Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy gyerek szeret és szülői...

Egy gyerek szeret és szülői támogatás nélkül viszi valmire az életben? Vagy csak tengődni fog?

Figyelt kérdés
2013. jan. 24. 13:13
 1/9 A kérdező kommentje:
bocsánat, szeretet akart lenni
2013. jan. 24. 13:13
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

az egyéniségétől függ, de nagy valószínűséggel sérült ember lesz


vagy megkeményíti ez a hiány, vagy elkallódik

2013. jan. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy le tudja-e küzdeni ezt a hiányt. Vagy túllép ezen és bizonyít saját magának vagy nem tudja túltenni magát ezen és örökre kísérni fogja.
2013. jan. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
tengleng az életben,felületes életet fog élni,most lehet lepontozni,de én csak ezt figyeltem meg a környezetemben.A kiegyensúlyozott élet titka az öszetartozás érzete.
2013. jan. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Miért ne vihetné? De tényleg egyéniség függő. Mi négyen voltunk testvérek, a "szüleinkről" jobb nem beszélni. Nem tudom miért, hogyan de nagyon összetartóak voltunk mindig, talán azért meg tudtuk, hogy tényleg csak egymásra számíthatunk. Ránk, középsőkre azt mondják, hogy a jéghátán is megélünk, azt hiszem igazuk van. A legidősebb egy kis irányításra szorult, neki voltak balhéi anno, sok mindenből ki kell húzni, vagy beosztani a pénzét (közös albérletben éltünk, díjakra, ételre el kellett kérni előre a pénzt), szóval ő el tudott volna zülleni, de húszas közepére kinőtte. A legkisebb már nehéz eset, őt talán mi is magára hagytuk egy kicsit, nagyobb a korkülönbség, többet kellett otthon is átélnie. Ő hajlamos rosszul választani pasit, és függeni tőle, de azért ő is alakul :)

Nem tudom megítélni, hogy vittük e valamire. Van amelyikünk albérletben él, van amelyikünk a hitelt fizeti. De normálisan élünk, dolgozunk, nem vagyunk alkeszek (ezek nagy szók a családunkban...) Kettőnknek van családja is. Szóval azért felnőttünk, élünk, csináljuk amit kell :)

2013. jan. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én szülői szeretet és támogatás nélkül nőttem fel.Nem érzem úgy hogy ne találtam volna fel magam egyedül is,és nem vittem volna valamire.Attól függ kinek mi a valami.Én büszke vagyok arra amit elértem,bár nem váltottam meg a világot vagy ilyesmi,hibáztam a döntéseimben is(bár igyekeztem tanulni ezekből).Ebben nagy szerepet játszott az hogy nem volt szülői hátterem(amúgy nem voltam árva).Nálam úgy jött ez ki hogy homlok egyenest ellentéte akartam lenni a szüleimnek,szerintem ez sikerült is.Az öcsém már nem volt ilyen szerencsés,pedig ő kapott segítséget.
2013. jan. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen, viszi:)Sőt, ha családja, saját családja lesz, akkor több szeretetet ad mint azok, akiket agyon ajnároztak..
2013. jan. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A férjem szülei nem szeretik és nem támogatják sem a férjemet, sem a nővérét. Mindketten becsületes, szorgalmas emberek, akik megállják a helyüket az életben. A férjemnek már mi vagyunk a családja (van egy 7 hónapos kisfiunk is, akit apósom nem is látott, anyósom is egyszer 3 hetes korában), a szüleimmel is jó a kapcsolata. Persze fáj Neki a szülei viselkedése, de már nem is akarja a kapcsolatot tartani velük.
2013. jan. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Viheti valamire, de sokkal nehezebb dolga lesz.
2013. jan. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!