Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinálnátok 20 évesen...

Mit csinálnátok 20 évesen terhesen, ha az apa nem támogat? Személyes tapasztalat?

Figyelt kérdés

Kiderült, hogy babát várok, az barátom teljesen elzárkózik a lehetőség elől, én nem tudom mit tegyek. (mindketten felelősek vagyunk, le kellett állnom a gyógyszerrel, gumival védekezünk, de párszor megszakítással csináltuk, szóval tudom,hogy hibáztam) Mindketten egyetemre járunk, a szüleink nem tudnak támogatni, ösztöndíjakból, diákmunkából élünk. Hazamehetnék, halaszthatnék, majd dolgozhatnék a gyerek mellett, valahogy biztos meg lehetne oldani. Ha a párom is benne lenne, nem vacillálnék, bevállalnám. Így viszont nem tudom. Egyáltalán milyen lehetőségeim vannak, vagy ráerőltetem a gyereket, mert elég lelkiismeretes, és vagy velem marad vagy nem, de lesz apja. Vagy hagyom, hogy élje tovább az életét, és nevelem egyedül, de akkor anyagilag sem támogat. Végül is bárhogyan is dönt, mégis csak én döntök. Nem tudom, hogy megtehetem e vele. Vagy megtehetem e ezzel a kisbabával ezt az egészet. Mi van ha rájövök, hogy máshogy kellett volna döntenem.

Ugyanakkor félek, hogy megbánom azt is, ha elvetetem. Bár legalább csak én szenvedek nem hárman.

Nagyon nem tudom mit tegyek. Beszéltem már anyukámmal, barátnőimmel, párommal, tudom hogy az én döntésem, de jó lenne olvasni személyes tapasztalatokat.

Arra jelenleg nincs szükségem, hogy bárki beszóljon, szóval ezt légyszi ne.



2013. jan. 22. 14:17
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
42%

Mindjárt megkapod a válaszolóktól hogy "hülye vagy?? Vetesd el!!)

Mielőtt erre vetemednél, gondold át hogy Ő él, és élni akar, és csukd be a szemed, és gondolj arra hogy már 4 éves, és szalad hozzád hogy "szeretlek anya!" És az oviból vagy a suliból anyáknapjára szíveket rajzol NEKED...

38/F

2013. jan. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
73%

20 éves vagyok, nyár végén született meg a kisfiam, szóval van tapasztalatom milyen gyerekkel az élet.


Ha a párod nem támogat (nem az anyagiakra gondolok most), én nem vállalnám be. Egy kisbaba nem csak móka és kacagás, gondolom ezt tudod... Arról ne is beszéljünk hogy milyen költségekkel jár. Havonta kinövi a ruháit, ha nem tudsz szoptatni ott a tápszer, a pelenka és még sorolhatnám. A kisfiam ritka jó baba, 2 és fél hónapos kora óta átalussza az éjszakát, el van egyedül, szóval tényleg jó baba, de mégis néha olyan megterhelő, fizikailag és lelkileg is, hogy azt el sem tudod képzelni. Még úgy is hogy rengeteg segítségem van. Nagyon nagy erő és kitartás kell ahhoz hogy egyedül álló anyuka legyél.


Én azt mondom neked, várj még a babázással. De mint írtad, ez a te döntésed, csak tapasztalatból beszélek.

2013. jan. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
83%
En egyedulallo anya vagyok. A gyerekem tervezett volt, de az apa meggondolta magat. Az anyamnal eltunk evekig, mert egyedl nem tudtam volna eltartani, pedig dolgoztam elotte, nem gyest kaptam. Az anyagi oldal nagyon nehez. Munkat talalni kisgyerekes anyakent szinte lehetetlen. De ami meg nehezebb, az erzelmi oldal, az, hogy egyedul vagy, nincs apa. Illetve nalunk az volt a legfobb gond -ami nalatokis felmerulhet, ha a szulokhoz kell visszamenned- hogy anyam akarta nevelni.
2013. jan. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
51%
Nem csak az apaképről, nem csak a pénzről van szó. A szüleid dolgoznak, nem tudnak elmenni veled terhesgondozásra, ha meg vagy ijedve, nem tudnak éjjel felkelni a kicsihez, ha túl fáradt vagy, nem tudnak a munkájuk miatt vigyázni rá, ha orvoshoz kell menned. Ráadásul halasztani két félévet lehet csak, és azt el fogod használni arra az időre, amikor még te a saját testedből táplálod a kicsit. Én így nem vágnék bele a helyedben. Ráadásul az nem fair, hogy apává válik akaratán kívül a párod.
2013. jan. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
87%

Sajat tapasztalat.

En kb. 6 eve estem teherbe gyogyszer mellett, ezt hagyjuk is. Elotte nem sokkal vettem meg a lakasomat, fele hitel volt.

Plusz nem ereztem olyan biztosnak a munkamat sem. Mondjuk az akkori parom vallalta volna, de en nem mertem.

Sajnos igazam lett. Nem tudtam fizetni a lakast az emelkedo torlesztok miatt, csomo adossagom lett, amibol ugy kecmeregtem ki, hogy nehany eve kulfoldon elek es dolgozom...

De ki tudja hol lennek, ha akkor bevallalom a kisbabat.

Nem bantam meg, eszembe szokott jutni, hogy mi lenne ha... de probalok nem vinni erzeseket bele, mert abba meg lehet orulni...

2013. jan. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 A kérdező kommentje:

Nem tudom mi lesz a vége a kapcsolatunknak. Én megértem, hogy nem akarja a babát. Ettől függetlenül talán vállalja, lehet velem is marad. De erre nem akarok hagyatkozni. Illetve tényleg azt akarom, hogy úgy döntsön ahogy neki jó. Ha megtartjuk a babát és együtt maradunk sem biztos hogy 5 év múlva is együtt leszünk, vagy megköszöni, hogy az én akaratom érvényesült. És nem azt csináljuk, amit terveztünk, és akkor vállaltunk babát amikor készen álltunk rá.

Ha így gondolkozok akkor az abortusz tűnik a logikus lépésnek. Viszont félek, hogy mi van ha én leszek az az egy akinek nem lehet később gyereke, stb.

2013. jan. 22. 14:35
 7/47 anonim válasza:
39%
A férfiak olyan könnyen tudnak beszélni az abortuszról... De az a helyzet, hogy Te vagy kitéve ennek az egésznek. A művi vetélések nagy része meddőséghez vezet. Ez csak a testi következmény. Mellette ott lesz majd az évekig tartó bűntudat, önmarcangolás, hiszen úgy döntöttél, hogy megölöd a saját gyermeked. Persze felnevelni sem egyszerű. Az biztos, hogy én megtartanám. 32 hetes kismama vok, de ha belegondolok, hogy esetleg elvetettem volna ezt a kis csöppséget, vagy természetes úton vetéltem volna el, a szívem meghasadna.
2013. jan. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
78%

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Nézz be ebbe a kérdésbe,egy pár napja tették fel.Hátha ez is segít a döntésben.

Szerintem fontold meg az abortuszt,babád később is lehet olyan férfitól,aki mindenben melletted áll és nem azért mert lelkiismeretes,hanem mert szeret és tőled akar gyereket.Első a tanulás,mert az teljes embert kíván.A jövőd múlik rajta.Sok sikert a döntéshez és minden jót!

2013. jan. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim válasza:
44%
Sokan szeretnének örökbefogadni újszülött babát, ha nem tudjátok felnevelni, nem csak az abortusz a megoldás. Sok meddő párnak tenné boldoggá az életét ha örökbefogadhatná ezt a gyermeket.
2013. jan. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
66%
42 évesen, hosszú évek küzdelme után sem lett gyermekünk a férjemmel. Huszonpár évesen elvetettem a gyermekem, mert az akkori párom(vőlegényem)nem akarta... Neki van kettő már, Nekem sajnos nem lett... Mit is írhatnék??? Mérlegelj, és dönts jól!!!
2013. jan. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!