Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valótlan név lett bejegyezve...

Valótlan név lett bejegyezve gyerekem anyakönyvi kivonatába az apa résznél, mivel nam akartam hogy köze is lehessenmég névileg sem a a gyermekhez. Az apa most megejelent fenyegetőzik hogy be akarja bizonyítani hogy ő az apa. Mivel járhat ez számomra?

Figyelt kérdés

Mivel járhat ez számomra? Lesznek plusz költségeim? A neve a gyermeknek maradhat az enyém? Visszamenőleg kifizettetik az apával a gyermektartást? Számíthatok rá hogy kapok gyermektartást?


Eltelt öt év úgy hogy az apát nem érdekelte a gyermek, az évek alatt max 20szor jött látogatni. Az én nevemen van a gyermek.


Mivel soha még bizonyítatlanul sem támogatott pénzel engem a gyermek nevelése céljából, nem foglalkozott a gyermekkel, neki milyen esélyei vannak??

Gyermekem öt éves.

(veszélyeztetett terhes voltam miatta, erőszakos etc. )


2013. jan. 24. 18:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
16%
Hivatalos papírt hamisítottál azzal, hogy valótlan név lett bejegyezve. Ezek után meg még abban reménykedsz, hogy neked jár valami? Igen, ha szerencséd van pénz bírság, közügyektől való eltiltás, de egyébként közokirat hamisításért akár 2 évig terjedő szabadságvesztés is járhat.
2013. jan. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
18%

Miért nem azt irtad be hogy apa ismeretlen??????


Elég furi kérdés....:S


Amugy ha tényleg igaz ez igy akkor szép hogy az érdekel hogy lesznek e költségeid meghogy igy a gyerektartás meg ugy a gyerektartás.

2013. jan. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
39%
Annyira nem akartad, hogy köze legyen a gyerekedhez, hogy okiratot hamisítottál, de a pénze azért kéne? Vagy kamu kérdés vagy az intelligenciaszinted nem lehet több egy Teletabiénál.
2013. jan. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
78%
Én többször is hallottam hogy az anyának mindenképp be kell írni egy apa nevet. Sokszor van hogy egy valótlan nevet adnak meg. Ezt szabad
2013. jan. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
77%
Ha ismeretlen az apa,akkor 3 év után irnak be egy fantom nevet. Általában az anya édesanyjának a nagyapja vezeték nevét kapja. Nem tudtam h irjam le másh remélem érthető.
2013. jan. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
94%
Én is úgy tudom, hogy 3 éves korig ha más nincs, képzelt nevet adnak a gyereknek. Gyerektartás visszamenőleg 6 hónapig jár, neked költségeid nem lesznek.
2013. jan. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
73%
Itt valami kacsa,fent valótlan név lett bejegyezve..alatt max 20szor jött látogatni. Az én nevemen van a gyermek. Most akkor mi is van??
2013. jan. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
78%

ha nem értetek hozzá, miért szóltok bele?


amikor született, az 'apa' rubrikához valótlan név lett megadva. Ezt szabad. Pl ha a nő nem tudja, hogy a 8 pasiból, akivel viszonya volt, melyik az apa, és nem is érdekli, nem akar egyiktől sem támogatást, akkor beírnak egy fantom nevet, mondjuk Kis Miskát.

Ha a nő nem házas, nincs apasági nyilatkozat, automatikusan az ő nevére kerül a gyerek.


Kérdező. Miért akar most a gyerektől bármit?

Mondd meg a pasinak, ha annyira akarja, menjen be a gyámügyre, mesélje el a panaszát. Ők hivatalból apasági vizsgálatot csinálnak, ha bizonyosságot nyer, hogy ő az apa, akkor követelheted tőle fél évre visszamenőleg a tartásdíjat, ami 6*15.000Ft, vagyis 90.000Ft.

Ha ezt kifizette, a továbbiakban is havonta járni fog a támogatás, ha nem fizeti, kérheted, hogy az állam megelőlegezze, és amint lehet, kamatostul visszaszedik tőle.

Ha pedig fenyegetést jelent rátok (írtad, hogy erőszakos), kérheted, hogy csak felügyeleteddel találkozhassanak, ha még úgy is gázos a helyzet, akkor meg is szüntethető a kötelező láthatás - de erre nagyon jó indok kell


Ezt vázold fel a pasinak is - már az anyagi részét - mindjárt meggondolja magát

2013. jan. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

utolsó vagyok.

miért lettem lepontozva? ezek a lépések, ez van.

2013. jan. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

1-es és 3-as válaszoló tipikus példája emberi butaságnak, Fogalmuk sincs róla, mi a valós helyzet, mit mond a törvény, ők csak mondják a magukét, földbe döngölve a kérdezőt...


A képzelt apa személye való dolog, a gyerek 3 éves koráig rendezni kell a családi jogállását, ugyanis a gyerek nem maradhat apa nélkül, ha más nincs a gyámhivatal képzelt apa nevét íratja be a születési anyakönyvibe.


Képzelt apa bejegyzése


"Ha a gyermek mindkét szülője ismeretlen, születése után nyomban, ha pedig apjának kiléte nem állapítható meg, az anya kérelmére bármikor, egyébként pedig a gyermek harmadik életévének betöltése után hivatalból kell intézkedni az iránt, hogy a születési anyakönyvbe a gyermek szülőiként, illetőleg apjaként képzelt személyt jegyezzenek be. Az intézkedésre a gyámhatóság hivatott."


A nagyon okos válaszolók pedig gondolkodjanak el kicsit, mielőtt nekiesnek a kérdezőnek, hogy az apaság elsimerése sosem bemondás alapján működik, hanem vagy házassággal, vagy apasági elismerő nyilatkozattal. Nem bemondásra megy. Máskor meg legyenek kedvesek olyanhoz hozzászólni, amihez valóban értenek.

2013. jan. 25. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!