Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukámnak elmondjam?

Anyukámnak elmondjam?

Figyelt kérdés

Ma nem nagyon volt kedvem bemenni suliba, mivel 2 dogát is írtunk volna, és a hétvégén nem volt időm készülni..

Ma ugy tettem, mintha elmentem volna reggel, csak a parkba vártam, hogy anya elmenjen dolgozni, utána pedig felmentem a lakásba..

Felhívtam a háziorvosom, azt mondta, maradjak csak otthon pihenni, holnap menjek délelőtt hozzá. ( azt mondtam, hogy rossz volt a gyomrom.. )

Anyukámnak elmondjam, hogy ma nem mentem be?

És ha holnap még szerdára is kiír, akkor addig kell tettetnem, hogy bejárok suliba! :(

Olyan lelkiismeretfurdalásom van.. de nem akartam rossz jegyet kapni!


2011. okt. 24. 12:46
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
84%
Jobb az őszinteség...
2011. okt. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 Antimod ***** válasza:
68%

Hú, hogy én hányszor csináltam ilyet... és hány témazárót úsztam meg így, mert elfelejtették velem megíratni...

Nem szép dolog, de sajnos ennyi ügyeskedés kell az élethez. Tulajdonképpen egy bölcs döntés volt, de ezt az időt használd fel arra, hogy alaposan felkészülj, hogy jó jegyet kaphass. Hiszen csak így volt értelme az egésznek. És ne csinálj ebből sportot: hazudni nem jó, és még évek múlva is nyomaszthat az ilyesmi.

2011. okt. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
84%
Nem fog neki örülni, de jobb, ha elmondod az igazat. Nem ismerem anyudat, nem tudom,hogyan fog reagálni, ha elmondod.Vagy, megmondod, szarul voltál és hazajöttél, holnap meg elmész az orvoshoz...
2011. okt. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Úgyis megtudja anyud hogy hiányoztál,mert akár a tanárnő is felhívhatja,hogy mi van veled,miért nem jársz suliba.Ahogy az orvos is.Én mindenképpen elmondanám az igazat.Azt tudja anyud,hogy semmi bajod nem volt,hiszen elmentél a suliba..

A lógásnak meg semmi értelme nem volt,mert a dolgozatot utólag is megírathatja veled a tanár vagy rosszabb esetben feleltet..

2011. okt. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Jobb lenne ha megmondanád, őszíntén, mert előbb utóbb ugyis kiderül, meg erre van a másik megoldás, hogy kellene kicsit tanulj, és akkor nem kellene félned attól, hogy írtok dogát vagy feleltek!!!
2011. okt. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
84%
Ha te nem mondod el megeshet, hogy a háziorvos elszólja magát, vagy a suliban szülőin megmutassák anyudnak, hogy hiányoztál. Esetleg mond meg neki is, hogy beteg vagy, csinálj úgy, mintha hasmenésed lenne, vagy nem bírnál enni és akkor elhiheti, de ha nem veszéjes anyukád, akkor jobb ha megmondod az igazat, egyszer úgyis kiderülhet.
2011. okt. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Úúú te mázlista :DD.

Egyébként szerintem mondd el anyukádnak úgy,ahogyan itt leírtad. Lehet,hogy kicsit kiakadna,de a lelkiismeret furdalás nem múlik el könnyen.

2011. okt. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Ha kiír az orvos akkor is menj be, a lényeg hogy mára legyen igazolás.
2011. okt. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Hát ha más nem, szimullálj és mond, hogy hazajöttél. Utólag cikibb, ha kiderül, nem mellesleg legtöbb helyen alá kell íratni az igazolást szülővel. :D Nálunk meg elég jól kiszúrták a hamisítást anno. :D
2011. okt. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 Kati88 válasza:
SZia! Szerintem ha mindent elmondassz kerek perec, akkor anyukád ki fog akadni és azt fogja mondani, hogy lógsz és nem fogja értékelni az őszinteséged. Én a helyedben azt mondanám, hogy annyira stresszeltél a dolgozatok miatt, hogy hasmenésed lett, és ezért hazamentél és felhívtad az orvosod...satöbbi. akkor már majdnem igazat mondtál, kivéve, hogy pont nem volt hasmenésed, de ez a hasmenés dolog annyira relatív, ha már 2szer mész Wcre az hasmenés...:P Hány éves vagy amúgy? MErt egy bizonyos kor után ez úgyis a saját dolgod, nem anyukádé. Nekem votl oylan, hogy a nagymamámmal laktam és már főiskolára jártam, de el keleltt játszanom, hogy megyek az iskolába, különben kiakadt volna, hogy mi az, hogy nem megyek be...nem tudja, hogy hogy van ez a főiskolán...
2011. okt. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!