Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elfogadnátok ezt az ajánlatot...

Elfogadnátok ezt az ajánlatot a helyemben? Tipródom. Többi lent.

Figyelt kérdés

31 éves vagyok, két kicsi gyerekem van. Úgy alakult, hogy a gazd válság miatt a hitelem akkora lett, hogy bár dolgozom látástól mikulásig, kőkeményen bűvészkednem kell, hogy meglegyen a rezsire+kajára való, no meg a gyerekeknek ami kell (köztartozás stb egyéb ilyesmi nincs, csak a lakáshitel). Valahogy mindig sikerül nullára kihozni a hónapot, bár pl anyukám fizeti a két gyerek ovis/bölcsis kajacsekkjeit és ha beüt egy betegség, van, hogy ki kell segítenie a gyógyszertári dolgok árával. Félretenni nem tudok és minden tartalékot feléltünk mostanra. Szóval nagyon neccesen jövök ki mindig, noha a lehető legtakarékosabban és beosztva élünk - gondolom ezzel sokan vannak így manapság és nem is siránkozásból írom le, hanem mert szervesen hozzá tartozik a kérdésemhez.

Arról már nem is beszélek, hogy idegileg eléggé megvisel az állandó fillérezés, hogy nincs tartalékom és félek mi lenne a gyerekekkel, ha mondjuk lebetegednék vagy valamiért kiesnék a munkából. Érzelmileg mindent megadok nekik, kiegyensúlyozott, imádni való két kis krampuszok egyébként, de most még kicsik és úgymond "olcsóbbak" mint pl amikor suliban különóra kell majd nekik, aztán továbbtanulás stb... na szóval félek a jövőtől és nem nagyon látok perspektívát magam előtt. Próbálok tenni ez ellen, itthon nyelvet tanulok, meg annyiféle képzettségem/gyakorlatom van már, hogy ihaj, de valahogy nem jutok egyről a kettőre, inkább úgy érzem éppen csak vegetálok és hajtok mint az őrült, hogy nekik legyen minden ami kell. Kezdek kiégni azt hiszem, bár őbelőlük sokat merítek a mindennapokhoz - másból nem is nagyon tudok.


A konkrét dilemmám a következő: Van két barátom, egy házaspár, a fiúval sihederkorunk óta, 15 éve cimbik vagyunk és már jópár éve mellette van a lány is, és vele barátnők lettünk. Jó barátaim, talán a legigazabbak. Amikor válságba került a házasságom két éve, ők támogattak érzelmileg, előtte is, azóta is közel álltunk/állunk egymáshoz, főleg a sráccal aki olyan mint én, csak ffi kiadásban... annyi a különbség, hogy neki jobban sikerült az élet és irtóra jól keres.... sőt, igazából pofátlanul sokat.

Már másodszor ajánlották meg, hogy támogatnának engem anyagilag. És itt jön a dilemmám! Mondtam nekik, hogy ki tudja mikor tudnám visszaadni/viszonozni, ez őket nem érdekli, elköltenék úgyis, nekem viszont szeretnének segíteni.

Nagyra értékelem a szándékukat tényleg, de nem tudom, elfogadhatom-e. Annyi rosszat hallani, hogy pénzre barátságok mennek rá, a miénk erős de ki tudja mit hoz a holnap, ha később ne adj isten nekik kellene vissza ez a pénz én nem tudnám honnan előkapni. Ugyanakkor úgy érzem, a gyerekek miatt nem engedhetem meg, hogy lemondjak erről a lehetőségről, tudnék tartalékolni, és olyan dolgokat, élményeket megadni nekik amiket most önerőből nem tudok kivitelezni. Az meg a másik, hogy világéletemben megdolgoztam azért ami kellett, már az is nehéz, hogy anyám pénzeli a kajacsekkeket, nem kuncsorogtam soha, igaz, nem is nagyon volt kitől, de nem is jutott eszembe.

Elfogadható-e egyáltalán egy ilyen ajánlat, morális szempontból nézve? Vagy félre kell tennem mindenáron ezeket az érveket és a kicsik érdekét néznem, hogy nekik több jusson...?

szerintetek?????


2013. jan. 26. 18:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
53%
Mondd meg, hogy pénzt nem fogadnál el, viszont egy olyan szívességet igen, ahol "benyomnának" téged egy jobban fizető munkahelyre.
2013. jan. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%

Nekem is van egy ilyen fantasztikus Baráti-párunk. Én elfogadnám tőlük a segítséget, mert én is önzetlenül bármikor adnék nekik, ami kell.

Most is "adósuk" vagyok, havi 1-2 alkalommal 3-4 napra lakást biztosítanak nekem és én semmivel nem szállok be. Viszont tűzbe mennék utánuk. Ez oda-vissza igaz. Ha ennyire jófej, rendes emberek szerintem nem az a fontos számukra, hogy vissza add azt a pénzt. Arra vigyázz, hogy ne ess át a ló másik oldalára és ne jóhelyre tedd a pénzt, amit tőlük kapsz!



Egyébként, ne haragudj, de nem állom meg: a volt férjed mennyit segít?


Sajnálom, és hidd el tökéletesen együtt tudok Veled érezni.

2013. jan. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
40%

Ha meg tudod oldani így, akkor inkább anyukád segítsen ki. Idővel jobb lesz, ki tudja lehet lesz egy párod.

Én úgy gondolom, ha nem kell nem kötelezném el magam valakinek, legyen az a barátom vagy sem, bármi történhet és az arcodba vághatja, hogy ő kisegített és esetleg rajtad a sor. Ha nem nélkülöztök, akkor finoman utasítsd el, persze ha megszorulsz kérsz, és visszaadod, köv. fizetésnél. Ez csak az én véleményem!

2013. jan. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
23%
*nehogy ne jóhelyre
2013. jan. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
76%

Szia!

Én elfogadnám, hiszen jó szívvel adják, és tényleg nem nélkülöznek miatta, hanem a fölöslegükből adják.

ami fontos: hogy ennek milyen keretei legyenek. Valóban fontos, hogy igazolható legyen, hogy ajándékba adták, talán ajándékozási szerződést is lehetne kötni.

Mire szól az ajánlat konkrétan?



Egyébként mikor vetted a lakást és előtte hol laktál?

Az apuka mennyit vállal a terhekből?

2013. jan. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
90%
Ha tényleg ennyire átlátják a helyzetedet és ismerik a körülményeidet biztos, hogy önzetlenül adnának. Szerintem nem számolnak azzal, hogy ezt valaha is visszakapják, visszakérjék. Ők egyszerűen olyan helyzetben vannak, hogy képesek az önzetlen segítségre. Ezért én elfogadnám köszönettel. Adhatnának egy alapítványnak is, de az elég személytelen lenne. Így inkább neked adnának. Örülj neki, hogy vannak ilyen emberek.
2013. jan. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat.

A rezsit+hitelt közösen fizetjük apukával, egy rossz szavam sem lehet rá e tekintetben. Van két állása, ugyan nem egy kimondottan törekvő ember, és nem szent, de a gyerekeivel nem akar kiszúrni, szereti őket, jó apa.

Másik állást próbálok én is keresni, de nagyon nehéz, a barátaim ebben nem tudnak effektíve segíteni, mert olyan ismeretségi hálójuk van, ami távol esik az enyémtől, én azokhoz a dolgokhoz nem értek, ahová ők befolyással bírnának és "benyomhatnának". De pl szoktam formatortákat sütni és ők néha "hoznak" megrendelést, ilyesmiben tudnak csak besegíteni, illetve minden nyáron el szoktunk menni 3 napra egy nyaralóba és a szállást olyankor ők intézik/fizetik stb.

2013. jan. 26. 18:51
 8/16 anonim ***** válasza:
85%
Ezért vagytok barátok. Ha ők kerülnének bajban, te is segíthetsz.
2013. jan. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen az igaz barátság! :) Szerintem fogadd el a gyermekeid miatt is! Ők biztosan önzetlenül, szívesen adják, és nem gondolnám, hogy bármikor is vissza fogják követelni!

Ahogy olvastam a történeted, magam elé képzeltelek! Büszke lehetsz magadra, hogy eddig így helytálltál! Ha úgy döntesz, hogy élsz a lehetőséggel, egy picit kényeztesd magad (vegyél egy ruhát, vagy egy cipőt, vagy......)! Megérdemled!!!

2013. jan. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Csak gondol el, mi lesz az ára ennek?


Az egyik ember vastag, van pénze, barátja neked, és kitalálja, hogy altruista széplelket játszik, és csak ad, ad neked, számolatlanul, mert szán - vagy másért?


Te pedig hálás vagy, elfogadod, és közben megkeseredik a szád íze, hogy függsz valakitől, és bárkit tesz ezután, jó képet KELL vágnod hozzá, hiszen ő tart el téged.


A barátság egyenragú dolog. Az is kell, hogy legyen, különben nem barátságról van szó, hanem minden másról.

Én mindent megtennék a gyerekeimért, ha volnának, és én volnék a helyedben, de nem fogadnék el - pláne nem folyamatos - támogatást sem "baráttól", sem idegentől.

Ha elviszi a gyerekeket cukrászdába, vagy vesz nekik egy plüssfigurát a szülinapjukra, az még belefér. De rendszeres pénzbeli támogatás egy egyedülálló anyuka számára egy egyedülálló pasitól, puszta barátság címén ...ne nekem ez büdös lenne, de nagyon.


De te tudod, a te barátod, a te életed.

2013. jan. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!