Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért viselkedik így a nagymam...

Miért viselkedik így a nagymamám? Verseng az unokáival?

Figyelt kérdés

Tudni kell, hogy a mamám alapjáratban nagyon aranyos, és szeretem:)

De néha teljesen kiborít. Olyan, mintha velünk, az unokáival (pontosabban velem és az idősebb húgommal, a kisebbet még békén hagyja) versengene. Bevallom, mindig volt gondom a súlyommal, és állandóan kérdezgeti hány kiló vagyok, hogy aztán elmondhassa, hogy ő mennyi (szerintem kevesebbet mond). Leírva tűnhet úgy is, hogy csak az egészségemet tartja szem előtt, de élőben lejön, hogy nem emiatt érdeklődik. Szokott varrni nekünk ruhákat, és mindig 5-6 centivel nagyobb méreteket mér le, mint kéne, hogy aztán elmondhassa, hogy "neki 59 centi volt a dereka ennyi idősen", nekünk meg milyen sok. Nem nagyon szokott dicsérni, másba is beleköt néha, de leginkább ezen lovagol. Ha fogyok, sosem veszi észre, de amint hízok pár dekát, ő az első, aki megjegyzi. Egyébként is olyan, mintha sok mindenben "versengene" velünk és ez baromi zavaró. Ellentmond a viselkedésének, hogy amikor nála vagyunk, állandóan etetne mindenféle hizlaló sütivel meg kajával.

Tudni kell, hogy őt fiatal korában mindig dicsérték, hogy milyen szép, ő volt a kedvenc lány, a nővérét nem ajnározták, talán emiatt ilyen, de akkor sem értem.

A másik mamám sokkal kedvesebb ilyen szempontból, nem tesz célzásokat, viszont mindenkinek dicsekszik, milyen szép unokái vannak:)


2013. jan. 22. 13:07
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Micsoda regény:S Remélem, lesz, aki végigolvassa.
2013. jan. 22. 13:08
 2/14 anonim ***** válasza:
51%

Lehet csak rossz pszichológus, és úgy gondolja, hogy ezzel sarkall arra, hogy - amint írtad - törődj az egészségeddel és kezdj el sportolni. Amolyan versenyhelyzetet próbál kicsikarni belőled, belőletek. Gondolom tisztában van vele, hogy kövéren rosszabb az élet, persze van aki pont így érzi jól magát.


Gondolom túl van már a változókori depresszióján, ha volt neki, szóval furcsállnám ha versengene. Szerintem inkább csak valami - segítő - mögöttes szándéka van.

2013. jan. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem rossz lehet, hogy elmúlt a fiatalsága, amikor dícsérték...És lehet, hogy arra vár titkon, hogy ezt a dícséretet most utólag is megkapja tőletek (pl.igen, csinos voltál biztos, nagyon szép vékony voltál...)
2013. jan. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Lehet, mert igazából nem rosszindulatú. Viszont amikor rövid idő alatt sokat fogytam meglehetősen egészségtelen módszerekkel, akkor is ezzel traktált, pedig akkor kövérségről a legkisebb mértékben sem volt szó (most sem, ráadásul fogyózok, amiről tud, ennek ellenére tömné belém a kaját, ha hagynám).

A versengést nem is úgy értettem, hogy rivalizás, csak nem tudom... ez fejezi ki a legjobban, amit csinál. Mindenre "rálicitál", hogy ilyen szép volt, ilyen jól süt-főz (mivel már 40 éves gyakorlata van), ilyen ügyesen szaladgált mindenhova tűsarkúba, satb. Fura nekem.

2013. jan. 22. 13:18
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is arra tudok gyanakodni hogy nem tudja elviselni hogy megöregedett :)

Egy néni akit fiatalkorában agyba-főbe dicsértek, elmúlhat akárhány év, nem fog tudni szembenézni vele hogy bizony a főztjén kívül már nemigen van mit dicsérni rajta.

Nagyanyám még 60 éves korában is pasizott, össze is szedett egy 20 évvel fiatalabb élettársat.

Sajnos nem lehetett megértetni vele hogy a kedvese csak a pénzére hajt :)

2013. jan. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy tényleg dicséretre szomjazik, bár így is eleget dicsérik mások.
2013. jan. 22. 13:19
 7/14 anonim ***** válasza:
34%

Sajnos sokan nehezen viselik az öregedést. Hagyd rá! Hiszen -ahogy írtad- szereted őt, ő pedig aranyos, és nem rosszindulatú.

Azért legyen egy fegyveted talonban: ha azt mondja, hogy nek ennyi idősen 59 cm-es dereka volt, akkor mondd utána, hogy "VOLT". Aztán lekenyerezően mosolyogj rá.

:) --> így.

2013. jan. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Az én nagymamám is ilyen. "Nahát, mennyi hajad van, kislányom! De nekem kétszer ennyi volt, egy fonat akkora volt, mint másnak a karja!" Sütivel, hízással ugyanez :) szerintem utolsónak igaza van, a letűnt fiatalságát sajnálja. A süti meg a szeretetnyelv sokaknál :) nem baj, hogy ellentmondásos azzal, hogy neked nincs 59-es derekad.
2013. jan. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
98%

Én biztos nem vágnék hozzá gonosz célzásokat... A kérdező leírta, hogy sosem volt vele a nagymamája bántó, minek belerúgni akkor? :(


Picit ápolgasd a lelkét, dicsérd meg, milyen csinos még most is, vagy ha látsz róla fiatalkori képet, akkor. Biztosan jól esne a lelkének, hogy nem múlt el nyomtalanul az, milyen csinos nő volt korábban. :)

2013. jan. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Akkor tényleg az lesz, hogy "kényeztetem" egy kicsit az egóját, hátha akkor majd kicsit megnormálisodik e szempontból. Amúgy sem lehet túl jó nekim mert egyedül lakik egy batár nagy házban (amit persze egyedül takarít állandóan, sosem felejti el megemlíteni), és bár sok barátja meg jó ismerőse van, azért biztosan magányos néha.
2013. jan. 22. 13:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!