Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tanácsot szeretnék kérni...

Tanácsot szeretnék kérni angol nyelvtanulás szempontjából! Hogy érné meg nekem szerintetek? Elég bonyolult a helyzet.

Figyelt kérdés
Elhatároztam újév alkalmából, hogy megtanulok angolul. Eddig még nem tanultam a nyelvet, de az internetnek köszönhetően van róla egy kis fogalmam. De teljesen elejéről szeretném kezdeni, hogy biztos legyen a tudásom. Magántanárt szerettem volna, de az árak elriasztottak, kisvárosunkban 3500Ft 1óra ÚGY hogy érettségire felkészítős azt nem tudom elvállalna-e egy kezdőt.. A szomszéd városban vannak csak nyelviskolák oda pedig csak busszal tudnék járni ami alkalmanként 1000Forint! Szerintetek hogy éri meg tanulni ? Interneten magamtól megtudnám tanulni esetleg az alapokat ? Vagy az alapokat tanuljam iskolánál a többit egyedül ? Hogy és hol tanácsos nekiállni ?
2013. jan. 6. 07:34
 1/9 A kérdező kommentje:
Kiegészítés : Vettem könyveket, elkezdtem már a szavakat tanulgatni, cdt hallgatni illetve az interneten a kiejtést meghallgatni, de a bnőim azt mondták, hogy nem jól ejtik a fordítóknál. Igaz ez ? Erőltetettnek hallom, de nem rossznak, hozzáértő mit gondol ? Valóban nem helyesen ejtik a szavakat a fordítók ?
2013. jan. 6. 07:36
 2/9 anonim ***** válasza:
használd a forvo.com oldalt, ott 10000% hogy jól ejtik. Kiválaszthatod, hogy amerikai vagy brit angol legyen a kiejtés, stb.
2013. jan. 6. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
59%
Ezek a magántanárok pénzkidobások. Nem lehet normálisan megtanulni angolul, ha nem egésznap azt nyomják a fejedbe. Ilyen 1-2 órás heverészős órákkal max. mekegni tanulsz meg és mondhatod a mekibe: I want a bigmac. Ha megakalsz anyanyelvi szinten tanulni angolul, ahhoz vagy angol nyelvű iskolába kell járnod (gimnázium, egyetem, főiskola) vagy ki mész fél-1 évre.
2013. jan. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A számítógépes fordítók jól ejtik, de csúnyán, néha, mintha eltörnék a szót, olyan furcsán, zajosan. Túl mesterségesen.


Jó kiejtésért használd az ingyenes, online dictionary.cambride.org szótárát. Hangszóró ikonra kattintva meg tudod hallgatni a brit és az amerikai kiejtést is. forvo.com-ot nem ajánlom, néhányan ejtik ott úgy is (durva tájszólás, bevándorlós-hibás kiejtés), ahogy nem érdemes megtanulni.


Nyelvtanból Dohár Péter - Kis angol nyelvtan könyve a legjobb kezdőknek, netről is beszerezhető, ha ügyes vagy, de boltban sem drága. Ez a legjobb alapozni, ez magyaráz a legjobban, legegyszerűbben.

2013. jan. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk csak 1500 forint körül van egy óra. Nálatok is biztos van olcsóbbér. Ne sajnáld rá a pénzt. A tanár is ember.
2013. jan. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia, én már dolgoztam nyelvsuliban, úgy mondom a tapasztalataimat: bár olcsóbb, de ott nagyobb szerencse kell, hogy érjen, mert ha már befizetted a tanfolyam árát, és mégsem jó, akkor buktad a pénzt.

Nem biztos, hogy jól felkészült tanárt kapsz, nem biztos, hogy a csoportösszetétel jó (sokszor összeválogatnak nagyon különböző szintű diákokat, csak hogy minél hamarabb elindíthassák a csoportot). Kevesebb figyelem is jut rád, több ember miatt lassabban haladtok stb.

Összességében szerintem jobban megéri a magántanár, mert ha első ránézésre drágább is, de gyorsabban és biztosabban lehet vele haladni :)

Na meg, ha nem jön be, könnyebben lehet váltani is, mert nem egy egész tanfolyamot kell nála kifizetni :)


A Dohár Péter könyvét én nem ajánlom, szerintem nincs értelme az egyik legbonyolultabb igeidővel (Present Perfect Continuous) kezdeni az angol tanítást, mint az a könyv teszi...


Én tanítok angolt skype-on is, ahhoz nem kell utaznod :) A tankönyveim be vannak szkennelve, így azokat is át tudom küldeni, meg az összes segédanyagot, magnóhallgatást. Ha érdekel, írj nekem üzenetet, szívesen válaszolok a kérdéseidre!

2013. jan. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

ezt próbáltad már?

[link]

2013. jan. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 CsigaBig ***** válasza:

Nézz utána a Tell Me More rendszernek. Öt CD-ből áll. Egy telepítő és négy szint a kezdőtől a haladóig. Van benne jó elméleti anyag, szótár, szövegértési lehetőség és kiejtés gyakorlás, értékelő rendszerrel. Tetszésed szerint paraméterezheted, akkor használhatod, amikor időd van rá és "egyedül vagy". Ezen kívül nagyon hasznos nyelvkönyvekben gyakran fellelhető, helyzetekre kidolgozott sablonszövegek hangos rámondása diktafonra, vagy MP3 lejátszóra és a saját szöveged unalomig való visszahallgatása. Akármilyen iskolát választasz, az csak az iga, ami alatt nyögni fogsz. Neked kell megtanulnod a nyelvet. A magántanár valamivel jobb, de ő sem fog mást javasolni, sőt előírni.

Középfokig, ha biztosra akarsz menni, és van rá pénzed, amit nem sajnálsz, nézz utána az English Talking Club-nak. Ez egy Internet orientált, nagyon szellemesen kidolgozott, oktató, gyakoroltató, folyamatosan ellenőrző rendszer. Az eredmény garantált, és biztosan a legkisebb költséggel és nyűggel juthatsz el középfokra. Ha további információra lenne szükséged, írj a csikosjm@gmail.com címemre.

A legfontosabb ajánlásom: mielőtt hozzáfogsz bármilyen tanuláshoz, végezd el a Silva féle agykontroll tanfolyamot. www.agykontroll.hu Ez a tudás, a siker, a fejlődés, az egészségmegőrzés svájci bicskája, mindenre jó. Ez sem olcsó, de a legjobb dolog, amit eddigi életem során megismerhettem (mellesleg 80-éves vagyok). Üdv. Miklós

2014. febr. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nézz filmeket!!
2017. júl. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!