Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegetáriánusok, ilyen helyzetb...

Vegetáriánusok, ilyen helyzetben ti mit csinálnátok? Tapasztalatokat is szívesen meghallgatok.

Figyelt kérdés
Én három éve ovo-lakto vegetáriánus vagyok. Most elkaptam egy csúnya arcüreggyulladást és egyszerűen nem tudok kigyógyulni belőle. A családom azt mondja, hogy ez azért van, mert le van gyengülve a szervezetem és húst kéne ennem. Én nem akarok és nem is fogok húst enni, abban viszont lehet némi igazság, hogy gyenge egy kicsit az immunrendszerem. Az orvosom antibiotikumot, C- vitamint, multi vitamint és orrspray-t írt fel, de négy napja nem akarok javulni. 22/L
2011. dec. 11. 11:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%

Én amióta vega vagyok, sőt vegán, azóta évente maximum egyszer vagyok megfázásos beteg, előtte állandóan ilyenekkel küszködtem. Ha az ember beteg, a szervezetét ne terhelje meg nehezen emészthető ételekkel, főleg egy vega ne!!! hússal, amitől elszokott a szervezete. Koplalni sok folyadékkal, gyümölcs a legmegfelelőbb ilyenkor.

Gyógyteát igyál, legalább másfél litert, melegen, ne forrón. Hársfa, menta, citromfű, kakukkfű, apróbojtorján például. És nem árt, ha amikor nem vagy beteg, akkor is iszogatsz gyógyteákat hetente egyszer-kétszer.

2011. dec. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok vegetáriánus, ezt előre leszögezem.


A gyenge immunrendszert erősítheted, ha helyrerakod a bélflórádat. Élőflórás joghurttal, kefírrel, patikában kapható készítményekkel.

Vitaminokkal, táplálékkiegészítőkkel is próbálkozhatsz, ezek is húsmentesek.


Az arcüreggyulladáson sokat javíthat, ha lámpázod (lehet kapni ilyen speckó, piros égős melegítő lámpát). Nem olyan betegség, amire bekapsz két szem bogyót, és holnapra elmúlik. Makacs dolog, szokása vissza-vissza térni, mivel az arc- és orrüregbe felhúzódó baktériumok és vírusok kényelmesen elbújócskáznak.


Semmilyen olyan anyag nincs a húsban, ami erősebbé tenne, vagy segítene kikecmeregni a betegségből.

Fehérjéket, aminosavakat tartalmaz, ezeket más forrásból is be tudod szerezni, ha némi odafigyeléssel, változatosan állítod össze az étrended.


Egyszerűen csak keresnek valami bizonyítékot arra, hogy az életmódod egészségtelen, és ez most kapóra jött.



Fogj egy-két nagy vöröshagymát, vágd apróra, és tedd egy szűk edénybe (pohárba). Jó nagyokat szippants belőle, hadd könnyezzen a szemed! Egy-egy kavarással újra felszabadulnak az illóolajok, és megint jó mélyen belélegzed. Nem szeretik a baktériumok. Ezen kívül melegíts, akár lámpával, vagy kamillateás gőzöléssel. Sokkal többet használ, mint bármilyen húsétel.

2011. dec. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, én nem vagyok vega, sőt! :)


Van, aki szerint a kettőnek köze van egymáshoz, szerintem nincs.


Ami segíthet:

- arclámpázás

- inhalálás - fazékban kamillateát forralsz, asztalra teszed és fölé hajolsz (törcsi alá bújj) - vigyázz, mert égésveszélyes!!!

- méz-citromlé kombó (mondjuk 1-2 ekanál méz annyi clével, ami ellepi)

- apróra vágott foki-1-2 ekanál méz keveréke

- forró tea, leves

2011. dec. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a kvarclámpa szinte rögtön helyre tette az arcüreggyulladásomat, plusz egyél sok vöröshagymát nyersen és erős pistát a levesben. Nagyon jól fertőtlenítenek. Jobbulást.
2011. dec. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2011. dec. 11. 11:51
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A hústól nem lesz jobb az immundrendszered, ez hülyeség.

Amire neked szükséged van az sok zöldség-gyümölcs, azaz vitamin és ásványi anyag.


Ha rendszeresen gyenge vagy, akkor érdemes lenne csináltatnod egy vérképet, abból kiderül, hogy főleg mikre lenne szükséged. Az alapján utánanézhetsz, hogy mit érdemes többet fogyasztanod.


Az arcüreg-gyulladás meg nem olyasmi, ami 2 nap alatt elmúlik, szerintem annyira nem aggasztó, hogy még nem javult a helyzeted.

2011. dec. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha most hirtelen elkezdessz húst enni, az csak arra lesz jó, hogy ráadásként három napig fo sni is fogsz.


Sok vitamin, tea, gőzölés.

2011. dec. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Változatos táplálkozás esetén nem szoktak problémák lenni sem a vegetáriánus, sem a vegán életmód miatt. Talán jobban oda kellene figyelned, hogy biztosan minden tápanyagból és vitaminból megfelelő mennyiség kerül-e a szervezetedbe. Egyébként az én családom is ilyen. Szinte lesik az alkalmat, amire ráfoghatják "látod ez is azért van, mert nem eszel húst...". Ha lelkiismereti kérdést okoz, ne hallgass rájuk, később bánni fogod, hogy húst ettél. Használni úgysem használ, akkor meg minek feladni az elveidet?

Búcsúzóul egy idézet, ami épp ide illik.

„...Ha valaki a szokásos életmód mellett megbetegszik, mindenki vigasztalja, hogy nemsokára jobban lesz. De ha vegetárius beteg (ami szerencsére ritka dolog), mindenki biztosítja arról, hogy nemsokára meg fog halni, hogy ezt megmondták neki előre, s hogy így is van rendjén. Könyörögnek neki, hogy legalább kis húslevest egyék, hogy a reggelt megérje! Borzasztó eseteket mesélnek neki, az övéhez hasonlókat, mik kínos halálra vezettek. S ha fogvacogva kérdezősködik, hogy az áldozatok nem megrögzött húsevők voltak-e, azt felelik, hogy kímélnie kell magát s nem szabad beszélnie." (George Bernard Shaw)

2011. dec. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Örömmel értesítelek titeket, hogy sikerült meggyógyulnom, és ehhez húst se kellett ennem.:) Mindenkinek köszönöm a tanácsot!
2011. dec. 15. 19:30
 10/11 anonim ***** válasza:
jjjjuhúúúú! :-)
2011. dec. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!