Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Féltél már attól, hogy le...

Féltél már attól, hogy le fogsz maradni a gyermekvállalástól, és soha nem születik egy gyermeked sem?

Figyelt kérdés

Neked mi a fontosabb, a munkahelyed vagy az, hogy megszüld az első kisbabádat?

Neked mi a fontosabb és miért? A munkahely és a pénz? Vagy a biológia, öregedés, idő múlása és hogy nehogy kimaradj az gyermekvállalás öröméből? Féltél már attól, hogy le fogsz maradni a gyermekvállalástól, és soha nem születik egy gyermeked sem?



2013. jan. 21. 17:01
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálam a nagyiék tesznek megjegyzéseket, de általában kiállok magamért és megmondom, hogy én nem a semmire akarok szülni, mint egyesek.

Mert hogy azért kéne nekem szülni,mert a rokonom most szülte meg 21 évesen a nagy büdös semmire a gyerekét. Megmondtam nekik, hogy ez szégyen,nem követendő példa, azóta csend van.

2013. jan. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
és tényleg :) akkor az 5. :-))
2013. jan. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért értik magukra, mert ha belegondoltok, marha kevés idő van az életünkre.

Ezt úgy értem, hogy az első 20 év mire megy? tanulás, van ugye akinek több, azután jön a munka azt se lehet csak minimális ideig, ha biztos anyagi hátteret szeretnél, a mai világban meg pont munka nincs, ha van az sem biztos.


Mire úgy gondolod hogy nah, itt az idő elmúltál 30, na akkor hol a társ? az sem mindegy , hogy kivel, legalábbis annak aki nem mindenáron akar gyereket, akár apa nélkül.

Nem tudod eldönteni, hogy dolgozz csinálj karriert, keress párt, vagy vállalj gyereket.

Sose értettem azokat akik lehurrogják a 23 éveseket mert pl benne vannak már egy 5 éves kapcsolatban. Itt ez nap mint nap megtörténik, mert az úgy se tartós, úgy se lesz jó, és így tovább...miért ne lenne? a 3-ból legalább 1 "kipipálva" , bár a féltékenység nagy úr.


Én 23 vagyok, 1,5 éve dolgozom, persze nem abban amit tanultam, 4 évig még nem szeretnék szülni, mert össze akarok gyűjteni egy kisebb vagyont, hogy akármi lesz ha vállalom a babát akkor ne legyen semmi gebasz.

De ezt csak azért tudom így tervezni, mert van társam már 6 éve akit ismerek szeretek, és ő viszont, persze akármi megtörténhet, de ez megtörténhet azzal is aki 25 évesen ismeri meg a párját.

Mi lenne ha nem lenne? A munkámtól ismerkedésre esély 0 lenne, mikor találnék párt magamnak, akivel érdemes gyereket vállalni? Nagyon nehéz volna és ezzel sokan vannak így huszonévesek.

A többség szeretne fiatalon szülni mert ugye jobban bírják a nehézségeket, de így hogy?

2013. jan. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

"tökre megdöbbenek, h 24, 26 éves fiatal nők megszólítva érzik magukat a kérdés által... hogy érezhetitek magatokat örgenek és hogy gondolhatjátok, h bármiról is lekéstetek. tényleg ekkora lehet a társadalmi nyomás?"


Lehet benne valami, amit írsz, ha a nagy társadalmi átlagot nézzük (28 körül esküvő, 35 körül gyerek). De ez nem mindenkinél általános. Nekem a 20-as éve eleje a komoly kapcsolat kialakítása tölti ki ideálisan és a közepe a gyerekvállalást, házasságot. Nem aggódnék, ha lenne egy fix munkahelyem és tudnám, hogy ha akarok 2 év múlva szülhetek. De nincs munkám...kilátásba van egy 10 hónapos helyettesítés...ha annak vége 25 leszek. Ha nem hosszabbítanak meg (csak akkor tudnak, ha megürül egy státusz) akkor újra keresni munkát, ami nem biztos, hogy határozatlan, de ha mégis, akkor minimum egy évet töltök ott, ahhoz, hogy elég legyen a GYED-hez. És utána próbálkozhatunk, ami kb. 27-28 éves koromra "eredményez" babát. De ha ez nem így jön ki, mert mondjuk fél vagy egy évig nem lesz helyem akkor csúszik. Én pedig mindig 25 évesen szerettem volna szülni. De mindenképpen 30 alatt. Nekem mindig mindenki ezt közvetíti, és neked is ez a célom, hogy 30 alatt szüljek, és a Párommal is hamarosan házasodunk, és már nagyon vágyunk egy babára. Ezért érzem én 24.5 évesen, hogy bizony késésben vagyok. :)


24N

2013. jan. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!