Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért viselkedik így a nagymam...

Miért viselkedik így a nagymamám? Verseng az unokáival?

Figyelt kérdés

Tudni kell, hogy a mamám alapjáratban nagyon aranyos, és szeretem:)

De néha teljesen kiborít. Olyan, mintha velünk, az unokáival (pontosabban velem és az idősebb húgommal, a kisebbet még békén hagyja) versengene. Bevallom, mindig volt gondom a súlyommal, és állandóan kérdezgeti hány kiló vagyok, hogy aztán elmondhassa, hogy ő mennyi (szerintem kevesebbet mond). Leírva tűnhet úgy is, hogy csak az egészségemet tartja szem előtt, de élőben lejön, hogy nem emiatt érdeklődik. Szokott varrni nekünk ruhákat, és mindig 5-6 centivel nagyobb méreteket mér le, mint kéne, hogy aztán elmondhassa, hogy "neki 59 centi volt a dereka ennyi idősen", nekünk meg milyen sok. Nem nagyon szokott dicsérni, másba is beleköt néha, de leginkább ezen lovagol. Ha fogyok, sosem veszi észre, de amint hízok pár dekát, ő az első, aki megjegyzi. Egyébként is olyan, mintha sok mindenben "versengene" velünk és ez baromi zavaró. Ellentmond a viselkedésének, hogy amikor nála vagyunk, állandóan etetne mindenféle hizlaló sütivel meg kajával.

Tudni kell, hogy őt fiatal korában mindig dicsérték, hogy milyen szép, ő volt a kedvenc lány, a nővérét nem ajnározták, talán emiatt ilyen, de akkor sem értem.

A másik mamám sokkal kedvesebb ilyen szempontból, nem tesz célzásokat, viszont mindenkinek dicsekszik, milyen szép unokái vannak:)


2013. jan. 22. 13:07
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
pár év ,aztán kinövi ezt xddx
2013. jan. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
55%

#9

#7 vagyok. Lehet, hogy az én kommentemre válaszoltad azt, hogy minek belerúgni.

Én sem azt mondom, hogy feltétlenül vágjon vissza, de eljöhet az a pont, amikor már muszáj leállítani a mamit.

Egyébként nem tartom belerúgásnak. Vagy, ha mégis az, akkor a mama is belerúg a kérdezőbe.

2013. jan. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem mond ellent az, hogy sütivel töm. Legyél kövér, hogy még inkább mondhassa, hogy bezzeg ő de csini volt.
2013. jan. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Igen, verseng, irigykedik rátok, mert fiatalok vagytok, ő peidg már megvénült, és nem akar erről tudomást venni. Igen, ez nagy gáz.
2013. jan. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!