Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen mértékben szólhat bele...

Milyen mértékben szólhat bele a szülő 30 éves gyereke életébe?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy az utolsó morzsáig be akarja határolni, hogy mit és mennyit egyek- ez állandó vita tárgya például. Valamint nagyon szeretné megszabni, hogy mikor, kivel és hova mehetek. A partner kapcsolataimat is előszeretettel "éli" helyettem. Ha valamire nemet mondok agresszívan reagál. Ti hogyan kezelnétek ezt a helyzetet? Köszönöm a válaszokat előre is!

(amúgy külön élek, állandó munkahelyem van, ezért nem értem a dolgot)


2013. jan. 25. 18:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha külön élsz,akkor honnan tudja hogy mit eszel, mit és kivel csinálsz, hova mész?

Szorítsd le a kapcsoltatotokat,heti egy telefonbeszélgetésre, és egy látogatásra.

2013. jan. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Semmilyen mértékben. Illetve olyan mértékben, amilyenben hagyod.


Egy csecsemőnek sem szabad meghatározni, hogy mennyit egyen. Maga kell, hogy eldöntse, érezze, mennyi az elég. Egy harmincéves embernek már teljesen szabadnak és függtelennek kellene lennie a szüleitől.


Ha nemet mondasz és agresszívan reagál, akkor el kell kötözni tőle jó messzire és élni az életedet. Mondjuk pl. külföldre. Ha hisztizik vagy agresszívkodik, akkor meg kell egy időre szakítani a kapcsolatot. Ha nem javul, nem látja be, hogy hibázik a totális birtoklással, akkor végleg.

2013. jan. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Onnét, hogy ha beugrom hozzájuk meló után már teríti is az asztalt és közli, hogy még miket vett nekem spéci dolgokat, amiket köteles vagyok megenni, mert az nekem jó(ételallergiám van ugyanis,de eddig is megoldottam a kajálást; saláták, halak, gyümölcs ilyenek. mióta bekavar főzelékekkel meg húsokkal, azóta r.hadtul fáj a gyomrom.)

Amikor meg mondom, hogy mennem kell, mert találkozóm van xy-nal akkor már egyből csattan, hogy de miért kell....?

2013. jan. 25. 18:50
 4/15 anonim ***** válasza:
83%

ez az anyukad?

vedd meg neki a Zongoratanarno c. filmet. hatha magara ismer benne es belatja milyen karos ez. viszont ez eleg radikalis lesz!

2013. jan. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Már megszakítottam 2éve, mert azt hittem ez majd felnyitja a szemét :( Múlt 7 óta tartom ismét a kapcsolatot velük, de mintha az a 2év kimaradt volna teljesen. Kérlek, segítsetek valami használható kompromisszum ötletével, mert apukám viszont kettőnk közt őrlődik, nem akarom Őt is elveszíteni. Sajnos úgy érzem anyámnak ad igazat, de tudom, hogy engem is szeret
2013. jan. 25. 18:55
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy köteles megenni, nem vagy köteles beugrani, nem vagy köteles pitizni. Csakis rajtad múlik az, hogy önálló felnőtt akarsz-e lenni vagy sem. Ha az utóbbi, akkor viszont ne panaszkodj!
2013. jan. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne hagyd magad. Fáj a gyomrod a főzeléktől, de mégis megeszed,mert az anyukád azt mondja. Most erre mit lehet mondani. Az ötévesemet sem lehet megetetni azzal amivel nem akarja.
2013. jan. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Tudom, hát épp ez a baj! Én nemet mondok, de az meg apukámon csattan el, mert rajtam nem tudja anyám levezetni a dühét. Ez a legfőbb probléma, hogy apukám meg ezért engem okol- hogy miért nem tudok engedelmes bólogatós kutyaként viselkedni? Azért írtam ki a kérdést, h. megmutathassam Neki, az nem természetes, amit elvárnak tőlem! :(
2013. jan. 25. 19:00
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Akkor mond meg neki, hogy csomagolja be neked a kaját, és otthon megeszed,mert most ettél, aztán add oda útközben egy hajléktalannak.
2013. jan. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, megér néhány összeveszést, hogy belássa, felnőttél, és szükséged van önállóságra. Az anyukáknak akkor is a gyerekük a gyerekük, ha már felnőtt, ez ilyen, de egy idő után el kell engedni őket.

Aztán azt is lemondhatod neki szépen levezetve, hogy ha mindent el akar rendezni körülötted, akkor a büdös életben nem lesz unokája, mert nincs nő, aki ilyen anyuci pici fiára ránézzen, még ha te kicsit tiltakozol is ez ellen, de nem mersz a sarkadra állni. Csökkentsd a látogatásai számát, ne melóból hazafelé ugorj be, hanem vasárnap ebédre, amibe meg nem szeretnéd, hogy beleszóljon, egyszerűen ne beszélj róla.

2013. jan. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!