Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rossz otthoni helyzet, tudnáto...

Rossz otthoni helyzet, tudnátok tanácsot adni?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, most vagyok elsőéves egyetemista. Nem dolgozom, sok órám van egy nap. A baj az, hogy az itthoni rossz körülmények miatt muszáj különköltöznöm. Elváltak a szüleim, már csak egyikőjük él és nagyon rossz vele a kapcsolatom, meg mondta is, hogy szeretné, ha elmennék innen.

Nem tudom miből tehetném... Körbenéztem albérlet, stb ügyében már, összeadtam a havi minimál kiadásaimat is. Olyan munkahelyet kell találnom, ahol 100 000.- lenne a fizetés (bizonyos dolgok miatt van szükségem ennyire, nem elbulizni az egészet; gyógyszer, orvos, stb). Viszont nem tudom hogy találhatnék ilyet. Ezzel nagyon meg vagyok lőve.

Mit kellene tennem??? (félre ne értsetek, tőletek kérek munkát!!) Csak nincs igazán kihez fordulnom tanácsért.

Esetleg szülők, ti mit tanácsolnátok a gyerekeiteknek?

Köszönöm a válaszokat.



2013. jan. 21. 16:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Mi lenne, ha szet neznel koliugyben? Lehet, hogy raszorultsagi alapon kaphatnal. Vagy tobbedmagaddal koltoznel, akkor le lehetne redukalni a kiadast valamennyivel.

Azt gondolom, hogy nem nagyon fogsz talalni igy munkat, ennyiert.

Lakhely szerinti bogarmesteri hivatalba bemehetnel, hatha van tamogatas, segely stb.

2013. jan. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Sajnos hidd el, baromira nem fogsz olyan munkahelyet találni papír nélkül, ahol ennyit keresnél.

Ha meg mégis, akkor a gyakorlat hiánya miatt nem vesznek fel.


Olyan albérletet nézz, ahol szobatársakat keresnek.

2013. jan. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ösztöndíjad van? Illetve lesz?

Jár neked családi, meg árvaellátás, ez a 2 minimum 40.000 ft körül lehet. (árvaellátás még több is lehet, 20.000-25.000 körül van a minimuma). Ez már majdnem fele. Ehhez jöhet az ösztöndíj. 20.000 körül az is lehet, nem?


Nyelvet tudsz? Vagy valami tárgy, amiből jó vagy? matek, ilyenek? korrepetálhatnál is.


Diákmunka?

Kolesz? Vagy gyakran írják ki suliban, hogy albérletbe lakótársat keresnek.

2013. jan. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Alapból 24 000 Ft alanyi jogon a szociális ösztöndíja a félárváknak, nagycsaládosoknak és az elvált szülők gyerekeinek (ezért utáljuk az élettársi kapcsolatos gyerekeket, mind külön van bejelentve és teszik zsebre a pénzt).

Tanulmányi is lehet 20 000. Bursa Hungarica 10-15 ezer.


Ebből már meglennél.

2013. jan. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Családi pótlék már nem jár. De amúgy levelezőre nem tudsz átmenni? És mellette esetleg gyárba dolgozni? Vagy passz.
2013. jan. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Saját jogán az az ügyfél kérelmezheti a nevelési ellátást, aki a 18. életévét betöltötte, tartósan beteg, illetve súlyosan fogyatékos és iskoláztatási támogatásra való jogosultsága megszűnt.


Ha olyan bajod van, családi is járhat.

2013. jan. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!