Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire normális ha a felnőtt...

Mennyire normális ha a felnőtt testvérek még mindig a szüleikkel laknak, főleg ha 1-2-nek már gyerekeik is vannak?

Figyelt kérdés

2013. jan. 2. 16:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
48%
Normális. Ha jól elvannak egymással, akkor minek fizetnének albérletet?
2013. jan. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
47%
Normális, ha megvan mindenkinek a magántere. Sok kultúrában az a nem normális, ha külön laknak.
2013. jan. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
47%
Vannak többgenerációs családok is. Teljes mértékben normális.
2013. jan. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
57%
Teljesen normális a többgenerácios együttélés, csak manapság nem sikk.
2013. jan. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%

Attól függ miért laknak még mindig együtt. Ha ez egy szabad választás minden fél részéről, akkor normális. Ha bármelyik túlzottan ragaszkodik a másikhoz és azért nem tud leválni, akkor abnormális.

Nekem van egy ismerősöm, ahol az anyuka még mindig magánál tartaná a fiacskáit, de szerencsére az apa közbelépett és így külön tudtak költozni... bár messzire nem mehettek. A kisebbik már szeretett volna a környékről is elköltözni, de azt már végkép nem engedi a kedves mama.

A fiúk harmincasok... és szerintem ez már beteges.

2013. jan. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem egyáltalán nem normális, de hát ahány ház, annyi szokás.
2013. jan. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
81%

Teljesen normális egészen addig, amíg megvan az összhang.

Nálunk nem működött, anyós úgy gondolta hogy azért mert én odaköltöztem kötelességem utánuk (helyettük) is takarítani, és minden vásárolt élelmiszer közös.

Nem tudta elképzelni miért ordítok mikor a párom születésnapján túróscsuszát főzött az általam vásárolt, tortába való túróból :D

Apósom állandóan terrorizált valamivel, gondolom alig várta hogy kitúrjon minket.

Egy évig bírta együtt a két generáció.


Ahol mindkét fél képes tolerálni a másik jelenlétét ott nincsen probléma.

Ahogy írták, az sem mindegy hogy jókedvükben lakik együtt a család, vagy anyagi problémák miatt.

2013. jan. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
68%

A mi szomszédságunkban együtt él egy hatalmas kétszintes kertes házban két generáció. Modern, helyes, aranyos nagyszülők, fent az emeleten két kisgyerekkel egy fiatal pár. Nekem már csak anyukám él, és nem veünk együtt sajnos. Én nagyon irigylem a szomszédaimat!


Persze ha egy kétszobás lakásban kéne együtt élni rossz körülmények között, az teljesen más szitu lenne szerintem.

2013. jan. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
A kérdés e miatt merült fel bennem! Számomra ez teljesen abnormális,főleg hogy nincs meg a harmónia a családban. http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..
2013. jan. 2. 16:46
 10/12 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem ez sok mindentől függ. Mi is együtt élünk, önként, nincs semmi gond. Nagyszülőkkel is együtt éltünk régen, sajnos már nem élnek. Volt elszeparált terük, közös a bejárat, aztán egyik család fel, másik le indult :) Most ott lakik bátyám a feleségével egy a másfél éves kislányával. Kétszobás + nappali-konyhás, most még pont elég nekik, nagyszüleimnek is tökéletes volt, majd ha mi "kirepültünk" másik tesómmal, születik még egy gyerkőc akkor cserélnek rész a szüleimmel. Én 23, másik bátyám 25 éves. Én még most kezdtem dolgozni, nem költözök el, kicsit gyűjtögetem a pénzt, bátyám szintén ezért van otthon. Mienk a felső rész, alul a szülők vannak.

Ahhoz, hogy így együtt lakjunk persze kell az összhang, súrlódások vannak néha közöttünk, de semmi komoly. Max az unokahúgom van túlkényeztetve.

2013. jan. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!