Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, hogy ilyen vagyok...

Normális, hogy ilyen vagyok vagy ez önzőség?

Figyelt kérdés
A férjem tegnap elment síelni 1 hétre Ausztriába. Céges út, neki ingyen van. Nem sajnálom tőle, mert renden ember és sokat dolgozik a családért. De! Van egy 9 hónapos kisfiunk és itt vagyok egyedül vele teljesen kikészülve. Nagyon eleven kisbaba,nincs egy perc pihenés sem mellette, ha fel van, ha alszik,akkor takarítok, mosok, főzök. Jönnek a fogai, ezért éjjel nem sokat alszunk. Már teljesen ki vagyok a fáradtságtól, annyira ki akadtam éjjel is, amikor még fél 2-kor mindig nem aludtam egy percet sem. Ki kellett mennem levegőznöm a teraszra, hogy lenyugodjak,mert féltem, hogy erősebben fognám meg a gyereket. Egyébként munka után segít a férjem, játszik a picivel, addig le tudok ülni pár percre. Anyósom velünk lakik, de soha meg nem kérdezné ( most sem), hogy tud-e segíteni valamiben. Annyi a "segítség", hogy feljön hozzánk és a gyereket állandóan az ölében fogja. Ha meg szólok érte, hogy tegye le, még én vagyok a gonosz anya. A szüleim dolgoznak és nem is itt laknak, ők hétvégente jönnek, hoznak ebédet és segítenek takarítani, mosni, ha kell. Szóval annyi lenne a bajom, hogy haragszom a férjemre, hogy ebbe a helyzetben itt hagyott ennyi időre. Megérdemli a kikapcsolódást, de azt hiszem én is megérdemelném. Csak most úgy gondolom, ilyen kicsi baba mellett nem az az időszak van, hogy a másikat egyedül hagyjuk. Mit gondoltok?
2013. jan. 24. 12:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%

Én úgy gondolom - nőként - hogy nekem semmivel nem lenne jobb, ha a férjem sem tudna aludni.


Valószínűleg a jelenleg egyikőtöknek sem túl sok kikapcsolódás jut, én nem sajnálnám tőle. Persze ez úgy lenne fair, ha később, mikor már egyedül lehet majd hagyni a kicsit az apával, akkor te is elmehetnél egy hétre kikapcsolódni.

2013. jan. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
És az anyósodat nem tudod megkérni, hogy segítsen? Talán nem venné zokon, ha befognád kicsit, amíg a férjed síel. Lehet, nem az a típus, aki önként ajánlkozik, vagy nem látja át magától, hogy miben segíthetne. Kérd meg!
2013. jan. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Annyi a "segítség", hogy feljön hozzánk és a gyereket állandóan az ölében fogja.


Szerintem ez baromi nagy segitség.Addig még ő fogja addig te csináld meg amit gondolsz vagy pihenj egy kicsit.

2013. jan. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
A múltkor a baba belekapott a szemembe és alig láttam vele. Na akkor is feljött a gyerekhez, én nekiálltam vasalni és ő végig nézte, hogy mit össze kínlódok. Egyszer azt mondta, meg akarja nézni, hogy fogok bele bukni ebbe a sok dologba. Ezek után nem szívesen megyek oda hozzá, hogy csinálja már meg ezt vagy azt. Ha akarná, meglátná mit lehet segíteni. Kedves 3. válaszoló nem tudom van-e gyereked, de tudod ha folyamatosa ölben van tartva, hamar rákap és utána azért sír, hogy csak ölben akar lenni. Ez be is következett. Egy 10 kg-os gyereket ki bír ölbe húzogni órákig?
2013. jan. 24. 12:24
 5/18 anonim ***** válasza:
61%

Te irtad hogy segit a férjed meló után.

Segit az anyós,mert pesztrálja a gyereket.

A szüleid hétvégén segitenek,főtt kaját kapsz.


Mégis mit vársz még?

Átlag anyukának kutya se segit,mégis megoldja,nem nyafog ennyit.

2013. jan. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

"Na akkor is feljött a gyerekhez, én nekiálltam vasalni és ő végig nézte, hogy mit össze kínlódok"


Figyelj. Egyrészt, ha nem látsz, akkor ülj le és pihenj, amíg nem vagy jól. Senki nem kötelez arra (gondolom), hogy akkor vasalj, lehet fél órával később is. Az anyósosdit meg nem értem, hogy csak nézte. Vasaljon ki ő helyetted, vagy mi? Mert még az egy dolog, hogy anyukám pl. kivasalna helyettem, de az anyósomtól nem várnám ezt...


"ha folyamatosa ölben van tartva, hamar rákap és utána azért sír, hogy csak ölben akar lenni."


Ne haragudj, de attól, hogy az anyós párszor átjön, és ölben tartja, még nem fog rászokni. Ehhez azért több kell. Ha pedig nem tetszik, hogy ölben tartja, ne "rászólj", hogy tegye le, hanem kérd meg, hogy játsszon vele, MERT nyűgös, ha nincs ölben tartva. Erre nem hiszem, hogy megsértődne az anyós.


Nem mondom, hogy az anyósod tökéletes, a leírásodból úgy tűnik, hogy egy nyűgös, sértődős típus - de ha ezt amúgy is tudod, akkor próbálj meg hozzá úgy szólni, hogy az neki is megfeleljen. Legalábbis én így állnék a dolgokhoz.

2013. jan. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Annyira én sem értem a problémádat...Nekem is van gyerekem,és segítségem is,csakúgy,mint neked...Igazság szerint nekem "jól esett",amikor a férjem elutazott pár napra,szintén a hobbijának hódolni...Ketten maradtunk a kicsivel,nem aggódtam a takarításon,vasaláson meg úgy általában a házimunkán,hiszen otthon voltunk,nem kellett "időre"ruha,kaja,stb..(nem,nem egy diktátor a férjem,de neki azért mégiscsak más a napirendje dolgozóként,mint nekem otthon)

A gyerek "lekapatását"alapból egy nagy butaságnak tartom,de szíved joga így gondolni...Van egy olyan időszak,amikor "szívás",de én pl. főztem úgy,hogy a kezemben volt végig..segít sózni,stb...Most már lassan két éves,és néha még kéri,hogy vegyem ölbe,de simán eljátszik egy órát is egyedül...ennyit az elkapatásról(nekem is mondtak ilyeneket,de tettem rá,inkább vettem egy jó csatos hordozót..)

Nekünk anyuék a szomszédok,de én főzök rájuk is hétközben,mosást,vasalást mindenki magának csinálja,ha meg anyósomék jönnek hétvégén,akkor ide úgy jönnek,hogy rendben van a lakás,főzök nekik ebédet és nekik csak unokázniuk kell.

Amúgy ha hazajön a férjed,mondd el neki,hogy örülnél,ha te is ki tudnál kapcsolódni,mert szükséged van rá és menjetek el egy wellness hétvégére pl.,ahol míg te lazulsz,ő babázik...

2013. jan. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
48%
Egyáltalán nem normális.Attól,hogy van egy gyerek a világ nem áll meg.nehogy bemagyarázd mosni főzni kell helyetted.Kinek szülted azt a gyereket,magatoknak vagy a nagyszülőknek?Oda pakolod neki a játékait el lesz az,ha sír majd abba hagyja.Nagyon elvagy kényelmesedve.Másoknak is van pici ,picik sőt dolgoznak is,és mégis megtudják csinálni a háztartást is.Szedd össze magad nem beteg ,vagy és ne legyél ilyen élhetetlen.
2013. jan. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Megértem, hogy egy picit (?) irigyled a férjed, én is azt tenném, de bizony 1 gyerekkel, úgy, hogy van a közelben segítség, simán megoldható az az 1 hét. Nekem 2 gyerekem van, kis korkülönbséggel, és már csak 1 nagymama van (a szüleim már nem élnek), aki 250 km-re lakik. Most nem bezzegelésből, de sok mindent megoldottam már én is egyedül.

Szerintem ha nem bírod egyedül, akkor fogadd el anyósod segítségét, és viseld el, hogy fogja a gyereket (ahogy írták előttem: az tök nagy segítség).

És igen, szerintem is menjetek majd el kikapcsolódni. 1 év múlva már akár gyerek nélkül is megtehetitek.

2013. jan. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
80%

Kedves 3. válaszoló nem tudom van-e gyereked, de tudod ha folyamatosa ölben van tartva, hamar rákap és utána azért sír, hogy csak ölben akar lenni. Ez be is következett. Egy 10 kg-os gyereket ki bír ölbe húzogni órákig?


3as vagyok van gyerekem aki elég sokat volt ölben mert anyukám igy tudott segiteni.Igaz ez pici korban volt nem 9hónaposan amikor már mászik egy gyerek.Miért kellene órákon át ölben cipelgetni?

Nem hiszem hogy ketőtökre annyi házimunka lenne hogy azt órákon át kell csinálni.

2013. jan. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!