Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Beleszerettem a férjem egyik...

Beleszerettem a férjem egyik nagyon jó barátjába. Mit tegyek hogy kiverjem a fejemből?

Figyelt kérdés

Szeretem a férjemet, már 10 éve vagyunk együtt. Igaz, már nem az a bizonyos lángoló szerelem, de nagyon szeretem.

A gond az, hogy úgy érzem beleszerettem egy nagyon jó barátunkba. Ő nős (4 éve), egy kislány apukája. Nagyon sokszor találkozunk, egyrészt mert egy faluban lakunk, másrészt mert sokszor tartunk baráti összejöveteleket.

Sosem csaltam meg a férjem, és nem is szeretném!!!


Ezzel a férfival annyira egyformák vagyunk, ilyen összhangot még sosem tapasztaltam.. izzik köztünk a levegő..nem csak részemről erős a vonzódás..Nem tudom mit tegyek - nem szüntethetem meg a baráti találkozókat, nem "bújhatok el előle" stb.. De ez szerintem így sokáig nem jó..

Valahogy ki tudnám Őt verni a fejemből??


2009. szept. 1. 15:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ki bizony és ki is kell! Én hasonlóan jártam a kolleganőm férjével. Mikor ez tudatosult bennem azt mondtam magamnak: nem teheted tönkre egy család életét, Ildikó, vonulj vissza. A gondolatokat tett követte. Addig gyakori vendég voltam náluk /férjem évek óta külföldön dolgozott és nem találkozhattunk akkoriban/, de ettől kezdve nem mentem hozzájuk. Mindaddig, amíg el nem múlt a fergeteges szerelem érzése. Szépen megnyugodtam és minden rendben volt. Eszedbe ne jusson belebonyolódni az érzelmekbe, mert beláthatatlan következményei lehetnek.
2009. szept. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Persze, az egész az akaratodon múlik!Te is tudod, hogy ez nem jó érzés, nem tiszta vonzalom!El kell fojtani csírájában, túl kell lenni rajta!Biztos nehéz, de megéri!hidd el csak most látszik olyan szépnek a dolog, hogy nagy az összhang meg minden, de ha megcsalnád a férjed, ő a feleségét, összeházasodnátok, pár év múlva eljutnál vele is arra szintre ahol most vagy a férjeddel!Hidd el!A lángoló szerelem tényleg elmúlik, de szerintem pont az a szép a házasságban, hogy utána ott marad a szeretet és a HŰSÉG, ami összeköt titeket!próbálj a férjeddel foglalkozni, és azon dolgozni, hogy újra fellobbanjon a szerelem köztetek!Mert fel tud lobbanni!Szüleim 26 éve házasok, látom, hogy a szerelmet bizonyos időközönként fel lehet ébreszteni!Csak ne add fel, és ne engedj a kísértésnek!!Mert ez az!Te elkötelezted magad a férjed mellett, ez egy életre szól!Hidd el, ha ezen túl vagy, akkor ez egy mérföldkő, egy megújulás lehet a házasságotokban!Fogd fel egy próbának, erős vagy, ki kell tartanod!

Sok sikert kívánok hozzá:)

2009. szept. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a kedves válaszaitokat! Próbálok erőt meríteni belőlük..

Nem akarom megcsalni a párom, bár őszintén szólva a kísértés nagyon erős. Próbálom elfojtani a "mi lenne ha" és egyéb gondolatokat még csírájában, de nem nagyon megy..

Tudom hogy ez most lángoló szerelem, ami idővel csillapulna majd el is múlna. De életemben nem éreztem ilyen erős vonzalmat senki iránt..Ő pedig viszont ugyanez irányomban..

Eddig mindketten ellenálltunk, de egyre nehezebb. Ezért gondoltam tanácsot kérek itt, mit is tehetnék. Mert egyik napról a másikra nem vonulhatunk ki egymás életéből, mert mindkettőnk párjának feltűnne, de valamit tennem kell.


Megpróbálom úgy felfogni, hogy ez most házasságunk nagy próbája. Szeretem a férjem, nem szeretnék neki fájdalmat okozni semmilyen formában. De nem jó ha gyakran látom, mert így nehezebb, de mindig összefutunk a postán, piacon, és baráti találkozók is gyakran vannak...Nem tudom hogy csökkenthetném a találkozások számát...


És én nem akartam érzelmekbe belebonyolódni, egyszerűen "csak belecsöppentem". Tudom, hogy ez azt is jelenti, férjemmel nem 100% a kapcsolatunk, hiszen különben nem érintett volna meg valaki más..

2009. szept. 1. 16:10
 4/11 A kérdező kommentje:

visszaolvastam amit írtam, lehet félreérthető:

szóval az nem jó, hogy a férfit gyakran látom postán, piacon, stb....

2009. szept. 1. 16:12
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nehogy azt hidd, hogy valami gond van a kapcsolatodban!Nem feltétlen azért "érintett" meg ez az ember,mert a férjeddel nem jó a kapcsolatod!A kísértés a legszebb, legjobb dolgokat akarja tönkrezúzni!És ez most nagyon is kísértés, aminek jobban teszed ha ellene állsz!És erős vagy, meg tudod csinálni!Látod Te is hogy nem jó dolog, tudod ezt Te is, ezért nem is lennének jók a következményei!

De ha akarod,írj emailt, levelezzünk, mikor találkoztok,vagy érzed, hogy erős a kísértés írj, és megpróbállak erősíteni!(második voltam)

2009. szept. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
33%

Ez egy fogós helyzet. Át kell értékelned, hogy mit kockáztatnál miért. Egyáltalán boldog vagy-e a férjeddel? Megérné-e válni egy, talán, futókapcsolatáért? Vajon a férfi is ezt érzi? Egyáltalán javítható-e a helyzet a férjed és közted? Mit kéne tenni, hogy köztetek is meglegyen az összhang?

Tudod, az a baj, hogy a férjed mellett már szerelmes lettél, tehát ez a kapcsolat sem jó. Valahol valami hibádzik. Ha a kedves férjeddel minden rendben lenne, más férfira "rá se pillantanál". Tanácsolnék egy korrekt, őszinte beszélgetést a férjeddel. Persze, ne azzal rukkolj elő, hogy szerelmes vagy a legjobb barátjába, abból szerintem, nagy veszekedés lenne. Mondd meg a férjednek, tartozol neki ennyivel, ennyi idő után, hogy úgy érzed, valami nem stimmel a kapcsolatotokkal. Hiányolod a régi szenvedélyt, az összhangot. Lehet, hogyha egy kicsivel több figyelmet szentelnétek egymásnak, akkor újra fellángolna a régi érzés és nem is gondolnál a másik férfira.

Nagyon becsületes, korrekt dolog tőled, hogy nem is gondolsz a megcsalásra és próbálsz hűséges maradni. Ezt így látatlanban is nagyon tisztelem Benned. Próbáld meg helyrehozni a házasságod, hiszen nyilvánvaló, hogy valami gond van. Ha azonban nem megy, akkor sajnos, nem marad más, mint válás. Nem könnyű 10 év után, de ha már nem vagy boldog és nincs mód arra, hogy boldog legyél (vagy mással boldogabb lennél), akkor nem kell erőltetni, ami nem megy. A lényeg, hogy próbáld meg!

Sok sikert kívánok!

2009. szept. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
ja és megadom az email címe, ha szeretnél írni, ha nem érzed úgy, akkor nem írom ki:)
2009. szept. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

16:00, és 16:18as vagyok!

Miért kéne, hogy baj legyen a házasságával?Ez egyáltalán nem biztos!!!Csak azért, mert nem kívánatos érzései vannak egy másik ember iránt??Ez nem azt jelenti, hogy a házasságában gond van!Persze, lehet hogy kicsi megújulásra van szüksége a házasságnak, na de ez mindenhol előfordul, főleg 10 év után!Persze,beszélhetsz a férjeddel, de azt beszéld meg vele, hogy menjetek el egy romantikus hétvégére valahova, vagy szervezzetek egy nagyon romantikus estét!Mindenképpen erősítsd a férjeddel való szövetséget, és ne engedj helyet olyan gondolatoknak, hogy 'lehet tényleg gond van a házasságommal, és vele jobban menne', hiszen Te magad mondtad, hogy szereted a férjed és nem akarod megbántani!

Szerintem itt gondolkodásnak nincs helye, mert akkor akaratlanul is olyan érvek juthatnak az eszedbe, ami a házasságtörés mellett szól.Egyszerűen el kell fojtani ezeket az érzéseket, biztos nagy nehéz, de meg kell harcolni!

És ez elsősorban az előző hozzászólásra reakció, hiszen Te magad írtad kedves kérdező, hogy nem akarsz fájdalmat okozni a férjednek!

2009. szept. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Előttem már mindent leírtak, csak azért szólnék hozzá, mert bennem felmerült még egy gondolat... Az írásodból nagyon úgy tűnik, hogy Te ezt már megbeszélted azzal a férfival. Ugye? Mert ez nem valami jó lépés. Mindenesetre, ha mégis így áll a helyzet, hát mondd meg Neki, hogy ez így nem mehet tovább, és amíg ennyit látod, Te ezen nem tudsz felülkerekedni... Úgyhogy, ha a közös találkákat nem is tudjátok azonnal és drasztikusan csökkenteni, postát és piacot még válthat valamelyikőtök... A baráti találkákat is lehet feltűnésmentesen csökkenteni, ha olykor felváltva valamilyen indokkal kibújtok alóla. Amennyiben mégsem tudod ezt ennyire megbeszélni Vele, úgy cselekedd meg egyedül.


Nem fogod csettintésre elfelejteni, de ha ritkábban látod, és igyekszel erős lenni és a családodra koncentrálni, majd idővel... enyhül a dolog. Észre sem veszed, és minden a régiben megy. Emellett hálát adsz majd magadnak, amiért erős voltál.

2009. szept. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Biztos lehetsz benne, hogy ez a fellángolás el fog múlni.

Egyszerűen kerüld a társaságát.

Nem lehet olyan őrült vágy, hogy kockáztasd a családi boldogságodat és az övét.

El fog múlni, erre gondolj.

Próbálj meg többet foglalkozni a férjeddel. Nagyon jó ember lehet, ha ilyen tisztelettel és szépen beszélsz róla :)

Gondold át újra az értékeit és az együtt töltött éveket, és máris elhalványul a másik iránti vonzalom.

Sok sikert!

2009. szept. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!