Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért gondolja valaki, hogy a...

Miért gondolja valaki, hogy a szüleit nem kell segítenie, ha már felnőtt?

Figyelt kérdés
2013. jan. 26. 19:38
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Kelleni nem kell de megteheti.


Engem a nagyszüleim( tul.képp csak nagymamám) neveltek, párom anno nem tudta, hogy miért csinálom azt hogy nem érdekelt otthon semmi. Nem értette mert nem ott nőtt fel.

Aztán mikor nálunk kezdtünk el lakni rájött.

Mert akármit csináltam/ csináltunk ,rá egy időre az lett mondva más családtag által ( anyám, nagybátyám)akik csak zabálni meg fürdeni meg mosni jártak át, de pénzt nem adtak, hogy én nem csinálok semmit( csak mert ők nem akkor voltak ott mikor csináltam) és párom volt a csicska aki elment a város másik végébe valami csavarért mert az kellett valakinek, tök 8 hogy egy városban laktunk...és az volt a legrosszabb hogy ilyenkor mamám se mondott semmit. Az lényegtelen volt hogy 20 évesen a seggüket én tartottam el mivel az én pénzemen csináltak nálunk mindent, én akkor sem teszek semmit...

És mamám csupa szív ember, rosszat nem lehet mondani, a gyerekeiért magát áldozná fel, amit meg is tesz munka által.

Engem meg volt egy pont és onnantól nem érdekel, hisz mindenki a maga ura, úgy teszi tönkre az életét ahogy akarja.


A barátnőd tudja miért ilyen, nem láthatsz bele az életébe/ gyerekkorába.

2013. jan. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
A mellőzték az erős lenne. Egyébként az ő kapcsolatuk nem rossz, ha annyira mellőzték volna, akkor nem telefonálnának egymásnak minden nap. Soha egy rossz szót nem szóltak egymásra, nem veszekednek, láthatóan szeretik egymást, amit a barátnőm nem is tagad. Nem arról van szó, hogy ő a pincébe volt zárva, vízen és kenyéren nevelték, a testvérét meg luxusban:D Ami a legérdekesebb a testvére szerint meg nem ő volt a kiskedvenc, hanem éppen a huga :D
2013. jan. 26. 20:11
 13/20 anonim ***** válasza:

Akkor legjobb, ha megkérdezed tőle.

Lehet, hogy úgy gondolja, hogy annyira nem szorulnak rá, ők is meg tudják csinálni. Nem akarja ezzel tölteni a szabadidejét. Inkább pihen, mást csinál.

Végülis, ha nem mozognak nehezen a szülők, és idejük is van rá, miért ne tudnának füvet nyírni ők is?

Villanyt szerelni meg bizonyára nem tud.


Nem is tudom, te villanyszerelő vagy? Mert azért veszélyes dolog az ilyesmi, én a szülők helyében csak igazi, képesített villanyszerelő "segítségét", mármint munkáját fogadnám el, akkor is, ha ez nyilván pénzbe kerül, bármennyire is állítja valaki, hogy ért hozzá.

2013. jan. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Szívesen segíteném a szüleimet, de sajnos már nem élnek. Mondom ezt annak ellenére, hogy engem a legehezebb időkben sem segítettek.
2013. jan. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Attól függ miben kell segíteni. Pl. ha olyan idősek a szülők hogy már nem tudnak magukról gondoskodni, akkor alap, hogy a gyerek megadja azt a tisztelelet, hogy gondoskodik a szüleiről. Persze nem úgy mintha megfordultak volna a szerepek, de ennyit szerintem mindenki elvárna a saját gyerekétől. Ezt főleg azok a "gyerekek" érzik, akiknek már van gyerekük. A másik a pénzügy. Nem a gyereknek kell eltartani a szülőjét, de ha megszorul, akkor KÖLCSÖN ad, de csak ha tud. Higyjétek el, egy normális szülő csak legvégső esetben kér a gyerekétől, mivel egész végig arra nevelte hogy majd saját lábon élhessen, magát tartsa el, nem azért hogyha majd elvegye a pénzét. A másik az, ha alkoholista a szülő, ütötte-verte a gyerekét, rettegésben nőtt fel szegény gyerek, és elvárja közben hogy adja a lóvét stb... Na ilyen esetben nem "kell" segíteni. Nyílván van olyan, akinek ilyenkor is megszorul a szíve hogy hát mégis csak az apám/anyám... + ott vannak még a gyerekkori példák hogy a szülők hogy segítették egymást, és az ő szüleiket.
2013. jan. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Sok boldogságot az élethez!
2013. jan. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Ha a szülő nevel, akkor a gyerek szerintem tartozik érte.


Viszont az olyan szülő, aki egész életében csak ártott a gyereknek, csak kárt okozott neki, az semmire sem méltó.


Ilyen alapon én apámat nem segíteném semmiben, akkor sem, ha kérné.

2013. jan. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Szerintem nem tartozik érte.


Nem ő akart a világra jönni, a szülők akarták.

2013. jan. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Villamosmérnök vagyok, talán egy egyszerű konnektor és kapcsoló áthelyezés nem okoz problémát :)
2013. jan. 27. 11:44
 20/20 anonim ***** válasza:
Akkor így rendben, de a barátnőd bizonyára nem ért hozzá, tehát nem csoda, ha ő ebben nem segít.
2013. jan. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!