Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők, akik nem hétköznapi...

Szülők, akik nem hétköznapi (tucat) nevet adtatok a gyermeketeknek! Mik a tapasztalatok? Csúfolják őket a többiek, mit szólnak hozzá? (Hány éves most a gyermeked? )

Figyelt kérdés

Nem mindennapi, nagyon ritka nevet szeretnék adni a kisfiamnak. (MAJD!) Szinte már mindennek elhordtak ezen az oldalon, hogy tönkretesszük az életét, csúfolni fogják a neve miatt.. stb.

Nektek mi a tapasztalatotok?


2011. nov. 6. 23:42
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/148 anonim ***** válasza:
91%
Dorottya vagyok, és oviban is, általánosban is megkaptam, hogy az olyan mint a fing, merthogy "rotty".
2011. nov. 6. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/148 anonim ***** válasza:
88%
Melyik névről van szó? Warfarin?
2011. nov. 6. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/148 anonim ***** válasza:
99%
Én egy elég ritka (fiú) nevet kaptam, amit sajnos nagyon jól lehetett csúfolni. Rohadt sokat bántottak miatta ès ez egy életre nyomot hagyott bennem, ezt soha nem bocsátom meg a szüleimnek. Amúgy amikor nagykorú lettem megváltoztattam egy tucat névre és sokkal boldogabb vagyok vele. Már betudok mutatkozni normálisan, félelem nélkül.
2011. nov. 6. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/148 A kérdező kommentje:

:D Annyira nem vagyok elvetemült. Hadúr a választott.. :) (Első vagy második névnek, ez még kérdéses.. A másik név az persze nem lenne ilyen 'különleges'.)


A Dorottyáról nekem a hártya jut eszembe.. :S Amúgy a te neved nem is olyan idegen és überkülönleges, mint a Hadúr, és mégis csúfoltak.... :/ Itt dőlt meg asszem, hogy csak az én gyerekemet fogják csúfolni a neve miatt..

2011. nov. 6. 23:55
 5/148 A kérdező kommentje:
Mi volt a régi neved?
2011. nov. 6. 23:55
 6/148 anonim ***** válasza:
96%
Utolsó, megkérdezhetem, hogy hívnak? Én is Dorottya vagyok mint az első, de szeretem a nevem.. :) Sosem csúfoltak emiatt szerencsére
2011. nov. 6. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/148 anonim ***** válasza:
94%

Nekem is ritkább nevem van. Csúfoltak miatta, de amikor látták, hogy nem veszem fel, akkor abbahagyták.

Egyébként szerintem mindegy, mi a gyerek neve, volt az osztályunkban Laci meg Zsófi is, akiket csúfoltak, pedig ezek teljesen átlagos nevek.

2011. nov. 7. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/148 anonim ***** válasza:
92%

Az én kislányomnak is ezért lett 2 neve, kapott egy "hagyományost" meg egy különleges nevet. Majd ő eldönti, melyiket szeretné használni.


A Hadúr nem tetszik, ne haragudj... Biztos az én lelki világom beteges, de a 300-ból a kigyúrt vérszomjas csávó jut róla eszembe, ott ő volt A hadúr. Egy kisbabát fura lenne így szólítani. És hogy becéznéd?


Persze ettől még természetesen adhatod ezt a nevet a gyermekednek, szíved joga.

2011. nov. 7. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/148 A kérdező kommentje:

Hadi :)

Mi a kislányod neve?

2011. nov. 7. 00:04
 10/148 anonim ***** válasza:
89%

Bármilyen nevet lehet csúfolni, csak a fantázia szab ennek határt.

De gondolj bele, hogy a fiad egyszer felnő, és be kell mutatkoznia egy állásinterjún. Egy Kovács Kadúrt mennyire fognak komolyan venni? Főleg, ha esetleg nem a nevéhez "illően" viselkedik, hanem magának való, visszahúzódó.

2011. nov. 7. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!