Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak a mamámmal?...

Mit csináljak a mamámmal? Álandóan elemez

Figyelt kérdés
a mamám gyerek pszhiológus. régen amikor még kicsi voltam (8-10évesen) én kértem hogy adjon teszteket amiket kitölthetek. most már nem kérek ilyeneket. azt vettem észre hogy mostanába mikor beszélgetünk vagy bármit csinálok mindig elemez. elkezd kérdezgetni olyan dolgokat hogy " és te olyankor hogy érzed magad?" " milyen érzéseket vált ki belöled?" stb. ez engem már zavar... de nemcsak kérdezget , már azt is csinálja hogy (nincs önbizalmam) könyveket ad ami arról szól hgy szeressem meg magam. aranyos hogy segíteni akar de már zavar... próbáltam szólni már neki de mindig tereli a szót. mit csináljak? 17/L
2013. jan. 21. 13:57
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem ez nála szakmai ártalom.Örülj, hogy nem boncmester.
2013. jan. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Húúú, az ilyentől megőrülök. :S

Próbáld meg megmondani neki, hogy ez téged idegesít, és legyen kedves abbahagyni.

2013. jan. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szólj az anyudnak, hogy beszéljen a mamáddal, mert téged nagyon zavar már, hogy mindig elemez.
2013. jan. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
45%

"és te olyankor hogy érzed magad?", "milyen érzéseket vált ki belőled?" - ezek teljesen helyénvaló kérdések lehetnek bármilyen őszinte emberi kapcsolatban. A nem-pszichológusok talán csak azért nem teszik fel sűrűbben őket, mert nem elég képzettek hozzá. Tehát nyugodtan lehet rájuk válaszolni, vagy fel lehet tenni őket. (Visszakérdezni is ér, de nem a válasz helyett.) ;)


Mi a párommal szoktunk úgy beszélgetni, hogy mélyebben is érdeklődünk egymás iránt, nem csak a hétköznapi "mi volt ma veled a suliban?" szintjén, hanem pont ezen a szinten, pedig egyikőnk sem pszichológus, csak valóban érdeklődünk a másik iránt. Pont ilyen kérdések is elhangzanak köztünk. Sajnos a fiammal (aki még kisebb, mint most Te vagy), nincs meg ez, Ő sem szereti, talán tolakodónak érzi, ezért én nem erőltetem.


Mivel Te már 17 vagy, és ezek szerint sok jó könyv van ott, kereshetsz egy olyat, ami az elengedésről szól. Ha megtaláltad, olvasd el! Látni fogod, hogy az sem egyszerű, amin a "másik oldal" megy keresztül, amikor egy gyerekből felnőtt lesz. Az nem biztos, hogy ez egyből segít rajtad, de talán jobban megérted...

2013. jan. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy nézd a jó oldalát.Sokan örülnének, ha a családtagjuk, szüleik ilyen mélyen érdeklődne irántuk.Bár csak én is hallanék néha ilyen kérdést!Ráadásul a kérdései által magadat is jobban megismerheted.Lehet, hogy magadtól nem jutna eszedbe ilyeneken elgondolkodni.
2013. jan. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Mama, inkább azt kérdezd meg tőlem, hogy az ilyen beszélgetések alatt hogy érzem magam. Kellemetlenül. Nem szeretem, hogy folyton analizálsz. Inkább mesélj a régi időkről, a gyerekkorodról, azt szívesen hallgatnám.
2013. jan. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én nagymamám is gyerekpszichológus, ő szerencsére nem direktbe csinálja, bár sokszor van, hogy pontosan tudom, hogy az épp mondottakat próbálja továbbértelmezni :) Nem tudom, mit lehet csinálni, talán próbáld ki, amit az utolsó írt.
2013. jan. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!