Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elfogadnátok ezt az ajánlatot...

Elfogadnátok ezt az ajánlatot a helyemben? Tipródom. Többi lent.

Figyelt kérdés

31 éves vagyok, két kicsi gyerekem van. Úgy alakult, hogy a gazd válság miatt a hitelem akkora lett, hogy bár dolgozom látástól mikulásig, kőkeményen bűvészkednem kell, hogy meglegyen a rezsire+kajára való, no meg a gyerekeknek ami kell (köztartozás stb egyéb ilyesmi nincs, csak a lakáshitel). Valahogy mindig sikerül nullára kihozni a hónapot, bár pl anyukám fizeti a két gyerek ovis/bölcsis kajacsekkjeit és ha beüt egy betegség, van, hogy ki kell segítenie a gyógyszertári dolgok árával. Félretenni nem tudok és minden tartalékot feléltünk mostanra. Szóval nagyon neccesen jövök ki mindig, noha a lehető legtakarékosabban és beosztva élünk - gondolom ezzel sokan vannak így manapság és nem is siránkozásból írom le, hanem mert szervesen hozzá tartozik a kérdésemhez.

Arról már nem is beszélek, hogy idegileg eléggé megvisel az állandó fillérezés, hogy nincs tartalékom és félek mi lenne a gyerekekkel, ha mondjuk lebetegednék vagy valamiért kiesnék a munkából. Érzelmileg mindent megadok nekik, kiegyensúlyozott, imádni való két kis krampuszok egyébként, de most még kicsik és úgymond "olcsóbbak" mint pl amikor suliban különóra kell majd nekik, aztán továbbtanulás stb... na szóval félek a jövőtől és nem nagyon látok perspektívát magam előtt. Próbálok tenni ez ellen, itthon nyelvet tanulok, meg annyiféle képzettségem/gyakorlatom van már, hogy ihaj, de valahogy nem jutok egyről a kettőre, inkább úgy érzem éppen csak vegetálok és hajtok mint az őrült, hogy nekik legyen minden ami kell. Kezdek kiégni azt hiszem, bár őbelőlük sokat merítek a mindennapokhoz - másból nem is nagyon tudok.


A konkrét dilemmám a következő: Van két barátom, egy házaspár, a fiúval sihederkorunk óta, 15 éve cimbik vagyunk és már jópár éve mellette van a lány is, és vele barátnők lettünk. Jó barátaim, talán a legigazabbak. Amikor válságba került a házasságom két éve, ők támogattak érzelmileg, előtte is, azóta is közel álltunk/állunk egymáshoz, főleg a sráccal aki olyan mint én, csak ffi kiadásban... annyi a különbség, hogy neki jobban sikerült az élet és irtóra jól keres.... sőt, igazából pofátlanul sokat.

Már másodszor ajánlották meg, hogy támogatnának engem anyagilag. És itt jön a dilemmám! Mondtam nekik, hogy ki tudja mikor tudnám visszaadni/viszonozni, ez őket nem érdekli, elköltenék úgyis, nekem viszont szeretnének segíteni.

Nagyra értékelem a szándékukat tényleg, de nem tudom, elfogadhatom-e. Annyi rosszat hallani, hogy pénzre barátságok mennek rá, a miénk erős de ki tudja mit hoz a holnap, ha később ne adj isten nekik kellene vissza ez a pénz én nem tudnám honnan előkapni. Ugyanakkor úgy érzem, a gyerekek miatt nem engedhetem meg, hogy lemondjak erről a lehetőségről, tudnék tartalékolni, és olyan dolgokat, élményeket megadni nekik amiket most önerőből nem tudok kivitelezni. Az meg a másik, hogy világéletemben megdolgoztam azért ami kellett, már az is nehéz, hogy anyám pénzeli a kajacsekkeket, nem kuncsorogtam soha, igaz, nem is nagyon volt kitől, de nem is jutott eszembe.

Elfogadható-e egyáltalán egy ilyen ajánlat, morális szempontból nézve? Vagy félre kell tennem mindenáron ezeket az érveket és a kicsik érdekét néznem, hogy nekik több jusson...?

szerintetek?????


2013. jan. 26. 18:20
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm aki eddig hozzászólt


10-esnek: Nincs köztünk testi kapcsolat ha erre célzol, már rég lerendeztük magunk között még kamaszkorunkban ezt a meccset, sőt, a mostani párjával való kapcsolatában is segítettem, a barátnőjével az én "szárnyaim alatt" értek egy párrá - a magam részéről érzelmileg tettem a barátságunkba sokat, ezt ő/ők is tudják.

az ötletüket is megbeszélték, és közösen tették meg nekem, nem egyedül a srác, hanem ketten.

Abban mondjuk van igazság, hogy miképp tudnám kezelni a "függést"... nem tudom, azért is írtam ki a kérdést, mert érdekel kik mit gondol erről a helyzetről.


Gondolkodom rajta, mit kezdenék a pénzzel, valószínűleg valami megtakarításra fordítanám a gyerekek részére, legalábbis a java részét. De 99%-ban mindenképpen rájuk költeném, vágynak ide-oda, élményeket szeretnék nekik adni mittomén egyik hónapban moziba mennénk, másik hónapban betömegközlekednénk Bpestre mert még sosem metróztak stb... a nagyobbnak minden vágy hogy lóra ülhessen hát elvinném valami lovardába pónilovagolni, a kicsi odavan a cápákért/tengeri herkenyűkért, elvinném tropicáriumba... ilyesmik. Nem magamra költeném.. lehet érdemes lenne lekötni egy havi fix összeget, vagy nemtom, nincs konkrét elképzelésem,csak lődözöm az ötleteket hogy mit kezdhetnék vele. Egyenlőre ott tartok, hogy egyáltalán merjem-e elfogadni.

2013. jan. 26. 19:48
 12/16 anonim ***** válasza:
Nekem az jutott eszembe, hogy ha úgyis mindenképp a kicsik szórakoztatására szánnád; olyan megoldás nincs véletlenül, hogy elhívnak titeket ilyen jellegű programokra? Akkor mégsem lenne az, hogy ők adnak neked pénzt, viszont a gyerekek is láthatnák/tapasztalhatnák ezeket a dolgokat.
2013. jan. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Jó hallani, hogy vannak ilyen önzetlen emberek. Ha én keresném gennyesre magam, miközben a legjobb barátaim szívnak, én is adnék nekik, bár ők se akarnák elfogadni. Valahogy a pénzbeli juttatás olyan fura. Nem tudnátok megoldani, hogy mondjuk ők fizessenek valamit a gyerekekne, ami rendszeres, pl a csekkjeiket? Akkor anyukád meg odaadhatná azt a pénzt amit azokra költene, mégse olyan fura az anyánktól pénzt elfogadni mint barátoktól (szerintem).


Azzal viszont nem értek egyet, hogy lovagolni meg ilyen helyekre vinnéd őket. Persze, ha futja rá akkor kell vinni, de ahogy ti éltek, hogy alig jöttök ki és nincs tartalékotok, szerintem nem helyes elverni a pénzt ilyesmire. Az a pénz jó lesz arra, hogy ne kelljen sakkozni a számlákkal a hónap végén egy jó darabig még, nem? Nem ez az ami miatt ki vagy akadva? Ha van egy nyugodt, kiegyensúlyozott anyjuk a gyerekeidnek, akkor sokkal kevésbé fogják bánni hogy egyelőre nem mehetnek pónilovagolni meg effélék. Otthon is lehet sokféle jó dolgot kitalálni gyerekekkel, aztán havonta 1x valami izgibb programot szervezni.

Lényegében azt próbálom mondani, hogy azt a pénzt hosszú távra számold (bár nemt udom mennyit akarnak adni), mert pár jó programra nem érdemes elverni hogy aztán megint az legyen a baj hogy nem jöttök ki hó végén.

2013. jan. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem attól függ, hogy kb mennyit akarnak adni. Ha mondjuk ketten keresnek összesen 1 milliót, és neked 10-20 ezret akarnak adni, akkor nyugodtan fogadd el. De ha 100 ezret, akkor ne. Érted az arányokat ugye?


Ha nekik aprópénz az ami neked óriási segítség, akkor hülyeség nem elfogadni.

2013. jan. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Én konkrétan pénzt nem fogadnék el. Nekem is van egy nagyon-nagyon kedves, jó barátom, akinek nagyon sokat köszönhetek. Nincsenek anyagi gondjai, és felajánlotta, ha BÁRMIBEN segítség kell, szóljak neki. Ebben az is benne van, ha pénzre lenne szükségem. Ilyet asszem sose kérnék tőle. Viszont már számtalanszor segített pl az autónkat megjavíttatni, és nem kért érte semmit. Tehát ezzel azt akarom mondani, ha olyasvalamiben tudnak segíteni, ami nem konkrétan pénz adása, azt elfogadnám - bizonyos mértékig.

(Pl vennének belépőt - akár velük közösen - állatkert, Tropicarium, mozi, ilyesmi; vagy vennénke ruhát a gyerekeknek.)

2013. jan. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

sztem közös programokat csinálhatnátok, ahol ők fizetik a cehhet. konkrétan készpénzt nem fogadnék el.


nekünk van egy baráti család, ahol segítünk. elmegyünk velük minden hónapban egy nagyobb bevásárlásra, ezzel is beljebb vannak, marad a lakáshitelre, számlára, a mindennapokra.

2013. jan. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!