Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek nem illetlenség...

Szerintetek nem illetlenség megkérdezni egy gyerektől, hogy mivel foglalkoznak a szülei?

Figyelt kérdés

Németórán tanultunk a különböző iskolatípusokról, foglalkozásoktól.

A tanár megkérdezett jópár embert, hogy mit tanultak a szülei, mivel foglalkoznak. Rám valami isteni szerencse jóvoltából nem került sor.

Egyrészt mi köze van hozzá??

Másrészt kicsit szégyelltem volna mondani, hogy apámnak se szakmája, se érettségije nincs, mikor az osztálytársaim nagyrészt jogászok, közgazdászok, tanult emberek gyerekei. Sikerült bekerülnöm egy egyszerű családból ilyen elit osztályba.

De tényleg, ez nem bunkóság? Ez mindenkinek abszolút magánügye.


16/F



2013. jan. 25. 11:04
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
54%
Nem, nem az, ha nem azt kérdezi, hogy konkrétan hol dolgozik, vagy hogy mennyit keres.
2013. jan. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
90%

Természetesen neki is van joga megkérdezni, és neked is van jogod elutasítani a választ.

Csak ilyenkor arra kell felkészülni, hogy németül fog rákérdezni miért nem válaszolsz (az én angoltanárom legalábbis ilyen volt).

2013. jan. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem lényeg a nyelv gyakorlása, hogy tudj megfelelően válaszolni egy ilyen típusú kérdésre. Semmi szégyelni való nincs abban, hogy apukád nem tanult ember, ha pedig az osztálytársaid kinéznek emiatt, akkor magukra vessenek! Másrészt, ha nem akarsz erről beszélni az osztálytársaid előtt (egyébként tényleg senkinek semmi köze hozzá), akkor még mindig megteheted, hogy nem az igazat mondod. Leellenőrizni úgyse fogja senki sem, a lényeg, hogy az adott kérdésre megtanulj nyelvtanilag helyesen válaszolni!
2013. jan. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk az összes angol -és némettanár azt mondta, hogy nem kell ilyenkor valós válaszokat adni. A lényeg az, hogy beszélj.
2013. jan. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb kitérő válasz az, ha azt mondod, hogy magánzók a szüleid, akik passzív jövedelemből vagy a vagyonukból élnek. Ez diplomatikusabb, mint nyíltan kikérni magadnak. Amúgy megértelek, ha egy sznob körben nem nagyon akarod propagálni, ezért jó a kitérő válasz. Ha elkezdesz tiltakozni, sokkal jobban felhívod a többiek figyelmét.
2013. jan. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Hát igen, én is hazudtam volna vagy elhárítottam volna a kérdést németül.
2013. jan. 25. 11:14
 7/22 A kérdező kommentje:
Magánzó? Az mi??
2013. jan. 25. 11:15
 8/22 anonim ***** válasza:

Igen, sokszor nagyon barom témákat bírnak felhozni, és azt kell tudni ignorálni, és tudatosítani, hogy itt csak arra megy ki az egész, hogy folyamatosan tudjatok beszélni.

Akár azt is elég mondani, hogy sajnos még magyarul sem tudnád elmagyarázni, mert nem tudsz róla elég részletesen, sokat dolgozik, és ne volt még alkalmad kikérdezni őt. Ez egy szép hosszú, összetett mondat.:)

Vagy hogy nem szívesen beszélsz róla, mert úgy gondolod, ez magánügy. Amióta idejársz, azóta sem került ez szóba az osztálytársaid közt, és csak azért, mert most nyelvet gyakoroltok, nem akarod elárulni.:)

Ennyi már biztos kielégíti a nyelvtanárt, elég hosszú.:)

2013. jan. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

5-ös vagyok. Kérdezted a magánzót. Sajnos németül nem tudom.

A neten ennyi van róla: [link]


Amúgy azokat hívták/hívják úgy, akik nem bérjövedelemből vagy bármiféle munka általi bevételből élnek, hanem a vagyonukból vagy támogatja őket valaki, vagy kizárólag passzívjövedelmből, tőkejövedelemből.


Ilyenek azok, akik pl. nyeremény vagy bármi más úton nagyon nagy pénzösszeghez jutottak és ezt élik fel. Az okosabbja csak a kamatait, mert az úgy kitart élete végéig. De magánzó lehet az is, akinek akkora ingatlanvagyona van, hogy azok bérbeadásából megél, vagy azok a "szappanoperista" cég-társ-tulajdonosok, részvényesek, akik nem dolgoznak benne, de tulajdont birtokolnak egy-egy vállalkozásban és ennek eredméynéből, osztalékából megélnek.

De kicsiben az is lehet példa, hogy nincs munkád, ellenben egy csomó értéktárgyad igen és ezeket eladogatva jutsz pénzhez.

De a magánzói lét lényege az, hogy nem vagy munkaviszonyban se másnál, sem a saját vállalkozásodban.

De nem tudom, hogy a német ezt hogy mondja.

2013. jan. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

nyugi, tényleg a nyelvgyakorlás a lényeg. anyumnak van könyvelői szakmája, nem azt csinálta már akkor sem mikor németet kezdtem tanulni, de mivel a pedikűröst nem tudtam, így azt kamuztam, h Buchhalterin :) én is elég burzsuj osztályba jártam, csupa bankos meg mérnök gyereke közé :)


apámról meg nem beszéltem, mert azt sem tudtam mit csinál, de neki sem sok köze van az érettségihez :)

2013. jan. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!