Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom volt felesége nem...

A párom volt felesége nem akar elköltözni a közös lakásukból, mit tegyünk? Részletek alább.

Figyelt kérdés

Párom több, mint 1 éve elvált, már 2 éve elköltözött a közös lakásból, de sajnos a lakás dolgot a mai napig nem sikerült elrendezni. Közös tulajdonuk, a volt feleség él most ott. A lakás már 10. hónapja meg van hirdetve eladásra, de vevő nem igazán akad rá. Ennek az az oka lényegében, hogy a volt feleség nem igazán akar onnan elköltözni és irreálisan magas áron van meghirdetve a lakás és nem engedni (pont emiatt), hogy csökkentve legyen az ár. Bár a hitel nagy részét fizeti is, de a párom is fizet még valamennyi hitelt, ami ennyi idő elteltével engem már nagyon zavar.

Sokat veszekszünk a kialakult helyzet miatt és nem szeretnénk ha emiatt menne szét a kapcsolatunk, szeretnénk már végre a saját életünket élni.

Szóval, azon gondolkodunk, hogy a párom felvenne egy újabb hitelt, amiből kifizetné a volt feleségét, plusz a fennálló hiteleket és így megkapná a lakás teljes tulajdonjogát és végre ő hirdethetné a lakás úgy ahogy ő akarja. Én sajnos jelenleg nem tudok hitelt felvenni de nem szeretném ha azáltal, hogy zavar engem már nagyon ez a helyzet, úgy érezné belehajszolom egy újabb hitelbe, eladósodottságba.

A volt feleséggel beszélni nem lehet, mindenre hivatkozik, csak ne kelljen onnan elmennie.

Mi tegyek? Próbáljak még valahogy türelmesen várni vagy vágjunk bele a hitelbe? Jogi útra nem szeretné a párom terelni a dolgot, úgyhogy azt ne is javasoljátok.

Mindenkinek köszönöm, aki elolvasta és válaszolt.


2009. szept. 1. 10:31
 1/6 anonim ***** válasza:
35%
A közös lakás lerendezése kizárólag a párodra és az ex-nejére tartozik, nem értem, miért gyötröd magad emiatt? Veszekedni meg pláne nem kellene miatta, hiszen nem a te dolgod. Ne közös pénzként tekintgess a párod ex-nejénél lévő vagyonrészére, inkább okulj az esetből: láthatod, mennyire megnehezíti az ember életét a közös ingatlan, alakítsátok úgy a közös életeteket, hogy azért mindkettőtöknek legyen menekülőútja, ha mégis elromolna a kapcsolat.
2009. szept. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Sajnálom, ha ezt szűrted le az írományomból, nem ez volt a célom. Engem nem érdekel a párom pénze, dolgozom, van saját lakásom ahol most együtt élünk. Törődni pedig azért törődök a témával mert a volt feleség "nem hagy" minket élni, folyton üzenget, telefonálgat, egyezkedik, stb mert ez egy jó ürügy érzésem szerint. A páromat még jobban idegesíti mint engem, ő már nagyon szeretné lezárni mindennemű jogi kapcsolatát az exével. Ennyiben rám is tartozik a dolog. Jövőre szeretnénk összeházasodni és szeretnénk már végre tiszta lappal élni.
2009. szept. 1. 11:14
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez azért nem teljesen így van, hogy nem tartozik rá. Pláne, ha még a párja is fizet vmennyit hitelt, és mondjuk így kevesebb pénz jut a közös életükre, akkor igenis tartozik rá is. Pláne, ha mondjuk közös kasszán vannak, persze, hogy tartozik rá is, hogy hova megy el a közös pénz egy része.

Kedves kérdező, ettől függetlenül hagyd a párod dönteni. Ha ennyire makacs az asszony, akkor lehet, hogy a hitelfelvétel és a kifizetése a legjobb megoldás. Vagy max. a párod jelentse ki, hogy ameddig nem csökkenti reálisra a lakás árát, addig nem fizeti a maradék hitelt. Lehet, hogy hülyeséget mondok, de ha feles a lakás, akkor a párod a saját részét eladhatja. Fenyegesse meg az asszonyt, hogy ő eladja a részét, és ha nem akarja, hogy idegenek vegyék meg a felét (bár az asszonynak vásárlási előjoga van, de annyira akarja, hát vegye meg), akkor minél hamarabb próbálják meg közösen eladni. De mindenképpen kérdezzetek meg egy jogászt!

2009. szept. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Na ezt én nem értem!Nekem lenne részem egy másik lakásba én a földet is megmozgatnám hogy megkapjam a részem!Esetleg vannak gyerekei a párodnak az elözö kapcsolatábol?
2009. szept. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
73%
Akkor előfordulhat, hogy a feleség még nem adta fel, és így próbálja visszaszerezni/magához láncolni a pasit. Ez esetben pláne ne veszekedj, legyél te a nyugalom és a szeretet szigete, ne is törődj a nő mesterkedéseivel, koncentrálj a párodra, a közös életetekre. Meglátod, amint összeházasodtok, és kiderül az ex számára, hogy nincs visszaút, pillanatokon belül sikerül majd eladnia azt a lakást.
2009. szept. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha van az ex-szel közös gyerek, a bíróság valószínűleg az anyának ítélte meg a lakáshasználatot. Ha nincs gyerekük, akkor lehet kérni a közös tulajdon megosztásását, vagy a vagyonközösség megszüntetését. A fél lakásra a volt feleség fizethet bérleti díjat. De azt nem értem, hogy a közösen felvett hitel nagy részét miért a volt feleség fizeti? Miért nem a tulajdoni hányad szerint fizetik a hitelt? Nagyon sok a kérdés, kevés a konkrétum a válaszadáshoz.
2009. szept. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!