Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elmondjam anyukámnak, hogy...

Elmondjam anyukámnak, hogy dohányzom?

Figyelt kérdés
13 évesen elkezdtem cigizni.. a suliba épp az volt a menő dolog... és úgy gondoltam, hogy én nem fogok úgyse rászokni... aztán egyre többet cigiztem... rászoktam... és 14 voltam, amikor a nővérem beárult anyámnak... és anyu mérges lett, nem engedett egy hétig sehova meg jött a szöveg, hogy "eljátszottam a bizalmát.." és megigértette velem, hogy soha többet nem gyújtok rá. Megigértem neki, most 16 éves leszek lassan és még azóta sem szoktam le a cigarettárol.. lassan el szeretném mondani neki, mert lelkiismeret furdalásom van, olykor megkérdezi, hogy ugye nem szoktam már rágyújtani, és mindig mondom neki, hogy nem.. nem tudom mit szólna, ha elmondanám, hogy azóta is cigizek. biztos nagyon rosszul esne neki... Mit csináljak??????? (lány)
2009. aug. 31. 23:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%
Mindenkinek az lenne a legjobb, ha tényleg leszoknál és csak utána beszélnél anyukáddal, ezzel igazán vissza tudnád szerezni a bizalmát.
2009. aug. 31. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
40%
Ha ki akarsz penderedni otthonról...
2009. aug. 31. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
97%
Csodálkoznék, ha nem tudná, mivel érződik a szaga... szerintem. Pl. így tennék: -Anya, segítenél? -Miben? -Hát... talán haragszol, de biztos tudod, hogy dohányzom, nem bírtam leszokni, pedig megigértem. -Nem tudtam. Bíztam benne, hogy leszoktál. -Segítenél leszokni? Mindig megmondom, hogy hányat szívtam aznap. És mindig eggyel kevesebbet kell. Mit szólsz? - Gondolod, hogy ha eddig nem sikerült, akkor ez majd használ? - Akkor segíts kitalálni valami jobbat...
2009. aug. 31. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem anyukád tud róla, különben nem kérdezgetné. Na most az eddigi válaszok mind jók, feltéve, hogy tényleg le is akarsz szokni róla. Persze az lenne a legjobb, ha így lenne, de ugye ez korántsem biztos. Én 15 évesen kezdtem el cigizni, szerintem a szüleim is tudták, de én titkoltam 18 éves koromig (persze egy idő után ez inkább már csak nyílt titok volt), aztán nagyon meglepődtem, amikor anyukám kínált meg egy cigivel. Persze ha anyukád nem dohányzik, akkor valószínűleg nem fogja ilyen lazán kezelni.
2009. szept. 1. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Biztos lehetsz benne, hogy tudja! El se hinnéd, miket nem tudnak az anyukák:D Én 1 évig "titkoltam", hogy dohányzom. Legalább is azt hittem, milyen ügyes vagyok, hogy nem jött rá. De hozzá teszem, már 19 voltam akkor! De még is szégyelltem ez miatt magam.

Aztán felbátorodtam. Azt hittem alszik már mindenki és lazán kiültem a teraszra elszívni egy szállal. Meghallottam, hogy jön ki, és gyors eldobtam,csak épp nem sikerült messzire, oly annyira, hogy mellém esett. CSak annyit fűzött hozzá, hogy tudom, hogy cigizel.

2009. szept. 1. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ti tényleg ennyire nem tudjátok elviselni mások véleményét?
2009. szept. 1. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:

3. válaszoló!

tudod vannak olyan szülök, akik nem úgy reagálnak arra h a gyereke 3 éve dohányzik hogy "-Nem tudtam. Bíztam benne, hogy leszoktál." hanem kiveri a balhét és üvölt esetleg meg is pofoz. nekem hál isten nem ilyen, de ezt úgy állítod be mintha ilyen meseszerű lenne a dolog:S

szerintem az lenne a legjobb ha leszoknál és utána osztanád meg anyukáddal, vagy az, hogy elmondod neki és közösen kerestek szakembert, vagy segítséget.

sok sikert!

L/15

2009. szept. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
23%
Remélem tüdőrákos leszel.
2009. szept. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Utolsó: gratulálok az átkodhoz! Ezt azért mégse kellett volna...
2009. szept. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
7%
Sajnos nem vagyok cigány asszony, hogy átkokat szórjak. Másrészről az bírom, ha egy dohányosnak sír a szája.....
2009. szept. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!