebben a hónapban lesz a váló perük.

Ha nem akarod, akkor beszéld meg vele, de szerintem te attól félsz, hogy akkor ő elmegy, és talál mást.

2013. jan. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
58%

egyik oldalról, ha tényleg nem akarod a gyermeket még,akkor beszélj vele, mert sok férfi azért lép le később, mert nem kellett neki, csak belement.


másrészről ha tényleg a karriered a bajod, azt hiszem ez elég rossz kifogás. te férfi vagy, téged nem vet ez vissza. nekünk nőknek kell ezen elgondolkodni.

ráadásul most hagyta abba a gyógyszert, kb 3 hónapot várni kell a teherbe eséssel ilyenkor.nekiálltok, lehet nem is lesz egyből. aztán 9 hónap a várandósság. szóval majdnem meg is kapnád a 2 évedet.


van pozitív példa is. ismerek egy férfit, ő 30 volt, és úgy volt, mint te. mikor teherbe esett a felesége, kétségbe esett. aztán kezdett ez átfordulni a terhesség alatt, elkezdett örülni és büszke lenni. gyerek születésekor ő volt a legboldogabb ember a világon. nem érti, addig mi értelme volt az életének.

most nyúzza az a feleségét a másodikért :)


ilyen is van. (26éves kismami)

2013. jan. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp szólj neki és próbáljatok kompromisszumot kötni, hogy ne legyen csalódás egyikőtöknek se.


Amit viszont hozzátennék, hogy azért megértem, hogy gyereket akar egy normális, jól működő házasságban, ahol minden adott és nem szeretné elhúzni. Azt nem írtad, Ő hány éves, gondolom, 30 körül van. Ha többet szeretne, akkor azt is megértem, hogy esetleg nem 35 körül szeretné vállalni az elsőt. Neki még végig kell csinálnia a terhességet, a szoptatást, rengeteg éve elmegy így is, de talán még ő is szeretne karriert, nem csak otthon lenni.

Ezt is vedd figyelembe, hiszen ahogy Te írtad, eddig Ő tartotta tiszteletben a döntésedet.

2013. jan. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim válasza:

Baráti körömben beszélgettünk róla, ahol több fiatal házaspár van. Az egyik srác 29 éves, előtte 4 évig éltek házasságban, amikor rászánták magukat, és most már 1 éves a csöppség. A srác őszintén bevallotta, hogy amikor elkezdték a projektet, neki sem volt annyira "kedve hozzá", ő sem érezte,hogy készen áll, de tudta, hogy a felesége már nagyon szeretne. A baba születése után is kellett pár hónap, amíg megszokta, hogy már hárman vannak. Utólag visszagondolva azt mondta, hogy jó hogy belevágtak, mert ha vártak-vártak volna, lehet hogy sose jött volna meg az az érzés, hogy neki gyerek kell. A kislánya pedig tündéri, és imádják egymást, el se tudná képzelni, ha nem lenne. A karrierje továbbra is szárnyal, sajnos keveset van otthon, csak esténként és hétvégén tud együtt lenni a család, de megéri.

A másik srác ugyanezt mondta kb., és megállapítottuk, hogy mindenhol a párok női tagjai érezték, hogy már szeretnének, a fiúkban pedig mindig volt egy kis bizonytalanság, de nagyon élvezik az apaszerepet. Egy pár volt, ahol a srácnak 35 éves kora körül lett gyereke, ő egy kicsit másképp viszonyult hozzá, már nagyon vágyott családra (a felesége is),és szeretett volna minél hamarabb babát, azóta már 2 is van, azt mondja benne semmi félelem nem volt, hanem ezáltal teljesedett ki az élete.

2013. jan. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
75%

Egy kicsi az előző válaszhoz:

A mai, modern fogamzásgátlók mellett egyáltalán nem kell semmit várni, ahhoz hogy babával próbálkozzanak az emberek, mert a gyógyszer 1 nap alatt képes kiürülni a szervezetből, annyira kevés hormont tartalmaz, így már az első gyógyszermentes hónapban teherbe lehet esni.


Ha pedig a kérdező a karrierje miatti lehetőségből kifolyólag mondjuk kevesebb időt fog otthon tölteni, mert több lesz a munkaideje, esetleg utaznia is kell, esetleg otthon is dolgoznia, mert ebből mondjuk nagyobb bevételre számíthat, akkor megértem, hogy várna a babával. Hisz minél több időt akar majd a családjával tölteni és nem a munkával. De persze azt nem írta, hogy miről is van pontosan szó, csak nekem ez jutott az eszembe.

2013. jan. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Bocs, a 6-os válaszhoz, csak később jöttek más válaszok.:)
2013. jan. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!