Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha valaki öngyilkossággal...

Ha valaki öngyilkossággal fenyegetőzik az figyelemre vágyik?

Figyelt kérdés
Az egyik barátnőnk mostanában sokszor rosszkedvű, gyakran hajtogatja azt,hogy őt senki sem szereti meg ha meghalna nem is hiányozna nekünk meg nincs értelme élnie. Mondtuk neki ez nem igaz mi szeretjük őt de nem hiszi el nekünk. Mi arra gondoltunk figyelemfelkeltésre használja ezt. Sajnos a családjában sincs minden rendben: az anyukája meghalt kiskorában az apukája pedig nem nagyon foglalkozik vele. Talán szeretetre vágyik? Szeretnénk segíteni neki de így nem lehet. 20/L
2012. aug. 1. 22:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%

Ha foglalkozol vele, akkor pedig téged tesz tönkre érzelmileg.

Mindenképp szakember foglalkozzon vele, az öngyilkosság nem játék, amit házi módszerekkel lehetne orvosolni!

2012. aug. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
82%
Tudod erre mondják, aki tényleg meg akarja tenni, nem mondogatja fűnek-fának, hanem csöndben megteszi és kész. A csaj a tipikus lelkibajos-segítségre szorulós fajta, vigyétek el szakemberhez.
2012. aug. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%
ez egy segélykiáltás. szakember kell neki.
2012. aug. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Akkor rábeszéljük menjen el pszichológushoz mert attól jobb lesz neki. Reméljük kigyógyul ebből.

2012. aug. 1. 22:49
 5/14 anonim ***** válasza:
93%
Igen. Szeretethiányos. Leginkább önmagát nem szereti. Beszélgessetek vele sokat. Nem feltétlenül kell neki szakember, attól függ... Ezt így nem lehet megmondani. De nekem sem kellett, elég volt pár önsegítő könyv. De én akartam a változást.
2012. aug. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
91%
Ezzel nem azt akartam írni, hogy ne próbáljon meg szakemberhez fordulni, csak ha esetleg nem akar, akkor sincs minden veszve. #5
2012. aug. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Le tudnád írni milyen könyveket olvasson?

Holnap leülünk vele beszélni sokat (amennyit ő akar) és foglalkozunk vele.

Te mit csináltál amitől kigyógyultál belőle?

2012. aug. 1. 22:52
 8/14 anonim ***** válasza:
60%

Barátok kellenek, akik megértik a baját! Én is sokszor úgy érzem mindenkinek jobb lesz nélkülem, aztán rápillantok 16 hónapos fiamra aki ott hülyéskedik rendszerint a járókába, vagy az ölembe hajtja a fejét, vagy egyszerűen csak kacag valamin, és elszáll minden depis gondolatom.


Barátok kellenek neki és odafigyelés, hallgassátok végig, beszélje ki magából gondját baját, és ti hallgassátok végig figyelmesen. Ha ezt megteszed jobban fogja magát érezni!

2012. aug. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Kedves 22:53-as!


Az a baj szerintem,hogy kiskorában (6 évesen) meghalt az anyukája és azóta senki nem szereti úgy őt mint az anyukája régen. Mi szeretjük őt de egy anyát nehéz pótolni és ez hiányzik neki gondolom.

De ezentúl még jobban oda fogunk rá figyelni az biztos!

Nem szeretnénk ha valami baja lenne.

2012. aug. 1. 22:59
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

"Tudod erre mondják, aki tényleg meg akarja tenni, nem mondogatja fűnek-fának, hanem csöndben megteszi és kész."


Kedves válaszoló ez nem igaz, pont az ellenkezőjéről volt tudomásom. Az illető mind mondogatta, hogy öngyilkos lesz...nem vette senki komolyan... és egy nap meg úgy találtak rá.


Úgyhogy komolyan kell venni!!!

2012. aug. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!