Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinálnátok a helyemben...

Mit csinálnátok a helyemben tanulnátok vagy dolgoznátok? Nagy "szánalmas" hogy a párom szülei tartanak minket, ha gyerekünk is van?

Figyelt kérdés

18 évesen lettem terhes, becsúszott baba, megtartottuk. Így nem tanultam tovább, csak érettségim van. A párom egyetemista. Emellett az apjának dolgozgat, de nem túl komolyan, inkább csak ott is tanul (jogra jár). Kap pénzt, abból élünk, a szüleinél lakunk. Tudom, hogy nem a legideálisabb, és nem így kellene gyereket nevelni, de most ez van. Párom nem hagyja azért abba az egyetemet, mert itt a gyerek és megy el dolgozni, ha nem muszáj.

1,5 éves a kicsi. A szüleim folyton szekálnak, a páromra is azt mondják, hogy szánalmas, rám pedig hogy tudtam helyezkedni. Nagyon bánt, hogy ilyeneket mondanak. Lehet hogy a semmire tényleg nem tartottam volna meg a gyereket, de így nem láttam nagy akadályát, kettőnk döntése volt. Anyukám azt mondja menjek dolgozni, ne tartassam magam, mert nem erre neveltek. "Anyósom" meg azt, hogy legyek nyugodtan a gyerekkel, és lassan kezdjek el tanulni valamit, legalább valami két évest, ne foglalkozzak a szüleim véleményével. De ha nagyon akarom a testvére felvesz majd, de inkább tanuljak valamit.



2013. jan. 7. 10:28
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
93%
Tanulj szakmát (OKJ-sat), akkor viszonylag hamar munkába is tudsz állni és addig is a gyerkőccel lehetsz otthon.
2013. jan. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
86%
Hat en neki látnék munkát keresni - nem a családban- aztán majd tanulnék. Három embert tart el a parod családja......
2013. jan. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem is tanulj valami okjs szakmát,és akkor a gyermekeddel is tudsz foglalkozni,meg munkád is lesz majd.

Majd lesz valahogy,szerintem ennyi "eltartás" még belefér.

2013. jan. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
42%
Anyósodra hallgatnék ebben az esetben, és tanulnék valamit, majd utána elhelyezkednék a testvérénél, ha nem találsz állást két év múlva. (vagy ha olyan helyen tudsz tanulni, pld. OKJ-s, ahol nem kell egész nap bent lenni a suliban, akkor mellette félállásban dolgozhatnál anyósod testvérénél is). Persze mindezt csak szépen fokozatosan, mikor majd a kicsi is közösségbe jár, hogy a te tanulásod/munkád ne menjen a gyerek rovására. Az első 3 évben nagyon nagyon fontos az anyuka jelenléte a gyerek életében (később is, de az első 3 év az alapozásé, szokták mondani) :)
2013. jan. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
43%

Igazából nem az a "szánalmas", hogy eltartanak, hiszen megesik az emberrel, hogy olyan helyzetbe kerül, hogy mások segítségére szorul akár huzamosabb ideig is.


Inkább azt mondanám "szánalmasnak", hogy ezt így jónak gondolod, és eszedben sincs tanulni vagy dolgozni. Azt, hogy jól érzed magad eltartottként, és gyakorlatilag élvezed a helyzetet, éldegélsz "lesz, ami lesz" alapon, és a párodtól valamint a családjától vársz el mindent.


Egy valamire való magatartás ebben a helyzetben az lett volna, hogy az érettségi után egyből nekiállsz estin vagy levelezőn szakmát tanulni, majd a gyereket bölcsődébe adva amint lehetséges, dolgozni mész.


A te legnagyobb problémád az, hogy lusta vagy és életképtelen, a megoldásokat másoktól várod el. Ráadásul önző is vagy a saját kényelmedből fakadóan, ugyanis meg sem fordul a fejedben, hogy pl. mi lesz, ha esetleg szétmentek a pároddal, akkor kitől várod a segítséged? Gondolod, hogy egy gyerektartásból majd el tudod tartani kettőtöket? Mert ha igen, nagyot tévedsz.

2013. jan. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
81%
5. válaszoló, most miért döngölöd a fölbe a kérdezőt, aki ráadásul pont az ellenkezőjét írja. Tudja hogy nem jó igy ahogy van ezért kérdi, hogy inkább tanulással vagy munkával kezdje? 1,5 éves a gyereke, azért "megbocsátható" ha vele még otthon van.
2013. jan. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Én is akarom valamelyiket csinálni. Eddig itthon voltam a kicsivel, most már elég nagy, fél év múlva mehet bölcsibe. Ezért gondolkozok azon hogy mi legyen. Szeretnék valamit kezdeni az életemmel, nem akarunk a nyakukon élősködni egész életünkbe. Nekem is rossz egy kicsit, bár nem éreztetik, hogy kolonc lennék, de nem így képzeltem az életem. Ők meg semmi rosszat nem látnak benne, azt mondják azért vannak hogy segítsenek, megtehetik, akkor éljek a lehetőséggel.
2013. jan. 7. 10:46
 8/23 anonim ***** válasza:
72%

Szánalmasnak nem szánalmas, de elkezdhetnétek legalább "akarni" a saját lábatokra állni.

Nekem van 2 diplomám, most járom a harmadikat. Ősszel költöztünk össze a párommal, az ő szülei, az én szüleim és az én kis jövedelmem segítségével élünk.

Én már bárhová elmennék dolgozni, de vagy "túlképzett" vagyok, vagy "nincs tapasztalatom"...3 hónapja próbálok elhelyezkedni egyelőre sikertelenül. Nagyon zavar, sokszor bele vagyok betegedve...

2013. jan. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
90%

előbb-utóbb a párod családjától is csak azt fogod hallani, hogy eltartattad magad.

itt az ideje, hogy keress valami ingyenes (okj, főiskola...) tanulási lehetőséget, hogy a későbbiekben a saját lábadra tudj állni.

2013. jan. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
72%

Igen, a tanulással kezdd szerintem is. Aztán ha már bölcsis a kicsi, meglátod mi fér még bele.


8-as miért csinálod a 3. diplomádat? Hugomnak is 3 van, de jelenleg már ott tart, hogy mind a 3-at letagadta az önéletrajzában, igy vették fel egy irodába :( :(

2013. jan. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!