Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van esély 12 éves gyerek...

Van esély 12 éves gyerek elhelyezésének megváltoztatására? Nem akarok állandó cirkuszt

Figyelt kérdés

Elváltam, van egy 12 éves fiam. Az anyjával elég hülye a kapcsolatom, mióta van egy élettársam, közös gyerek pedig pláne. Minden egyes hétvégén cirkuszol, de ha nem megyek fel a gyerekért, a kocsiban várnám meg akkor nem engedi le. Szid a gyerek előtt mintha valami utolsó szemétláda lennék. Ugyanígy az élettársamat. Nem bírom már ezt az egészet, nem akarom, hogy a gyerek is megutáljon, vagy az anyját unja meg (most efelé hajlik, és mindig panaszkodik, hogy anya ezt és azt mondta rólunk).

Most beteg a gyerek, nekem télen nem úgy van munkám mint máskor. Elkezdett cirkuszolni velem a vitaminok miatt. A gyerektartást ugyanúgy odaadom ilyenkor is (oké nem nagy össze 25 ezer), de télen nem úgy van pénzem beszállni ezenkívül. A gyógyszereket most is kifizettem, de mondtam hogy nem veszek vitamint (valami 5 ezerforintos hülyeséget akart megvetetni) Erre azt mondta a fiamnak, hogy apád nem is bánja, ha beteg vagy, akár el is patkolhatnál. Na nekem ez volt az utolsó csepp.

Beadhatom a gyerekelhelyezésre a megváltoztatást? Van esélyem? Ilyen dolgokat el kell mondani a bíróságon?



2013. jan. 25. 13:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%
Beadhatod, csak esélyed a semmi.
2013. jan. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az pert megpróbálhatod, de szerintem a gyerek elég nagy, ülj le vele, és mondd el neki, hogy ennyit tudsz adni, mire kell a pénz. Biztos megérti, és érzi, hogy igazad van.
2013. jan. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Beadhatod, de ilyenek miatt még nem fogják neked ítélni a fiút. A fiaddal beszéld meg, hogy ő mit szeretne. Mert már elég nagy, hogy döntsön és őt is meg fogják kérdezni a bíróságon úgyis. És azt is megérti szerintem, hogy mire van pénzed és mire nincs. Nagyon jól látja, ha az anyja túlzásba esik, ezért biztos vagyok benne, hogy nem fog téged kevésbe szeretni, mint az anyját.
2013. jan. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Jó, megérti. Ez egy dolog. Attól még nagyon nem jó neki ez a helyzet, kicsi még. Nem akarom, hogy így nőjön fel.
2013. jan. 25. 13:21
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Inkább venne gyümölcsöket, zöldségeket, mint vitaminpótlásra akarja költeni az 5000Ft/-ot.

A gyerekedet kérdezd meg, hogy mit szeretne.

2013. jan. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
És őt meghallgatják a bíróságon amúgy? Nem csak 14 év felett van döntési joga. Bár nem igazán akarom kellemetlen helyzetbe hozni, hogy mondja azt nem akar az anyjával élni. Ezért akartam őt kihagyni az egészből, ne rajta csapódjon még ez is.
2013. jan. 25. 13:46
 7/11 anonim válasza:

Az én gyermekem most 13, hidd el, meghallgatják. (A szülőnek kell nyilatkoznia, hogy a gyermeke adatait közölhetik e nyilvánosan, ennyi.)

Ha a bíróságra nem engednék be, mondd hogy kint vár majd meg téged. És a tárgyaláson mondd a bírónak, hogy itt van a gyermeked, és be lehet hívni.

2013. jan. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
19%
Kicsit az anyuka helyzetébe is éld bele magad. Nem tudom, hogyan váltatok el, de ha például megcsaltad, akkor nem csodálom, hogy utál, én kiheréltelek volna :) Ettől függetlenül egy 12 éves gyerek már nem 3 éves, tökéletesen megérti és felfogja, amit mondasz neki. Szerintem próbáld meg elmagyarázni neki, hogy ez van, neked rosszul esik, hogy az anyukája szid téged, de ez azért van, mert csúnyán viselkedtél az anyukával, de őt (a gyereket) ugyanúgy szereted és gondoskodni akarsz róla, de most ennyi pénzed van és kész. Ezért nem telik mindenre, akkor se telne luxus dolgokra ha nem váltatok volna el, nem azért nem veszed meg neki mert nem érdekel az egészsége. azért azt gondolhatod, hogy nem egyszerű egyedülálló anyukaként gyereket nevelni! Nem megbántani akartalak!
2013. jan. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

8

Szerintem ezt te sem gondolhatod komolyan. Nehéz egyedülálló anyának lenni, ezért szidni kell a másikat a gyereknek? Nehogy már. Többen leírtátok, hogy magyarázzam el a gyereknek. Rendben elmagyaráztam már többször. De 12 éves, egy gyerek. Ha nektek ennyi idősen anyátok szidná az egész világot, köztük apátokat, akkor azt mondanátok, anya "dilis" de nem gond. Nekem sem a szívemcsücske, most pláne nem, de soha nem mondtam olyan a fiamnak hogy anyád h.lye, vagy akármi. Mert egy gyerekről beszélünk. Nem szidom neki a szülőjét.

Szóval nem nagyon értem meg a helyzetét, ne haragudj:) Nekem is vannak gondjaim, tőle függetlenül, vele pedig pláne mégse szidok senkit, tudok itthon viselkedni. Az élettársam fiát is mi neveljük az apja idehajít néha 10ezret, és máris akarja vinni a gyereket, mindegy hogy éppen edzése van vagy akármi, és ugyanúgy pattog nekünk, mint az én exem. Legszívesebben néha a földbe verném, mégsem mondtam rá sem én, sem az élettársam egy rossz szót sem, pedig ott tényleg arról volt szó hogy az apuka lelépett egy nővel, és azóta sem kell neki a gyerek. Ettől függetlenül a gyerek nem hülye, tudja milyen az apja, ehhez nem "kell" szidni

2013. jan. 25. 14:21
 10/11 anonim ***** válasza:
33%

Ne érts félre, nem azt mondtam, hogy a volt feleségednek igaza van, amiért szid!

De a gyerek akkor sem hülye, 12 évesen már felfogja! Ha mégsem, akkor viszont tényleg hülye, bocs :)

2013. jan. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!