Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagymamám rámszólt hogy ne...

Nagymamám rámszólt hogy ne legyek bezsongva egy kisbabáért. Tényleg túlzás vagyok?

Figyelt kérdés
Az unokatestvérem hamarosan szül, és mióta tudom hogy gyereke lesz, minden nap ezen témázom. Hogy vajon mi lesz a neve, milyen lesz a gyerekszoba, gondolkozom hogy én milyen babakocsit vennék stb. Nincs mit szépíteni, én is szeretnék gyereket, de nem vagyok valami népszerű, így nem vesznek észre a pasik, tehát nem valószínű hogy lesz nekem bármikor is. De hogy ne agyaljak ezen mindig?
2013. jan. 18. 18:34
 1/7 A kérdező kommentje:
De mikor rámszóltak hogy hagyjam már abba ezt, megmondtam hogy azért vagyok ennyire bezsongva, mert lehet nekem nem is lesz, és mi van ha ő az utolsó gyerek a családban. Erre az volt a válasz hogy "élj népszerűbb életet" de közben meg mindenki félt engem hogy ne járjak szórakozni mert jaj, meg hogy akkor nyugodtak ha itthon vagyok mert annyi rossz dolgot hallani...
2013. jan. 18. 18:36
 2/7 anonim ***** válasza:
Az nem baj ha időnként téma lesz vagy gondolsz rá. De ah másról sem tudsz beszélni csak erről, ha lovagolsz rajta akkor túlzásba viszed. Főleg hogy nem a te gyereked, így a legtöbb kérdés ami foglalkoztat teljesen felesleges.
2013. jan. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%

Egy baba születése mindig tök jó dolog. Én is tök bevoltam zsongva, amikor unokatesóm jelentette be, hogy terhes. Mondjuk titokban néha nézegetek kiságyakat, babakocsikat, babaszobákat, de azért annyira nem lovalom bele magamat a témába, hogy ezt világgá kürtöljem, értelme sincsen.

Sokat átjártam unokatesómhoz babázni, heti 1-2 alkalommal tuti. Ő teret engedett nekem, pelenkázhattam is kedvemre... Ő örült hogy van "felnőtt" társasága is olykor és van segítsége, amíg ő kicsit szusszanhat, én örültem, hogy babázhatok! :)

2013. jan. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
61%
Ne mártírkodj. Ne is csodálkozz, ha nem lesz családod, ha így állsz hozzá. Ha meg nem engednek bulizni, költözz el, akkor már mehetsz ahova akarsz. Bár gondolom felnőtt vagy, én nem foglalkoznék vele, hogy féltenek-e vagy sem. Nem élhetünk bezárva. De amúgy szerintem is felesleges zsongani egy gyerek miatt, pláne ami nem a tiéd. De én még a sajátom miatt sem gondolkodtam ezen 0-24, hogy mi lesz meg hogy lesz. Terhes lettem, elterveztük, hogy mit mikor veszünk meg, mikor csináljuk meg a gyerekszobát, mikor kiderült a neve kitaláltuk a nevét és kb. ennyi. Kifejezetten utáltam, mikor az utcán egymás után 35 ismerős szólított le és kérdezte végig ezeket amiken te gondolkodsz. Ez most úgy hangzott lehet, mintha engem nem is érdekelt volna a gyerekem. De érdekelt, imádom, terveztük, nagyon vártuk, de ez csak rám és a páromra tartozott, én kifejezetten kerültem az erről való társalgást bárkivel, nem hogy ráerőltessem a témát másra...
2013. jan. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
45%

Már most felfigyeltem rád :)

Lehet hogy külső miatt nem vesznek észre, de belülről fényesen ragyogsz :)

Amúgy ha ismerkedsz, írj privit :D

2013. jan. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

mostanában engem is elkap néha a gondolat, h szeretnék gyereket, milyen lesz majd, kérdezgetek kolléganőket, akiknek már van.

de a kiságyak és a babakocsik még nincsenek napirenden. viszont sok könyvet, cikket olvasok gyereknevelésről, gyűjtöm az infókat, mert sztem erre a legfontosabb felkészülni. a többi szinte lényegtelen. legalábbis számomra.

még csak 25 éves vagyok, bár vannak akik ennyi idősen már rég anyák, én nem kapkodom el :)

2013. jan. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Amikor nővérem bejelentette hogy terhes, én is ezt csináltam. A végén már a saját agyamra mentem...:D

Szerencsére unokaöcsimen kiélhettem a babázást, nővérem mindig engedte, hogy etessem, altassam, pelenkázzam, volt hogy egy egész napra át hozta nekem, ő meg addig kényelmesen eltudott intézni mindent amit akart. Imádtam. :)

2013. jan. 19. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!